مقالاتموفقیت / انگیزشی

روش های بهبود روابط اجتماعی

روابط اجتماعی از جمله مهارت هایی است که طبق تعاریف سازمان های بین المللی می تواند یکی از اصلی ترین معیار ها برای سواد افراد باشد. برای داشتن رابطه اجتماعی مناسب و کاربردی بهتر است از تمامی روش ها و تکنیک هایی که در این مقاله به آن اشاره شده است استفاده کنید. بهبود روابط اجتماعی به رشد فکری و گسترش مسیر پیشرفت کمک می کند. از جمله خصوصیات اصلی افراد موفق در هر زمینه ای توانایی های بالای اجتماعی آن ها است. در این مقاله در مورد روش های بهبود روابط اجتماعی و گسترش این روابط صحبت می شود.

استاد احمد محمدی

از دستان خود استفاده کنید

یکی از مواردی که در روابط اجتماعی می تواند موثر باشد، استفاده از اعضای بدن به خصوص دستان است. به عنوان مثال در هنگام برخورد با یک دوست و یا آشنا سعی کنید دست بدهید و یا در هنگام خداحافظی دست تکان دادن می تواند موجب تقویت روابط افراد شود. استفاده از این روش همانطور که گفته شد می تواند تاثیر به سزایی بر روی بهبود روابط بگذارد و عملا شما کار پیچیده ای انجام نداده اید. این معیار ها به طور کلی به عنوان زبان بدن شناخته می شود که دارای علائم و معانی گسترده ای می باشد.

در برخی موارد برای ابراز صمیمیت خود می تواند فرد مقابل خود را در آغوش بگیرید. این موضوع از جمله موارد دیگر است که می تواند باعث تقویت روابط اجتماعی شود. این صمیمیت و گرمی روابط می تواند موجب گسترش روابط اجتماعی شود. در طول گفتگو سعی کنید از زبان بدن خود نیز استفاده کنید. از داشتن حالت های تهاجمی یا بی تفاوت در قبال صحبت های طرف مقابل بپرهیزید.

چگونه ارتباطات اجتماعی خوبی برقرار کنیم؟
بخوانید

شرایط را برای گفتگو بررسی کنید

تمرکز خود را بر روی مکالمه و ارتباطی که ایجاد کردید معطوف کنید. حواس پرتی و بی تفاوتی نسبت به صحبت های طرف مقابل می تواند موجب ناراحتی و قطع روابط اجتماعی شود. تلاش کنید که شرایط گفتگو را طور ی بررسی کنید که هر دو طرف نسبت به ادامه گفتگو مشتاق باشند و ادامه مکالمه موجب ناراحتی طرفین نشود. این موضوع در واقع می تواند به پیشرفت روابط اجتماعی و تمرکز حواس طرفین کمک کند. تمامی این مسائل به میزان توانایی افراد برای مدیریت گفتگو بستگی دارد.

بررسی شرایط گفتگو می تواند شامل موارد مختلفی از جمله آشنایی با موضوعات مشترک همچنین ارائه زبان بدن متناسب است. در بیشتر موارد برای لذت بردن خود و همچنین طرف مقابل از گفتگو سعی کنید احساسات خود را در مورد موارد مختلف ارائه دهید.

ارتباط چشمی خود را حفظ کنید

یکی از موارد مهم در زمینه تقویت روابط اجتماعی داشتن یک ارتباط چشمی موثر و کاربردی است. داشتن ارتباط چشمی در واقع به پیشبرد گفتگو ها و گسترش آن کمک زیادی می کند. طبق تحقیقات مختلف در این زمینه ارتباط چشمی باعث می شود که مغز عملکرد بهتری را برای ارائه مسائل داشته باشد و در نهایت باعث تقویت روابط اجتماعی و ارتباطات می شود. ارتباط چشمی همچنین موجب طولانی تر شدن گفتگو ها می شود. با توجه به اینکه روابط اجتماعی قوی تر معمولا با گفتگو های طولانی تر ایجاد می شود، ارتباط چشمی به این مسئله نیز کمک می کند. در انتها به این موضوع دقت کنید که یک سخنران خوب می داند که چه حرفی را به چه کسی و با چه لحنی بزند.

10 ویژگی که شما را تبدیل به یک فروشنده موفق می کند
بخوانید

این موضوع به خصوص در هنگام سخنرانی ها و ارائه های مهم می تواند نقشی بسیار مهم را ایفا کند. با توجه به اینکه این موضوع به تقویت اعتماد به نفس افراد نیز کمک می کند می تواند باعث ایجاد یک ارتباط محکم با مخاطب یا مخاطبین شما شود.

احساسات خود را بیان کنید

احساسات همواره می تواند به دو صورت بر روی روابط اجتماعی افراد تاثیر بگذارد. گاهی بروز احساسات در روابط اجتماعی می تواند به عنوان یک عامل مثبت عمل کرده و روابط را گسترش دهد. گاهی نیز می تواند موجب آزردگی خاطر و ناراحتی طرف مقابل شود. نحوه بیان احساسات می تواند تاثیر زیادی بر روی گسترش روابط اجتماعی کند. یکی از حس هایی که معمولا کمک زیادی به گسترش روابط می کند حس همدردی با مخاطب است. این موضوع می تواند متناسب با شخصیت فرد مقابل به شکل های مختلفی انجام گیرد. سعی کنید برای بیان احساسات خود مقدمه ای دلنشین قرار دهید تا برای مخاطب نیز این بیان احساسات جذاب باشد.

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

چگونه ارتباطات اجتماعی خوبی برقرار کنیم؟
اهمیت روابط اجتماعی
روش های بهبود ارتباطات اجتماعی
بالا بردن سطح ارتباطات اجتماعی
شکوفایی روابط اجتماعی با چند راهکار ساده
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 1 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
Open

دانلود هدیه نوروز 99 آکادمی بازار

Close
بستن