مقالاتموفقیت / انگیزشی

۷ روش برای خلق زندگی رویایی

آیا زندگی‌تان همانی است که از کودکی در رویا و آرزویش بودید؟ یا صبح‌ها به محل کارتان می‌روید و بدون انگیزه و هدف زندگی می‌کنید؟

فراموش کردن رویا مساوی‌ست با یکنواخت شدن زندگی. هنگامی که زندگی‌تان یکنواخت شود، به سختی خوشحال می‌شوید.

برای داشتن زندگی شاد و موفق باید رویاهای خود را باور کنید و در راستای آن قدم بردارید تا به زندگی خود معنا بخشید.

در این مقاله ۷ روش به منظور خلق یک زندگی رویایی و رسیدن به رویا و اهداف‌تان را به شما آموزش می‌دهیم. با ما همراه باشید.

۱. از خودتان بپرسید چه می‌خواهید

ابتدا از خودتان بپرسید چه می‌خواهید؟ هدف و خواسته‌تان چیست؟ اگر به خواسته‌تان برسید چقدر خوشحال می‌شوید و این خوشحالی شما چقدر دوام دارد؟ آیا خواسته شما با عرف جامعه یکسان است؟ رویای شما به سود دیگران است یا ضرر دیگران؟

خواسته‌هایتان را روی کاغذ بنویسید. سپس مواردی که اهمیت کمتری دارند را خط بزنید یا رو به رویشان یادداشت کنید: بعدا.

تعیین اولیت‌های زندگی اهمیت بسیاری دارد. زیرا برای اینکه فردی خوشحال باشید نمی‌توانید در عین حال به همه خواسته و رویاهای‌تان رسیدگی کنید.

ابتدا مهم‌ترین رویا را انتخاب کنید. برای‌ خودتان هدف گذاری کنید و طبق برنامه حرکت کنید. پس از آنکه به رویای خود رسیدید، سراغ رویا یا اهداف دیگرتان بروید.

استاد احمد محمدی

۲. برای رسیدن به رویا‌ی‌تان زمان تعیین کنید

این نکته را خوب به یاد داشته باشید: حتما به منظور رسیدن به رویاهای‌تان زمان مشخصی تعیین کنید. چرا که ممکن است رویا یا هدف خود را فراموش کنید و دیگر تلاشی نکنید.

اهدف طولانی مدت را فراموش کنید. اگر مسیر رسیدن به رویاهای‌تان طولانی بود، حتما به اهداف کوچکتر تقسیم کنید.

زمان رسیدن به رویای‌تان بیشتر از سه ماه نباشد. اگر هدف بزرگی دارید، اهداف کوچک سه ماهه تعیین کنید تا قدم به قدم به هدف نهایی خود برسید.

در یک تقویم روز رسیدن به رویای‌تان را علامت بگذارید و تمام تلاش خود را بکنید تا پیش از فراموش کردن، به رویای‌تان دست یابید.

اگر در تاریخ معیین به هدف‌تان نرسیدید، نگران نباشید، شما چیزی از دست ندادید و دیگر مسیر درست را می‌شناسید.

خلق زندگی رویایی
خلق زندگی رویایی

۳. واقع بین باشید

سعی کنید واقع بین باشید، چرا که در مسیر رسیدن به رویاها ممکن است موانع دشواری سر راه شما قرار بگیرد.

شما نمی‌توانید آینده را پیش بینی کنید. با این حال سعی کنید نقشه دستیابی به اهداف و رویاهایتان را تهیه کنید و با برنامه ریزی صحیح حر کت کنید.

مشکلاتی که ممکن است با آن مواجه شوید را یادداشت کنید و برای هر یک راه حلی بنویسید.

برای مثال ممکن است زمان رسیدن به رویا و هدف‌تان کوتاه باشد، بنابراین سعی کنید برای مدتی از حواشی دور بمانید و تفریح‌تان را کمتر کنید تا هدف نهایی را دربر بگیرید.

۴. آینده‌تان را تصور کنید

زمانی (حتی کوتاه) در روز با خودتان خلوت کنید و آینده خود را تصور کنید. شما می‌توانید دقایقی مدیتیشن کنید یا به پیاده‌روی بروید و به رویا‌یتان فکر کنید. پس از آنکه آینده خود را تصور کردید، افکارتان را یادداشت کنید.

با این روش هر از چندگاهی رویا و هدف خود را به یاد می‌آورید و آن‌ها را فراموش نمی‌کنید. بنابراین «یادآوری» همچون جرقه‌ایست که شما را وادار به تلاش می‌کند و به سوی هدف‌تان سوق می‌دهد.

۵. به راه حل‌های خلاق فکر کنید

اگر در مسیر دستیابی به رویایتان شکست خوردید، به جای آنکه ناامید شوید به راه حل‌های خلاق فکر کنید.

به این فکر کنید که چه چیزی باعث شکست شما شد؟ چه تجربه‌ای آموختید؟ از چه کسانی می‌توانید درخواست کمک کنید؟ چه راه حل خلاقیمی‌توانید به منظور حل شکست‌تان  ارائه دهید؟

اگر به رویاهایتان وفادار باشید، نباید هیچ مانعی شما را ناامید کند. بنابراین به تجربیات خود اضافه کنید و راه حل خلاقی بیابید.

۶. چه چیزهایی را می‌توانید از دست دهید

یک رمز دستیابی به رویا و موفقیت این است که فکر کنید به چه چیزی از زندگی‌تان علاقه بیشتری دارید و چه چیزهایی را می‌توانید از دست دهید.

به بیان دیگر اگر رویای‌تان ارزشمند است، چه بهایی را می‌توانید در قبالش پرداخت کنید؟

برای مثال اگر می‌خواهید اندامی متناسب یا سالم داشته باشید، بهایش ورزش کردن است و در قبالش باید غذاهای چرب و پرکالری را از دست دهید.

بنابراین هیچ چیزی به سادگی حاصل نمی‌شود و بهایی دارد. این بها می‌تواند مالی باشد یا کار بیشتر یا گذشتن از بسیاری از تفریحات.

۷. به زندگی‌تان نظم دهید

به زندگی‌تان نظم دهید
به زندگی‌تان نظم دهید

نظم و ترتیب از اساس اصلی رسیدن به هدف و رویای شماست. شما نمی‌توانید با اتاق و ذهنی آشفته فعالیت موثری انجام دهید و انتظار موفقیت داشته باشید.

نظم دهی را از میز کارتان شروع کنید. سپس سراغ اتاق‌تان بروید و هر چیزی که دیگر استفاده نمی‌کنید، از جمله لباس، کتاب و وسایل اضافه را به دیگران اهدا کنید.

با این روش نه تنها به پاکسازی اتاق‌تان کمک می‌کنید، بلکه فرد دیگری می‌تواند از وسایل و ابزاری که کنار گذاشتید، استفاده کند.

پاکسازی و نظم دهی اتاق به آسایش ذهن‌تان کمک می‌کند. هنگامی که به اطراف‌تان نگاه کنید دیگر دچار اضطراب نمی‌شوید و همین قدم بزرگی برای تمرکز بیشتر بر رویایتان است.

قدم دوم پاکسازی و نظم دهی به ذهن و افکارتان است. هر فکر بی‌ارزشی انرژی و زمان شما را می‌گیرد و ذهن شما را آشفته می‌کند.

اگر به جای حرف دیگران، فکرهای منفی، خودخوری و درگیری ذهنی به رویا و مسیر هدف‌تان فکر می‌کردید، چه موفقیت‌های بیشتری بدست می‌آوردید؟

به منظور آرامش بیشتر ذهن و نظم دهی به افکارتان، روزانه به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه مدیتیشن کنید. مدیتیشن به آٰرامش شما کمک بسزایی می‌کند و ذهن آشفته را تسکین می‌بخشد.

مطالب مرتبط

برای ساختن زندگی رویایی که آرزو داری امروز شروع کن
هنر آفرینش و آشکار سازی
برچسب ها

پریسا رشیدی

پریسا رشیدی هستم. کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی خواندم. از کودکی به کتاب و مطالعه علاقه داشتم و به همین خاطر مسیر زندگی من با کتاب، ترجمه و نوشتن پیوند خورد. همیشه سعی می‌کنم یاد بگیرم و به رشد فردی اهمیت زیادی می‌دهم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن