برای رسیدن به خواسته‌ و رویایت قدم بردار و پیش برو

مانیبال
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
رسیدن به خواسته  و تحقق رویاهای شخصی هدفی است که هر فردی برای آن در زندگی تلاش می‌کند، برای آن می‌جنگد و روز و شب را به آن فکر می‌کند.

در فیلم سینمایی «مانیبال» یک گروه، یک تیم ورزشی با داشتن هدفی مشترک که پیروزی در مسابقات بیسبال است، عزم‌شان را جزم می‌کنند و تمام تلاش خود را با انجام تمرین‌های سخت به کار می‌بندد تا بتوانند رویا و خواسته خود و طرفدارانشان را محقق کنند.  بنت میلر  کارگردان این فیلم داستان واقعی یک مدیر برنامه ناموفق را به تصویر می‌کشد، تیمی ضعیف با سابقه شکست‌های فراوان. اما اوضاع به همین منوال نمی‌ماند، با تلاش و چیدن برنامه‌ریزی‌های درست، ورق برمی‌گردد و حس زیبای پیروزی نصیبشان می‌شود.

اگر می‌خواهید یک آرزو را یک شبه تحقق بخشید، این تنها به شما کمک می‌کند تا یک هدف روشن، یک ذهنیت مثبت و کمی شانس داشته باشید. آرزو نکنید بلکه فرض کنید که جهان می‌خواهد دقیقاً همان چیزی را که می‌خواهید به شما ارائه دهد. باید آن را تصور کنید و اطمینان کنید که اتفاق می‌افتد و از قدرت خوش بینی استفاده کنید. با نوشتن خواسته خود شروع کنید. در مورد آن مدیتیشن کنید، و بارها و بارها تکرار کنید. یک تابلوی دید یا مانترا ایجاد کنید تا درک خود را از خواسته‌های خود بهبود ببخشید. در صورت امکان، نسبت به تحقق آن اقدام کنید. به خاطر داشته باشید که هیچ راهی برای جادو کردن وجود ندارد که یک شبه اتفاق بیفتد.

فیلم مرتبط از دکتر احمد محمدی: برای رسیدن به خواسته‌هایتان قانون «یکم بیشتر» را اجرا کنید

مطالعه بیشتر: ایمان داشته باش، روزهای سخت می‌گذرد و به خواسته‌ت می‌رسی

رسیدن به خواسته را یک شبه که نه، اما قدم به قدم در آغوش بگیرید

در مورد محدودیت‌های آرزو واقع بین باشید. مهم است بدانیم که با آرزو کردن به تنهایی هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. با این حال، این بدان معنی نیست که آرزو یک فعالیت مفید یا مثمر ثمر نیست. تمرکز روی یک آرزو می‌تواند به شما کمک کند تا در مورد آنچه می‌خواهید، چرا می‌خواهید، و چگونگی دستیابی به آن برنامه‌ریزی بهتری داشته باشید.

۱. آرزو کردن محرک شماست.

وقتی چیزی را آرزو می‌کنید، در ذهن آن را تجسم کنید و برای رسیدن به خواسته و رویایتان شروع به برنامه‌ریزی کنید. فکر کنید چطور می‌توانید به آن برسید و در این راه چه چیزی به شما کمک می‌کند تا آن را نحقق کنید.

آنچه را که می‌خواهید به حقیقت بپیوندید، کشف کنید. با طرح این سؤال از خودتان شروع کنید: «می‌خواهم چه اتفاقی بیفتد؟» اگر مطلقاً راهی وجود ندارد که آرزوی شما بتواند یک شبه تحقق یابد، در عوض آن را به هدف بلند مدت تبدیل کنید.

۲. انرژی مثبت بفرستید.

آرزوی خود را به حقیقت بپیوندید. اجازه ندهید اضطراب یا ترس شما، بهترین نتیجه را بگیرد. هر آنچه را که می‌خواهید به حقیقت بپیوندید تصور کنید.البته تنها داشتن انرژی مثبت کافی نیست، این را خودتان هم می‌دانید، برای رسیدن به خواسته باید اقدامات مفید و با برنامه داشته باشید. اما داشتن حس و انرزی مثبت باعث پیش رفتن کارها می‌شود. به فکرهای مثبت ادامه دهید تا اطمینان حاصل کنید که نتیجه مثبتی را ارائه می دهید.
اگر برای مثبت اندیشی مشکل دارید، سعی کنید منشأ افکار منفی خود را شناسایی کرده و آنها را در ذهن خود به چالش بکشید.
به عنوان مثال، اگر می‌ترسید که طبق برنامه و تا سال جدید به رویایتان دستیابی پیدا نمی‌کنید و ترس مانع این رسیدن است، سعی کنید بفهمید که واقعاً از چه چیزی ترسیده‌اید. اگر می ترسید خانواده یا دوستان شما را فراموش کنند، علل آن را در خودتان جستجو کنید، اگر فرد مثبتی باشید اطرافیان به شما نزدیکتر می‌شوند، هیچ کس دوست ندارد با فردی که همیشه در حال نق زدن است معاشرت کند.

رسیدن به خواسته
آرزو و خواسته

۳. اقدام کنید.

آنچه را که می‌توان یک شبه به دست بیاورید، کشف کنید، شاید تنها چیزی که یک شبه بتوان به آن دست پیدا کرد، بافتن رویاها باشد. بعد از آن مهم این است که دست به اقدام بزنید، اصلا اینکه چقدر زمان ببرد اهمیت ندارد، همین که شما پیشرفت آرامی برای رسیدن به خواسته‌تان داشته باشید کافی است. اگر عنصری از آرزوی شما وجود دارد که می‌تواند قبل از روز بعد عملی شود، این کار را انجام دهید. به عنوان مثال، اگر شما می‌خواهید در یک آزمون بزرگ موفق شوید، شب قبل مطالعه و یادداشت های خود را بررسی کنید.
شما نمی‌توانید عقب بنشینید و امیدوار باشید که همه رویاهای شما بدون تلاش برای دستیابی به آنها تحقق یابد.
شما با عمل کردن به آن، در خواست خدا دخالت نمی‌کنید. در حقیقت، شما به حقیقی شدن این امر کمک می‌کنید!

اهداف خود را با یک دوست یا یکی از اعضای خانواده در میان بگذارید تا ببینید چگونه می‌توانند به شما کمک کنند. اگر آرزوی شما با کمک دیگران حاصل می‌شود ، ببینید دوستان صمیمی یا اعضای خانواده شما مایل به کمک هستند. به آنها بگویید که آرزوی شما چیست و آنچه را که می‌خواهید به آن برسید، توضیح دهید. حتی اگر آنها پیشنهاد نمی‌کنند که به طور مستقیم به شما کمک کنند، ممکن است یک توصیه‌ای داشته باشند که به شما کمک می‌کند به هدف خود نزدیک شوید.

آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی، دوره‌های آموزشی مختلفی در موضوعات تکنیک های فروش موثر، برنامه ریزی فروش، مدیریت بازاریابی، مشتری مداری، اصول مدیریت و سرپرستی فروش، پرورش ویزیتور حرفه ای، بازاریابی تلفنی، نخبگان فروش، فن بیان و ارتباط موفق، اصول و فنون مذاکره موفق و زبان بدن و آداب معاشرت برگزار می‌کند.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments