زندگینامه افراد موفق

زندگینامه بروسلی ستاره ی کنگ فو

زندگینامه بروسلی ستاره ی کنگ فو را در این مقاله مطالعه کنید.

در این مقاله آکادمی بازار قصد دارد به تشریح زندگینامه بروسلیBruce Lee ) ، ستاره کنگ فو بپردازد. بروسلی در ۲۷ نوامبر سال ۱۹۴۰ در سال اژدها طبق طالع‌ بینی چینی ,  و در یک بیمارستان چینی در سانفرانسیسکو متولد شد .

پدره بروسلی خواننده ی اپرا بود .و مادرش یک دو رگه ی چینی آلمانی بود .نام اصلی بروسلی جون فان بود که بعدها اسم هنری بروسلی را برای خود انتخاب کرد .او در یک خانواده ی هفت نفره بزرگ شد او دو خواهر و دو برادر داشت .

همچنین بخوانید:زندگینامه دانیل گریک و شهرتش به عنوان جیمز باند

با ما برای مطالعه ادامه زندگینامه بروسلی همراه باشید.

آشنایی بروسلی با هنرهای رزمی

در زندگینامه بروسلی می خوانیم که شروع آشنایی بروسلی با هنرهای رزمی به کمک پدرش بود او مهارت های ابتدایی این هنر را از پدرش یاد گرفت و همیشه در حاله تمرین هنر های رزمی بود . بروسلی توسط استادان خبره آموزش دید و در هنر کاراته مهارت بسیاری کسب  کرد . استادش از همکاران و دوستان پدره بروسلی بود . بروس از سن ۱۳ تا ۱۸ سالگی توسط دوست پدرش تعلیم دید .

 در همه ی مدارس هنر های رزمی چینی کلاس های سی فو ییپ من به وسیله ی شاگردان ارشد و درجه بالا آموزش داده میشد . در آن زمان یکی از شاگردان ارشد ییپ من وانگ شون لئونگ بود. او یکی از اشخاصی بود که تاثیر زیادی بر یادگیری بروس لی در کونگ فو داشت .

استاد احمد محمدی
رادیو فکرانه – عادتها (برای شنیدن Play کنید)

 

به علت آداب و رسوم خاص چین هیچ کس حاضر نبود به بروسلی آموزش دهد اما ییپ من به طور خصوصی شروع به آموزش بروسلی نمود. او علاوه بر کنگ فو بوکس غربی را یاد گرفت و در مسابقات فینال قهرمانی بوکس که در سال ۱۹۵۸برگزار شد با ناک اوت کردن گری الم که در این رقابت ها 3 مرتبه پیروز شده بود به پایان رساند . بروس حتی تکنیک های شمشیر زنی غربی را هم از برادرش فرا گرفته بود.

Bruce Lee
زندگینامه بروسلی

بروسلی در دانشگاه

در زندگینامه بروسلی بیان میشود که او  ۱۹ سال داشت که برای ادامه تحصیل به امریکا رفت او تنها ۱۰۰ دلار بیشتر نداشت و در مدرسه ی فنی با نام ادیسون ادامه تحصیل داد . سپس در دانشگاه واشنگتن در رشته فلسفه مشغول به تحصیل گردید.

در دوران دانشجویی اش با دختره آمریکایی با نام لیندا آشنا شد و سپس ازدواج کرد . آن ها یک فرزند پسر به دنیا آوردن . پسر بروسلی شبیه خودش بود اما مو ها و رنگ پوستش مانند غربی ها بود . بروس در زمانی که وارد آمریکا شد برای تامین مخارج زندگیش به عنوان گارسون در رستوران ها کار میکرد اما این کار را کنار گذاشت و شروع به آموزش دادن کنگ فو کردکه با استقبال فراوان دوستانش مواجه شد.

زندگینامه مرتضی سلطانی بنیان گذار شرکت زر ماکارون
بخوانید

خیلی  از دانشجویان ژاپنی در سیاتل علاقه ی خاصی به مبارزه با بروسلی و شکست او را داشتند اما همیشه بروسلی پیروز میشد .


یادگیری هنرهای رزمی

بروسلی یادگیری هنرهای رزمی در آمریکا را از سال ۱۹۵۵ شروع کرد. در ابتدای کار او وینگ چون آموزش میداد. هنری که حاصل برداشت‌ ها و آموخته‌ هایش از هنگ کنگ بود.اسمی که او بر روی هنرهای رزمی خود گذاشته بود.

جان فان کونگ فو (که معنای لغوی آن کونگ فوی بروسلی است) بود که اساساً روش تغییر یافته وی در وینگ چون بود. از اولین شاگردهای بروسلی یک جودو کار به نام “جس گلاور” بود که مدتی بعد از دستیاران او شد. او قبل از رفتن به کالیفرنیا، اولین مدرسه هنرهای رزمی اش را در سیاتل به اسم “موسسه جان فان کونگ فوی لی” را افتتاح کرد.

بروسلی روش های لگد زنی اش را ارتقا بخشید.که در زندگینامه بروسلی بیان می شود چندی بعد با مخالفت چینی های مقیم آمریکا روبروشد زیرا آن ها مخالف آموزش دادن بروسلی به خارجی ها بودند اما بروسلی به حرفه آن ها توجه نکرد .

آن ها برای مقابله با بروسلی شخصی با نام  “وان جک مان” را برای مبارزه فرستادند در این مبارزه وانگ به سختی شکست خورد و دندان های جلویش را از دست داد. بروس لی بعد از آموزش دادن هنر های رزمی تصمیم گرفت در  مسابقات کاراته شرکت کند تا مردم بیشتر او را بشناسند . به همین دلیل در سال ۱۹۶۴ در میدان ورزشی لانگ بیچ با اجرای چند حرکت نمایشی با سرعت و قدرتی خیره‌کننده نامش را بر سر زبان‌ ها انداخت.

زندگینامه بروسلی
ستاره ی کنگ فو

ورود به عرصه بازیگری

پدر بروس لی که یک ستاره مشهور اپرای کانتونیایی بود.توسط پدرش وارد عرصه ی سینما شد .بروسلی از کودکی به بازیگری علاقه داشت و در کودکی در چند فیلم سیاه و سفید کوتاه بازی نمود.

بروسلی نه تنها در کنگ فو بلکه در بازیگری استعداد بسیار زیادی داشت .او در سن یک سالگی در فیلم (دختر شهر دروازه طلایی) نقش داشت و در شش سالگی در فیلم های (سرگذشت یک پسر بچه) و (اژدهای کوچک) و در دوران جوانی نیز در فیلم (ژن های گوهم) بازی کرده  که این فیلم توجه بسیاری را به خود جلب کرد .

بروسلی با بازی در این فیلم، تکنیک های کاربردی فنون رزمی از کونگ فوی چینی را به تصویر کشید و او موفق شد در این زمینه محبوبیت و شهرت پیدا کند بروسلی در ۱۸ سالگی در یک فیلم نقش آفرینی کرد . در سال ۱۹۶۶ بود که بعد از به نمایش گذاشتن لانگ بیچ منجرو به ملاقات یکی از کارگردانان با بروسلی شد و از او برای ایفای نقش در  سریال (زنبور سبز) دعوت به همکاری کرد که بروسلی دعوت به ایفای نقش بپردازد و بروسلی هم پذیرفت و این اولین جرقه بود برای راه یافتن بروس لی به سینما.

زندگینامه استاین اریک هاگن مردی که با راه اندازی فروشگاه میلیاردر شد
بخوانید

در سریال (زنبور سبز) در نقش یک مبارز قهرمان ایفای نقش کرد .و موفق شد اهمیت و قدرت و جذابیت کن فوی چینی را به خوبی به نمایش بگذارد . بروس لی بعد از نقش آفرینی در چند سریال و فیلم در آمریکا تصمیم گرفت به هنگ گنگ برگردد و در کشور خودش فیلم بازی کند که با استقبال کارگردانان روبرو شد و با بازی در فیلم های کارگردان معروف چینی بازی کرد و موفق شد فروش تمامی فیلم‌ های هنگ کنگی را شکست و این در زندگینامه بروسلی بسیار افتخارآمیر بود..

ستاره ی کنگ فو
بروسلی

کارگردانی Bruce Lee

پس از بازی در این فیلم همه یقیق داشتند که او از بهترین و حرفه ای ترین رزمی کارها است . پس از آن Bruce Lee تصمیم گرفت خودش کارگردان فیلم هایش باشد و در سال ۱۹۷۲ شرکت فیلمسازی خود به نام “کنکورد” را دایر کرد و خود کارگردانی فیلم “راه اژدها” یا بازگشت اژدها را به عهده گرفت.

بروسلی در فیلم راه اژدها با یکی از قهرمانان کاراته مبارزه کرد که مبارزه ای بی نظیر و جذاب بود . چند سال بعد با همکاری یک شرکت فیلم سازی فیلم اژدها وارد می شود را ساخت . و به آرزوی خود رسید و تبدیل یه ستاره در هالیوود شد .و این فیلم رکورد قبلی فروش فیلم های قبلی را شکست .

از آخرین فیلم های بروسلی فیلم بازی با مرگ بود که بروسلی تصمیم داشت قسمتی از فیلم برداری را در کره ی جنوبی بگیرد اما به علت خستگی زیاد او این تصمیم عملی نشد اتفاق ناگواری افتاد که موجب مرگ او شد . به عنوان یاد بود و جاوید نگه داشتن زندگینامه بروسلی پس از مرگش در سال ۱۹۹۳ سازمانها و دانشکده های هنری و شرکت های تولید کننده فیلم ، هالیوود آمریکا تابلویی درخشان و پر نور از پنج ستاره طلا و نقّاشی فیلمی که بروس در آن نقش آفرینی کرده بود را در هالیوود نصب کردند.

اگر شما تمایل به مطالعه زندگینامه سایر افراد بزرگ و موفق دارید به صفحه زندگینامه افراد موفق مراجعه کنید.

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

زندگینامه شاهرخ ظهیری صاحب شرکت مهرام و اولین تولید کننده سس مایونز در ایران
زندگینامه پروانه وثوق فرشته نجات کودکان سرطانی
زندگینامه جان کوم از فقر تا اختراع واتساپ
زندگینامه ایندرا نویی رئیس شرکت پپسی و قدرتمند ترین زن جهان
زندگینامه استاین اریک هاگن مردی که با راه اندازی فروشگاه میلیاردر شد
برچسب ها

شقایق معین نژاد

به زندگینامه افراد موفق در سرتاسر دنیا و رازهای رسیدن آن ها به هدفشان علاقه مندم و مایلم نگرش ها و استراتژیهای مهم موفقیتی اونها رو با بقیه به اشتراک بذارم .

نوشته های مشابه

‫6 نظرها

  1. درضمن خود بروسلی قهرمان کاراته و بوکس غربی شد و سبک جیت کاندو قویترین و سرعتی ترین سبک جهان است و بروسلی ان را سبک بدون مبارزه نامید وترکیبی ازسبک های مختلف است

  2. بعضی ها که درباره ی بروسلی مطالعه نکردند میگن فقط یک بازیگر بود اگه رزمی کار نبود چاک نوریس قهرمان کاراته جهان نمیگفت که بروس لی منو می تونه شکست بده اگه رزمی کارنبود اون مشت با سرعت بالا رانمیتونست بزنه بروسل دنیای رزمی را تغبیر داد بروسلی اون زمان اندامی داشت که هیچ کس نداشت خیلی ازبدن ساز های معروف مانند آرنولد میگوید که وقتی بروسلی پیراهن خودش را در فیلم درمی اورد شگفت زده میشم بروسل واقعا اعجوبه بود اگه میخواین بیشتر با بروسلی اشنا شید فیلم چگونه بروسلی دنیا راتغبیر داد ببینید

  3. بروسلی مردی بود که دیگر تکرار نمی شود..
    ایشان بعدها نام سبک مبارزه اش را از جان فان کونگفو.به جیت کان دو تغییر داد.وی بر این باور بود که این تکنیک رزمی سبک نیست چون سبک محدودیت دارد بنابر این اسم سبک را حذف کرد و گفت روش جیت کان دو نه سبک جیت کان دو…
    brucelle_jeetkundo@

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
Open

دانلود هدیه نوروز 99 آکادمی بازار

Close
بستن