زندگینامه افراد موفق

زندگینامه جی کی رولینگ – از کودکی تا طلاق و شهرت

در این مقاله شما با زندگینامه جی کی رولینگ ( J. K. Rowling ) از کودکی تا طلاق آشنا می شوید.

جی کی رولینگ، نویسنده مشهور و پرفروش سری کتاب های پرطرفدار هری پاتر است. دنبال کنندگان کتاب های هری پاتر، حتما این جمله را بارها شنیده اند که هری پاتر بر روی دستمال کاغذی متولد شد. و منظور از این جمله این است که جی کی رولینگ مدت ها قبل وضعیت مالی خوبی نداشت و به دلیل فقر نمی توانست حتی کاغذ بخرد.

رولینگ هرروز به یک کافه می رفت و بر روی دستمال کاغذی های آن جا، صفحات اول داستان هری پاتر را نوشت.

مطالعه بیشتر: زندگینامه لری الیسون صاحب بزرگ ترین شرکت تولید کننده نرم افزار

با آکادمی بازار برای مطالعه ادامه زندگینامه جی کی رولینگ همراه باشید.

آکادمی بازار مرجع موفقیت ایران، مجموعه‌ای غنی از مقاله‌های مختلف در زمینه‌های بازاریابی و فروش، موفقیت، ذهن قدرتمند و … ارائه می‌دهد. به‌علاوه کاربران می‌توانند از دوره‌های آموزشی این مرکز همچون پکیج آموزشی غیرحضوری ذهن قدرتمند بهره برده و آن را ازطریق فروشگاه آکادمی‌ بازار تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهند.

در قسمت زندگینامه افراد موفق، مقاله‌های مختلفی همچون زندگینامه پروانه وثوق فرشته ی نجات کودکان سرطانی، ندگینامه استفان پرسون موسس پردرآمدترین فروشگاه H&M، زندگینامه ایندرا نویی رئیس شرکت پپسی و قدرتمند ترین زن جهان، زندگینامه استاین اریک هاگن مردی که با راه اندازی فروشگاه میلیاردر شد، زندگینامه کارلوس اسلیم هلو ثروتمند مکزیکی و هفتمین ثروتمند جهان، زندگینامه احمد و محمود خیامی بنیانگذاران ایرانخودرو و … را می‌توانید مطالعه کنید.

زندگینامه جی کی رولینگ در کودکی

جی کی رولینگ ( J. K. Rowling ) متولد ۳۱ جولای ۱۹۶۵ درکشور انگلستان است. او در زمان کودکی زندگی شادی داشت و در آن دوران به نام خانوادگی پاتر علاقه خاصی پیدا کرده بود.و از همان کودکی دوست داشت نویسنده شود و گاهی اوقات هم می نوشت اما اوایل کمتر توانسته بود موفق شود و نوشته ی خوبی ارائه دهد.

رولینگ وقتی ۶ سال داشت یک داستان بسیار جالب درباره یک خرگوش نوشت و اسم آن را(خرگوشی به نام خرگوش) گذاشت. مادرش با خواندن آن خیلی از داستان خوشش آمد و از آن تعریف کرد، و رولینگ در جواب به او گفت: (پس چاپش کنیم) خود رولینگ در مورد این خاطره می گوید، گفتن این حرف از زبان یک کودک ۶ ساله بسیار عجیب بود و من واقعا نمی دانم آن موقع این حرف از کجا به ذهنم رسیده بود .

جی کی میگوید :«برای اولین بار یکی از دوستان نزدیکش به اسم (سین) او را در این راه بسیار تشویق کرد و به او گفت یک روز باید نویسنده ی بزرگی شود». سین یک اتومبیل فورد قدیمی داشت که در داستان هری پاتر به عنوان ماشین پرنده ظاهر می شود. پس ازآنکه رولینگ از مدرسه اش فارغ التحصیل شد، در امتحان ورودی دانشگاه آکسفورد شرکت کرد اما قبول نشد .

پدر و مادر رولینگ ، او را تشویق کردند تا در دانشگاه اِکستر انگلستان، زبان فرانسه بخواند. خود رولینگ بعضی وقت ها با حسرت می گوید : که خیلی دوست داشته در دانشگاه زبان انگلیسی بخواند ولی پدر و مادرش می خواستند او یک زبان پرکاربرد تر از انگلیسی را یاد بگیرد.

زندگینامه جان دمول فرد خلاقی که علاقه دارد افراد را سریع تر به پول برساند
بخوانید
J. K. Rowling
زندگینامه جی کی رولینگ

شکل گیری ایده ی هری پاتر

در زندگینامه جی کی رولینگ می خوانیم که در سال ۱۹۹۰ بود که نخستین ایده ی هری پاتر به ذهن او رسید. طبق گفته های رولینگ در طی  یک سفر طولانی که با قطار داشت این ایده به ذهن او رسید و در همان جا شخصیت های این داستان را در ذهنش ساخته است .

نخستین  چیزی که به ذهن رولینگ رسیده بود ، داستان یک پسر بچه ای بود که  حتی خودش نمی دانست جادوگر است. قطار در حدود چهار ساعت تاخیر داشت و حتی رولینگ هیچ خودکار یا مدادی همراهش نبود. رولینگ می گوید برایم بسیار سخت بود، چون هیچ خودکاری نداشتم و بسیار خجالت می کشیدم از کسی خودکار قرض بگیرم. به محض آن که به مقصد رسید  فورا وارد منزلش شد، و سریعا دست به کار شد و شروع به نوشتن کرد و چند سالی نیز برای ویرایش آن زمان صرف کرد .

دکتر احمد محمدی
دکتر احمد محمدی

در سال ۱۹۹۰ بود که مادر رولینگ از دنیا رفت. و به دلیل فوت مادرش، رولینگ روحیه اش را از دست داد و این آزردگی را توانست به صورتی کاملا هنرمندانه به ماجرای مرگ مادر هری پاتر در داستان منتقل کند. ازنظر رولینگ یکی از زیباترین و دوست داشتنی ترین قسمت های فیلم هری پاتر، آن زمان است که هری پاتر، پدر و مادر خودش را در آیینه می بیند.

J. K. Rowling
جی کی رولینگ و هری پاتر

ازدواج و جدایی رولینگ

در زندگینامه جی کی رولینگ می خوانیم ک او در سال ۱۹۹۰ بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه، در سازمان عفو بین الملل به عنوان منشی و مترجم استخدام شد و پس از دو سال با یک روزنامه نگار اهل پرتغال به اسم «ژورگه آرانتس» آشنا شد. هردوی آن ها به سبک نویسندگی جین آستین بسیار علاقه داشتند. و رولینگ با هزاران امید و آرزو به ژورگه علاقه مند شد وآن دو در همان زمان باهم ازدواج کردند.

حاصل این ازدواج دختری به اسم جسیکا بود. اما پس از طی دو سال، جوآن متوجه شد همسرش مرد رویاهای او نیست او آدمی عصبی بود و با  جوآن بد رفتاری میکرد که این موضوع باعث کلافگی وعصبی شدن رولینگ شده بود .

سرانجام در سال ۱۹۹۳ آن ها بعد از یک دعوای سخت، که سبب شد همسرش او را از خانه بیرون کند، از همدیگر جدا شدند. طلاق J. K. Rowling بر روحیه ی او اثرات منفی بسیاری گذاشت و سبب شد شغلش را از دست بدهد. رولینگ در سال ۱۹۹۳ به ادینبرو اسکاتلند نقل مکان کرد در حالی که افسردگی و فشار های زندگی رولینگ را بسیارتحت فشار قرار داده بود.این افسردگی به حدی بود که او چندین بار دست به خودکشی زد اما هربار ناموفق بود .

و وضعیت روحی او به اندازه ای وخیم بود که مدتی در درمانگاه افسردگی بستری شد. او هیچ شغلی نداشت و با استفاده از کمک های خیریه ای که به او میشد دخترش را بزرگ می کرد. رولینگ بسیار سعی کرد روی نویسندگی تمرکز کند و اولین کتابش را به پایان برساند. هر زمان که دخترش می خوابید، به کافه ای نزدیک می رفت تا بر روی کتابش تمرکز کند.

زندگینامه کلنل ساندرز و راز مرغ کنتاکی
بخوانید
رولینگ
نویسنده ی مشهور داستان هری پاتر

چاپ اولین کتاب J. K. Rowling

در زندگینامه جی کی رولینگ میبینیم که بالاخره موفق شد اولین کتاب خودش را به اتمام برساند. رولینگ کتابش را به چندین انتشاراتی فرستاد.و در حدود دوازده موسسه بزرگ انتشاراتی کتابش را رد کردند، اما یک انتشاراتی کوچک قبول کرد که آن را چاپ کند. برای اولین کتاب ۱۵۰۰ یورو به عنوان دستمزد به رولینگ پرداخت شد. انگیزه ی تمام شدن این داستان را دخترش به او داد زیرا که دختر رولینگ از فصل اول کتاب بسیار به هیجان آمده بود و ذوق داشت زودتر بداند آخر داستان به کجا ختم می شود.

و رولینگ اولین کتابش را با نام «جوآن رولینگ» امضا کرد اما صاحب انتشارات بلومزبری از او خواست که کتابش را با نامی مستعار امضا کند چون در آن زمان جوانان از کتاب هایی که نویسنده آن ها زن بودند استقبال نمی کردند.

به همین خاطر از آن به بعد روی کتاب های هری پاتر نام (جی.کی.رولینگ) ثبت شد و این اسم بر روی او باقی ماند. در سال ۱۹۹۶ بود که نخستین سری کتاب های هری پاتر روانه ی بازار شد و در عرض چند هفته تمامی کتاب ها فروخته شد. تیراژ اول فقط هزار تا بود که پانصد جلد آن به کتابخانه ها رفت.

بعد از این موفقیت یک انتشارات آمریکایی حق چاپ را از رولینگ به ارزش ۱۰۰  هزار یورو خریداری کرد. اولین جلد کتاب هری پاتر ۱۲۰ میلیون نسخه بود که در تمام دنیا به فروش رسید. در سال ۱۹۹۸ بود که این کتاب به یک فیلم تبدیل شد و طبق درخواست رولینگ تمام بازیگران، از بازیگران بریتانیایی انتخاب شدند و در سال 2006 آخرین سری کتاب هری پاتر نوشته و روانه ی بازار شد.

آثار دیگر جی کی رولینگ عبارتند از:

  •  هری پاتر و زندانی آزکابان
  • هری پاتر و محفل ققنوس
  • هری پاتر و جام آتش
  •  هری پاتر و شاهزاده دورگه
  • هری پاتر و یادگاران مرگ

و دو رمان دیگر از جی کی رولینگ چاپ شده که برای رده ی سنی بزرگسال نوشته شده است. یکی از این کتاب ها با نام مستعار (رابرت گالبِرِک)  روانه ی بازار شد ولی اکثر مردم پس از خواندن آن رمان متوجه شدند که نویسنده اش جی کی رولینگ است، در نتیجه فروش این کتاب نیز به صورت چشمگیری افزایش پیدا کرد.

بعد از این کتاب، رولینگ داستان های کوتاه خود را منتشر می کند و قرار است یک دیکشنری از اصطلاحات مدرسه هاروارد بنویسد. جی کی رولینگ در سال ۲۰۱۴ ، به عنوان چهارمین نویسنده تاثیرگذار زن در جهان معرفی و از آن قدر دانی  شد و زندگینامه جی کی رولینگ در این زمان مورد توجه قرار گرفت.

شما در صورت تمایل به آشنایی با سایر افراد موفق می توانید به صفحه زندگینامه افراد موفق مراجعه کنید.

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

زندگینامه شاهرخ ظهیری صاحب شرکت مهرام و اولین تولید کننده سس مایونز در ایران
زندگینامه پروانه وثوق فرشته نجات کودکان سرطانی
زندگینامه جان کوم از فقر تا اختراع واتساپ
زندگینامه ایندرا نویی رئیس شرکت پپسی و قدرتمند ترین زن جهان
زندگینامه استاین اریک هاگن مردی که با راه اندازی فروشگاه میلیاردر شد
برچسب ها

شقایق معین نژاد

به زندگینامه افراد موفق در سرتاسر دنیا و رازهای رسیدن آن ها به هدفشان علاقه مندم و مایلم نگرش ها و استراتژیهای مهم موفقیتی اونها رو با بقیه به اشتراک بذارم .

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
Open

دانلود هدیه نوروز 99 آکادمی بازار

Close
بستن