مقالاتموفقیت / انگیزشی

رفع کمرویی با استفاده از راهکار هایی تضمینی

خجالت و کمرویی یکی از احساسات طبیعی انسان است که متناسب با موقعیت های مختلف بروز پیدا می کند. برای بر طرف کردن این احساس نیاز است مهارت ها و روش های کاربردی در این زمینه را بدانید. روش های مختلفی برای کنترل این احساس در انسان ها وجود دارد که موجب می شود افراد در موقعیت های خاص عملکردی بهتر و بهینه تر داشته باشند. در نظر داشتن این احساس به عنوان حسی منفی و نا مناسب موجب تشدید حس کمرویی شما می شود. تمرکز بر روی عوامل ایجاد آن و پیدا کردن راه حل های مرتبط موجب رفع هر چه بهتر آن می شود.

بر روی نقاط قوت خود تمرکز کنید

یکی از خصوصیات بسیار تاثیر گذار افراد خجالتی، منتقد بودن آن ها نسبت به خود می باشد. در واقع این افراد دارای حسی منفی گرایی زیادی هستند و نسبت به هر موضوعی دارای جبهه ای منفی هستند. تغییر این ساختار نیاز به توجه به عوامل ایجاد این ذهنیت منفی دارد. ابتدا باید عوامل ایجاد یک ذهنیت منفی در افراد را پیدا کرده و سپس نسبت به تغییر آن ها عکس العمل انجام دهیم. توجه به نقاط ضعف و کمبود های شخصیتی موجب می شود که توانایی افراد به شدت کاهش پیدا کند. در کنار این موارد میزان عملکرد افراد در زندگی روزمره نیز به شدت کاهش می یابد.

توجه به نقاط قوت و نکات کثبت شخصیتی افراد باعث می شود اعتماد به نفس افراد به حالت اولیه خود بازگردد. این نکات مثبت است که می تواند عملکرد شما را در طول زندگی افزایش دهد. هر فردی در اجتماع دارای نکات مثبت و منفی مختلفی است که مجموع این دو رفتار شخصیت آن ها را می سازد.

موقعیت های اجتماعی اطراف خود را بشناسید

یکی دیگر از عواملی که می تواند به رفع کمرویی در موقعیت های اجتماعی مختلف کمک کند، شناخت مناسب موقعیت های اجتماعی است. افراد متناسب با شرایط رشد و محیطی که در آن زندگی می کنند دارای خصوصیات اخلاقی مختلفی هستند و براساس آن در محیط های اجتماعی رفتار می کنند. شناخت مناسب افراد اطراف می تواند به ایجاد یک رابطه مستمر و مثبت کمک کند. این رابطه می تواند به رفع خجالت و کمرویی در افراد نیز اثرگذار باشد. شناخت محیط های اجتماعی می تواند به شما یک شمای کلی از آنچه در اجتماعات اتفاق می افتد بدهد.

این موقعیت های اجتماعی می تواند در محل کار یا در جمع های خانوادگی باشد. مطمئن باشید انسانی در کره زمین وجود ندارد که رفتاری یکسان در تمامی محیط های اجتماعی داشته باشد. پیدا کردن یک الگو رفتاری مناسب برای ایجاد رابطه متناسب با اجتماع مد نظر می تواند به رشد شخصیتی شما کمک کند و همچنین از بروز خجالت و کمرویی جلوگیری می کند.

خجالت حسی همگانی است

همانطور که در قسمت های قبل به آن اشاره شد اکثر افراد در جامعه این احساس را در طول روز تجربه می کنند. این حس همانند بسیاری دیگر از احساسات طبیعی انسان قابل حذف کردن نیست. این احساس را باید به صورت مناسبی کنترل کرد و از طریق روش ها و راهکار های مناسب به بهینه ترین شکل ممکن آن را در آورد. فرار کردن از تقابل با این احساسات از جمله مواردی است که می تواند به شخصیت افراد آسیب بزند.

یکی از نشانه های نا مناسب بروز خجالت کم حرفی و عدم ایجاد رابطه مثبت است. ایجاد گفتگو متناسب با موضوعات مشترک بین افراد می تواند کمک زیادی به رفع کمرویی کند. این راهکار می تواند همچنین مشکل اعتماد به نفس و استرس افراد را در موقعیت های اجتماعی حل کند. در کنار ایجاد گفتگو مناسب، ایجاد یک ارتباط چشمی مناسب به پیشبرد مکالمه و رفع کمرویی کمک می کند.

در گذشته زندگی نکنید

از جمله موضوعاتی که بر روی زندگی اجتماعی افراد تاثیر بسزایی دارد، زندگی در گذشته می باشد. این موضوع به این معناست که افراد از گذشته خود خاطر خوبی نداشته و متناسب با آن خاطره نا مناسب زندگی می کنند و علاقه ای به تغییر ندارند. این مورد نیز می تواند باعث تشدید کمرویی و خجالت در افراد شود. توجه داشته باشید که زندگی در حال می تواند به افزایش اعتماد به نفس و کنترل احساس کمرویی کمک کند. از ایجاد ارتباطات اجتماعی دوری نکنید و سعی کنید از این موقعیت ها حداکثر بهره را ببرید.

مطالب مرتبط

روش های طلایی برای از بین بردن خجالت زدگی
راهکار هایی برای رفع خجالت و کمرویی
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن