روان شناسی ذهن خلاق – قوانین موفقیت

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

پلتفروم هوشمند ستاره یاب

کلیک کن، رزومه بساز، استخدام شو

« باور کنید که موفق می شوید؛ اگر درست فکر کنید. »

همه چیز در ذهن شما و تحت کنترل آن است، اگر می خواهید در زندگی فردی و اجتماعی خود همواره موفق باشید؛ ابتدا بر فرکانس های ذهنی خود تمرکز کنید. این یک بازی روانی با ظرفیت ها و محدودیت های ذهنی شماست؛ درواقع همین حالا شما قدرت رسیدن به هر چیزی که در زندگی تصور می‌کنید، دارید؛ اگر توانایی‌های ذهنی خود را سازنده و سودمند به کار بگیرید. حقیقت این است که بیرون از ما، محدودیتی برای آنچه می‌توانیم به دست آوریم وجود ندارد؛ در نتیجه محدودیت ها در ذهن و اندیشه شماست.

شاید حالا از خودتان بپرسید که برای دستیابی به موفقیت چه باید بکنیم و از کجا شروع کنیم؟؟؟

 نگران نباشد؛ ما برای کمک به موفقیت شما همراهتان هستیم و در ادامه این مقاله قوانین و راهکارهای روان شناسی داشتن یک ذهنیت موفق را به شما معرفی خواهیم کرد.

قوانین موفقیت

قوانین طلایی موفقیت

برای تحقق یافتن رویاهای زندگی و دستیابی به موفقیت‌های فوق‌العاده، ۷ قانون برای ذهن وجود دارد که باید از آنها پیروی کنید:

  1. قانون علت و معلول

« افکار ما علت‌ها و شرایط معلول‌ها هستند. »

بنابراین، برای تغییر زندگی خود، آنچه اغلب درباره‌اش فکر می‌کنید، تغییر دهید؛ در نهایت افکار شما واقعیتی را شکل می‌دهند که خودتان را در آن واقعیت پیدا خواهید کرد.

  1. قانون جذب

« هر فرد یک آهن‌ربای زنده است. افکار غالب شما باعث می‌شوند تا مردم، شرایط، ایده‌ها و منابعی را که بیشترین هماهنگی با تفکر شما دارند، جذب زندگی‌تان شوند. »  

این قانون به معنای موفقیت است، به جای اینکه ذهنتان را روی موضوعات منفی متمرکز کنید، زندگی خود را با افکار مثبت پر کنید؛ درنتیجه متوجه می شوید که  خیلی زود این افکار مثبت در زندگی شما تأثیر خواهند گذاشت.

  1. قانون باور

« هر چیزی که باور کنید، تبدیل به واقعیت در زندگی‌تان می‌شود. »

اگر شما کاملاً  بر این باورید که به موفقیت بزرگی می‌رسید، در حقیقت به شیوه‌هایی فکر و عمل خواهید کرد که با آن مجموعه از شرایط که در آینده برای تحقق آنها شکل خواهند گرفت، مطابقت دارند.

خودباوری ذهنی

  1. قانون ذهن

« افکاری که در ذهن نهادینه شده‌اند، واقعیت‌هایی را مطابق با طبیعت خود ایجاد می‌کنند. » 

به عبارت دیگر، هر چقدر بیشتر درباره چیزی فکر کنید، احتمال اینکه فرصت‌های پیش آمده برای انجام آن را تشخیص داده و از آن‌ها استفاده کنید، بیشتر می‌شود.

  1. قانون استثناها

استاد احمد محمدی
استاد احمد محمدی
سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار
قوانین عالم موفقیت

« هر چه از خود انتظار دارید، با اعتماد به نفس، رسالت خود مختار شما می‌شود. » 

اعتماد به نفس

محدودیت‌های واقعی، درون شما هستند نه بیرون؛ بنابراین، اگر خط‌مشی موفقیت‌آمیز و ارزشمند می‌خواهید، انتظارات مثبتی از خود داشته باشید و با این باور واقعی که رویداد جذابی شکل خواهد گرفت، عمل کنید.

  1. قانون فعالیت ناخودآگاه

« هر فکر یا هدفی که در ذهن هشیار خود می‌پذیرید، ناخودآگاه شما آن فکر را به عنوان یک فرمان می‌پذیرد. » 

این یعنی ناخودآگاه شما به جستجوی اطلاعات جدیدی می‌پردازد که به طور مستقیم به هر چیزی که شما ذهنتان را روی آن متمرکز می‌کنید، مربوط است؛ بنابراین، ذهن هوشیارتان را با افکار خوب پر کنید تا ناخودآگاهتان به صورت خودکار روی آنها کار کند.

 
  1. قانون عمل متقابل

« دنیای بیرونی شما انعکاسی از دنیای درونتان است. » 

به عبارت دیگر، زندگی بیرونی شما دقیقاً همان چیزی را منعکس می‌کند که در ذهنتان رخ می‌دهد؛ بنابراین، کلید بهبود یافتن شرایط بیرونی این است که کیفیت آنچه درباره‌اش به طور مداوم فکر می‌کنید، ارتقاء دهید. به این ترتیب، خواسته‌های درونی و تصمیم شما برای دیگران واضح و روشن خواهند شد و تأثیر مستقیمی روی شرایط شما خواهند داشت.

درواقع همه این قوانین مهم ذهنی را می‌توان با قانون معادلات ذهنی، این چنین خلاصه کرد: «آنچه در زندگی تجربه می‌کنید، معادل ذهنی همان چیزی است که ابتدا در ذهنتان ایجاد کرده‌اید. » 

خوب حالا به چه چیزهایی در راستای موفقیت خودتان فکر می کنید؟؟؟ چقدر احساس خوشایند موفقیت را در زندگی فردی و اجتماعی تان دارید؟؟؟ اصلا بگذارید اینطور از خودمان بپرسیم که قوانین موفقیت چگونه و تا چه حدی در دنیای درونی و بیرونی ما تاثیرگذار هستند؟؟؟

هنری فورد معتقد است که:

 اگر فکر می‌کنید که می‌توانید کاری را انجام دهید یا باور دارید که نمی‌توانید، در هر دو مورد، احتمالاً حق با شماست.

این گونه است که باورهای شما درباره خودتان و جهانتان انتظارات شما را می‌سازند؛ انتظارات نگرش شما را شکل می‌دهد؛ نگرش شما رفتار و راه ارتباط‌تان با دیگران را تعیین می‌کند و در نهایت نحوه رفتار و ارتباط شما با دیگران تعیین کننده‌ رفتار و ارتباط آنها با شماست.

پس همواره با خودتان تکرار کنید:  « باور می کنم که موفق می شوم؛ اگر درست فکر کنم.» 

 منبع: آینده خودت رو بساز….. برایان تریسی

پلتفروم هوشمند ستاره یاب

کلیک کن، رزومه بساز، استخدام شو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *