کارآفرینی / کسب و کارمقالات

افزایش اعتماد به نفس و راه های تضمینی برای رسیدن به آن

داستان موفقیت‌های بزرگ مملو از اقداماتی است که باعث شده افراد موفقی نظیر بیل گیتس، وین دایر، محمدعلی کلی، استیو جابز و …پیش از سایر افراد جامعه حرکت کنند. داشتن اعتماد به نفس تقریباً در هر جنبه‌ای از زندگی ما بسیار ضروری است و یکی از نکات مهم در توسعه فردی است. اما بسیاری از مردم هنوز برای دستیابی به آن در تلاش‌اند. متأسفانه این مسئله می‌تواند مانند افتادن در یک حلقه بی‌نهایت و بی‌نتیجه باشد: افرادی که اعتماد به نفس پایینی دارند به‌سختی به موفقیت دست می‌یابند.

خبر خوب اینجاست که داشتن اعتماد به نفس قابل یادگیری و اکتسابی است. اینکه شما بر روی ارتقا اعتمادبه‌نفس خودکار می‌کنید و یا دیگران را برای رسیدن به آن یاری می‌کنید، هردو ارزشمند است. در زیر به نکاتی اشاره می‌کنیم کهمی‌تواند برای افزایش اعتماد به نفس در افراد مثمر ثمر  باشد.

1. وجود منحصر به فرد خود را دریابید

به خود ایمان داشته باشید و بدانید که کسی همانند شما در زمین وجود ندارد. هیچ‌کس شبیه به شما نیست که دارای استعداد، تجربیات و یا نحوه نگرش شما باشد. شما منحصربه‌فردهستید و برای این به اینجا آمده‌اید تا اثر منحصربه‌فرد خود را در جهان باقی گذارید. اگرتک‌تک ما به این مسئله می‌اندیشیم که به چه منظور به دنیا آمده‌ایم، هیچ‌گونه مقایسه‌ایاتفاق نخواهد افتاد و یا حسرت و حسادتی وجود نخواهد داشت.

2. بهترین عملکرد خود را ارائه دهید

همه ما در حال دست‌وپنجه نرم کردن با مشکلات و موانع موجود در زندگی هستیم. اجازه ندهید که این موانع اعتماد به نفس شمارا از بین ببرد. آنها را مانند یک فرصت بدانید تا بتوانید بهتر از پس حل کردن آن‌ها برآیید.

بهترین خود بودن باعث می شود تا از ریسک کردن نترسید و از حوزه امن خود خارج شوید. از استاد احمد محمدی ضرورت و مزایای خروج از حوزه امن را خواهید آموخت.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

3. پشتکار داشته باشید

همه ما در حال دست و پنجه نرم کردن با مشکلات و موانع موجود در زندگی هستیم. اجازه ندهید که این موانع اعتماد به نفس شما را از بین ببرد. آنها را مانند یک فرصت بدانید تا بتوانید بهتر از پس حل کردن آن ها برآیید.

4. براب افزایش اعتماد به نفس بر ناسازگاری ها غلبه کنید

غلبه بر ناسازگاری‌ها قدرتی به شما می‌دهد تا اعتماد به  نفس خود را افزایش دهید. بهترین آثار موسیقی، هنری و متون ادبی توسط کسانی خلق‌شده که عمق ناامیدی، از دست دادن و احساس خالی بودن را تجربه کرده و بر آنها غلبه کرده‌اند. تجربه غم و از دست دادن و سپس غلبه بر آنها منجر به امید و  پیروزی می‌شود. این امر شمارا به موجودی منعطف تبدیل کرده و تبدیل به چیزی بیش ازآنچه بودید می‌شوید.

5. برای افزایش اعتماد به نفس کاری انجام دهید

اهدافی برای خود تعیین کنید و سپس خود را مجبور کنید تا به آنها دست‌یابید. اعتماد به نفس شما زمانی افزایش می‌یابد که بدانید به هر چیزی که فکر می‌کنید می‌توانید به آن دست‌یابید. این مسئله باعث می‌گردد تا احساس شکست‌ناپذیری کنید. به همین ترتیب بر امور مسلط می‌شوید. این تسلط بر امور درواقع بدین معنی است که شما مطمئن هستید که به موفقیت دست می‌یابید زیرا به سختی کارکرده‌اید و تلاش‌های زیادی را برای رسیدن به آن انجام داده‌اید.

چکیده کتاب موفقیت، یک آرمان ارزشمند از نگاه ارل نایتینگل(1)
بخوانید

6. خودتان انتخاب کنید که چه کسی باشید

شما آن چیزی نیستید که دیگران درباره شما فکر می کنند و یا اتفاقاتی که برای شما رخ می دهند. شما آن کسی هستید که خودتان انتخاب می کنید. فردی با شخصیت مستقل با عزت نفس و اعتماد به نفس بالا هستید.

7.برایافزایش اعتماد به نفس با ترس های خود مواجه شوید

هیچ‌چیزی به‌اندازه تسلیم شدن در برابر ترس اعتماد به نفس را از بین نمی‌برد. همه افراد درزمان‌های مختلف ترس را تجربه می‌کنند. ما همه انسان هستیم، بااین‌حال در هنگام مواجه باموقعیت‌های مختلف با جسارت و قدرت عمل کنید تا اعتمادبه‌نفستان افزایش یابد. از پوسته خود خارج شوید و بیرون بروید. اگر از ملاقات افراد جدید واهمه دارید در رویدادهای اجتماعی و… شرکت کنید. با بی‌حوصلگی در خانه نمانید. فعل انجام دادن، اعتماد به نفس را افزایش می‌دهد. کم‌کم این موضوع را به عینِ حس می‌کنید و هرچه بیشتر ادامه می‌دهیداحساس بهتری نسبت به خود پیدا می‌کنید.

8. داشتن ظاهر خوب به معنای اعتماد به نفس بالا نیست

داشتن ظاهر خوب می‌تواند باعث شود که احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید. ولی این حس پایدار نبوده و به‌هیچ‌وجه کافی نیست.

9. از خود به خوبی مراقبت کنید

زمانی که تناسب‌اندام دارید و در سلامت کامل به سر می‌برید، احساس اعتماد به نفسبیشتری می‌کنید. البته این موضوع با مقایسه ظاهر خود با دیگران بسیار متفاوت است. موضوع این است که نسبت به خود احساس خوب و راحتی داشته باشید. همه افراد هنگامی‌کهدر بهترین حالت فیزیکی و سلامت خود هستند خوب به نظر می‌رسند.

10. یاد بگیرید که چگونه به خود مشاوره و تسلی دهید

همه ما تجربه لحظه‌های سخت را داشته‌ایملحظه‌هایی که شک و تردید، سردرگمی و.. بر ما چیره شده است. زمانی که این اتفاق می‌افتد باید بیاموزیم که چگونه اعتماد به نفسازدست‌رفته را بازیابیم. یک راه این است که بدانیم این موضوع برای همه اتفاق می‌افتد. راه دیگر این است که موفقیت‌های گذشته خود را به یاد آوریم، از نتایج به‌دست آمده تصویرسازی سازی کنیم و بر روی آنها تمرکز کنیم. با تمرین بیشتر می‌توانیم به این مهم دست‌یابیم.

از تفاوت‌های انسان‌های موفق با دیگران، اعتماد به نفس بالای آنان به هنگام مواجه با شکست‌ها و نه شنیدن‌ها و همچنین به خاطر اعتماد به نفس بالایشان اهداف بزرگ و بسیار ارزشمندی را برای خود برمی‌گزینند و هیچ‌گاه مغلوب گذشته و تجربه‌ی تلخ خود نمی‌گردند. بنابراین بسیار مهم است که با استفاده از تکنیک‌های فوق، اعتماد به نفس خود را تقویت نمایم، زیرا هنگامی‌که اعتماد به نفس بالایی داشته باشیم، تلاش و انگیزه ما هم بیشتر می‌گردد و در مقابل موانع و شکست‌ها ناامید و افسرده نمی‌گردیم.

یک از اهداف مهم آکادمی بازار آموزش مهارت‌های اجتماعی و موردنیاز برای موفقیت و دستیابی به اهداف است، ازاین‌رو در «سمینار موفقیت» استاد احمد محمدی مدرس و سخنران انگیزشی، ما را با خصوصیات منحصربه‌فرد انسان‌های موفق ازجمله اعتماد به نفس و همچنین سایر مهارت‌ها و ابزارهای موردنیاز برای تحقق بخشیدن به رؤیاهایتان، آشنا می‌نمایند. می‌توانید برای شرکت در این سمینار و آشنایی با محتوای آموزشی آن می‌توانید به آدرس اینترنتی زیر مراجعه نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

با کمک این 7 روش در مسیر موفقیت قدم بردارید
بخوانید

 

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

چگونه می‌توانیم اعتماد به نفس خودمان را بالا برده و تقویت کنیم؟
معجزه اعتماد به نفس را در فیلم «اگه میتونی منو بگیر» درک خواهید کرد
انیمیشن «توربو» هر ناممکنی را ممکن می‌کند
«شبکه» (The Network) فیلمی که از شما می‌خواهد خودتان باشید
ترس درونت را مهار کن- برگزیده‌ای از فیلم «سخنرانی پادشاه»
برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. با سلام.
    بسیار ممنونم از مطالب مفید و علمی شما در جهت آگاهی بخشی جامعه.برایتان بهترینها را آرزومندم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
Open

دانلود هدیه نوروز 99 آکادمی بازار

Close
بستن