راهکار هایی برای دستیابی به اهداف غیر ممکن

دستیابی به اهداف
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

من در مورد شما چیزی نمی دانم اما خودم بارها شنیده ام که می گویند امکان ندارد، اصلا همچین چیزی ممکن نیست. این مساله بسیار دردآور است، خصوصا زمانی که شما به آن فرد، به عنوان آخرین گزینه تان دلبسته بودید.
هدف نیتتان هرچه که باشد، کلمه نه، منفی بافی مطلق را به آن گره خواهد زد. و یادتان باشد که پذیرش جواب رد، یعنی به کمتر از آنچه که می خواهید رضایت می دهید؛ این مساله حتی از ول کردن کار هم بدتر است زیرا شما حتی سعی نکرده اید که بر مساله فائق آیید و صرفا تصمیم گرفتید که مطابق با نقطه نظر دیگران، تصمیمتان را تغییر دهید.

جالب است بدانید که در بسیاری از مواقع، همان افرادی که از آنها درخواست نظر و مشاوره کرده اید،‌ افرادی هستند که تا به حال برای رسیدن به چیزی نجنگیده اند و صرفا بر اساس آن چه که شنیده اند و نه تجارب شخصی شان، شما را نصیحت می کنند و سعی در منصرف کردن شما از مسیرتان می کنند.
خب؛ وقتی که اوضاع مطابق با میل شما نیست، نباید تسلیم منفی بافی دیگران بشوید. نا سلامتی شما از میانگین جمعیت جامعه، با هوش تر  و شجاع تر هستید. در ادامه شما را با راه حل هایی در این باره آشنا خواهیم ساخت.

از پتانسیل ذاتی و نهفته ی درونتان بهره ببرید

یک بولدوزر برای صاف کردن جاده در دل یک جنگل فقط به سوخت نیاز دارد. شما هم به نیروی خداگونه تان نیازمند هستید. این سوخت، همان روغنی است که می تواند شما را سرپا نگه دارد. نکات ریز و ظریف را بی اهمیت نشمارید. آنها می توانند آتش شما را روشن نگاه دارند.

هیچ چیزی را خوار نشمارید و قدر هرچه در اطرافتان وجود دارد را بدانید. آنها می توانند در مواقع بسیاری به حرکت شما کمک کنند. اگر نیروی خداگونه تان با استقامت و پایداری ترکیب شود، شما می توانید معجزه خلق کنید. کامپیوتر ها قبل از بیل گیتس وجود داشتند اما این قدرت خداگونه او بود که مایکروسافت را خلق کرد.

خوش بین باشید

تا زمانی که کار تمام نشده است وقت دارید تا اوضاع و احوال را بهتر نمایید. تا زمانی که جان در بدن دارید نباید دست از تلاش بکشید. ممکن است مسیر پیش رویتان دشوار و سخت باشد اما محکم به پیش بروید. به راحتی از میدان به در نروید.
به خودتان بگویید که شما نقش مهم و منحصر به فردی در این دنیا بازی می کنید و می توانید خواسته تان را هم محقق سازید. نوآوری های زیادی وجود دارد که هیچ کس تا به حال درباره آنها فکر نکرده است.
به عنوان مثال، پرینت سه بعدی اخیرا اختراع شده است. ماشین های بدون راننده هم ایده ای جدید هستند. شما هم می توانید ایده خلاقانه خودتان را پیاده کنید. دنیا منتظر شماست که دست به کار شوید و رویاهایتان را عملی کنید.

4 Surefire Steps to Create a Way When People Say “There Is No Way”

خلاق و مبتکر باشید

بسیاری از اوقات، ایده های کوچکی به ذهنتان می آید و شما هم سعی می کنید تا بی خیال آنها شوید. آن ایده ها، از نهان شما نشات می گیرند. به آن ایده ها فرصت رشد و پرورش دهید و سعی کنید تا آنها را به بار بنشانید.  بسیاری از نوآوری های امروزی همانند مایکروسافت، فیسبوک، وردپرس و…. با همین ایده ها و جرقه ها شروع شدند و با گذر زمان و صرف انرژی پرورش یافتند و تبدیل به چنین غول هایی شدند.
ممکن است همین ایده کوچکی که الا ن سعی در فراموش کردنش دارید، همانند ایده ای باشد که با تحقق آن، بتوانید سهم خودتان را در دنیای امروزی ایفا کنید. به آن بها دهید. از همین امروز روی آن کار کنید. برنامه خوب امروزتان، قطعا از برنامه عالی فردایتان بهتر خواهد بود.

افکارتان را بیان کنید

سعی کنید افکارتان را متمرکز کنید؛ شما باید نوعی الک در خودتان بسازید تا سریعا بتواند افکارتان را غربال کرده و آن هایی که شما را از راه می اندازند را جدا کنند. به هیچ چیزی اجازه ندهید تا حواستان را پرت کند؛ ضمنا، هیچ وقت کار امروز را به فردا موکول نکنید؛ در این صورت،‌ فقط امروزتان را به بطلالت هدر خواهید داد و هیچ چیزی هم عایدتان نخواهد شد.
وقتی که آهن داغ و گداخته شد، به آن ضربه بزنید؛ تنها در این صورت می توانید آن را به شکلی که می خواهید در بیاورید. از منفی بافان دوری کنید و هیچ وقت جواب نه را به عنوان جواب آخر نپذیرید؛ بلکه آن را نقطه شروعی بدانید که باید از همان جا برای بهتر شدن و رسیدن به نتایج بهتر و خلاقانه تر استفاده کنید.

زمانی که تصمیم می گیریم برای رسیدن به اهداف بزرگ یا به اصطلاحی اهداف غیرممکن کوشش نماییم، در همان ابتدای مسیر موانع و مشکلات بسیاری را تجربه می نماییم، که می خواهند ما را از تصمیم مان منصرف کنند. این موانع خیلی چیزها می توانند باشند، سختی راه، افراد منفی بافی همچون دوستان و خانواده و یا خیلی اتفاق عجیب و غریب که همه می خواهند به ما بگویند تو نمی توانی! تو باید تسلیم شوی! اما کسی که به خودش ایمان، و باور داشته باشد که رسیدن به آن اهداف غیرممکن بر خلاف تصور سایرین ممکن است، در مقابل این مشکلات و موانع مقاومت می نماید و به خود می گوید «دیگران در اشتباهند! من می توانم!» و ادامه می دهد. در مقاله فوق راهکارهایی ارائه شده است که به شما کمک می کند، در مقابل عوامل منفی و مشکلات چگونه مقاومت نمایید.

آکادمی بازار به منظور ارائه بهترین راهکارهای دستیابی به اهداف غیرممکن، در آینده ای نزدیک سمیناری به نام موفقیت برگزار می کند، که در آن استاد احمد محمدی با سال ها تجربه تدریس و مشاوره به بسیاری از برندهای معتبر و بزرگ کشورمان، ابزارها و مهارت های مورد نیاز جهت موفقیت و همچنین رازهای موفقیت افراد موفق و ثروتمند دنیا را به ما آموزش خواهند داد. اگر می خواهید باور و تصورتان نسبت به اهداف غیرممکن در ذهنتان مثبت گردد، کافی است با مراجعه به آدرس اینترنتی زیر، در این سمینار شاد و انگیزشی حضور یابید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments