راهکارهای افزایش درآمد در شرایط  وخیم اقتصادی

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
درآمد در شرایط وخیم اقتصادی
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

بحران اقتصادی مسئله ای است که در اغلب کشورهای دنیا وجود داشته و یا دارد. معمولا در این شرایط باید برای دستیابی به اهداف، افزایش درآمد و یا حتی گذران زندگی روزمره برخی از عادت های گذشته خود را تغییر داده و شیوه های جدیدی را برای زندگی برگزینید. شرایط بد اقتصادی نباید باعث ایجاد یاس و ناامیدی در شما شود. باید بتوانید به بهترین شکل این شرایط را مدیریت کرده و پشت سر بگذارید. این را بدانید که روند زندگی تمام انسان ها یک روند همیشه صعودی و یا همیشه نزولی نیست. بلکه مانند یک موج سینوسی همواره در حال صعود و نزول است. پس نباید در لحظات سخت ناامید شد و دست از تلاش برداشت زیرا به قول نظامی شاعر ایرانی و پارسی گوی معروف:

کاری که نه زو امیدداری      باشد سبب امیدواری

در نومیدی بسی امید است    پایان شب سیه سپید است

در این مطلب قصد داریم تا راهکارهایی را برای افزایش درآمد در دوران وخیم اقتصادی ارائه دهیم. با ما همراه باشید:

  1. مهارتی به دست آورده و دورکاری انجام دهید

making more money

می توانید علاوه بر شغل ثابتی که دارید و بابت آن حقوق ماهیانه دریافت می کنید، از سایر مهارت های خود نیز جهت افزایش درآمد بهره ببرید. برای مثال می توانید پس از پایان ساعت اداری در خانه برای سازمان یا اداره دیگری به صورت دورکاری ، کار کنید. خب به لطف پیشرفت تکنولوژی تمام امکانات لازم جهت انجام فعالیت های غیر حضوری برایتان فرآهم است. فقط کافی است از سایر توانایی های خود به صورت جدی بهره ببرید. برای مثال اگر قلم خوبی دارید می توانید نویسندگی کنید و یا اگر به زبان خارجی مسلط هستید کارهای ترجمه انجام دهید. اگر در کارهای گرافیکی تخصص دارید، می توانید کارهای طراحی، اینفوگرافیک و …انجام دهید.

  1. وسایل اضافی تان را بفروشید

می توانید برخی از وسایلتان را که بلااستفاده مانده را بفروشید. در حال حاضر اپلیکیشن های زیادی برای این کار طراحی شده اند و در مارکت دیجیتال در دسترس هستند که شما به راحتی و به صورت رایگان می توانید اجناستان را در آن اگهی کرده و به قیمت دلخواه بفروشید.

در دوره بازاریابی و فروش ” ستارگان فروش ” خود را به یک فروشنده تمام عیار تبدیل کنید.

البته شاید این روش کمکی به افزایش درآمد تان نکند ولی در مواقع اضطراری که هیچ پولی ته حسابتان نمانده به دادتان خواهد رسید.

  1. برای افزایش درآمد اتاق یا بخشی از منزلتان را اجاره دهید

اگر دارای منزل شخصی هستید، می توانید اتاقی از آن را به کسی اجاره دهید. حتی می توانید آن را به گردشگرانی که از شهر یا کشور دیگری به محل زندگی شما می آیند در ازای گرفتن مبلغی اجاره دهید. در کشورهای خارجی وبسایت هایی مخصوص این کار طراحی شده اما فراغ از این موضوع نیز باز هم به لطف شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیسبوک و …دسترسی به گردشگرانی که نیازمند مکانی برای اقامت هستند وجود دارد. البته برای این مورد حتما باید تمامی جوانب لازم را در نظر گرفت.

  1. محتوا تولید کنید

making more money

محتوا حرف اول را می زند. می توان گفت که در دنیای امروز که به طرز عجیبی با شبکه جهانی یا همان اینترنت عجین شده است، آنچه که بیش از تمام نکات فنی و دانش دیجیتالی اهمیت دارد، کیفیت محتوای تولیدی است. تولید انواع محتوا شامل عکس های جذاب، متن، اینفوگرافی، موشن گرافی و …هر کدام می توانند راهکار موثری برای افزایش در آمد تان باشند. فقط کافی است آستین ها را بالا زده و در یکی از موارد فوق تخصص کسب کنید.

مشاوره کسب و کار میانبری برای رونق کار

مطمئن باشید اگر به صورت حرفه ای این موارد را بیاموزد و کاری با کیفیت و ارزشمند تولید کنید، مورد استقبال زیادی قرار خواهد گرفت. کسب و کارهای زیادی اعم از آژانس های تبلیغاتی، وبسایت های سرگرمی و آموزشی و … وجود دارند که خواهان محتوای با کیفیت و جذاب هستند. پس تعلل نکنید و دست به کار شوید.

  1. بر روی خود و توانائیهایتان سرمایه گذاری کنید

بهترین سرمایه گذاری که می توانید در زندگی خود انجام دهید، سرمایه گذاری بر روی خود و توانائیهایتان است. بنجامین فرانکلین می گوید: ” اگر می خواهید پولتان بیشترین سود را به شما بدهد، جیب خود را در مغزتان خالی کنید.” بزرگترین دارایی شما تنها خودتان هستید. آن دگرگونی اساسی که توقع دارید در زندگی تان رخ دهد، ابتدا باید درون خود شما شکل بگیرد. پس ابتدا بر روی خودتان سرمایه گذاری کنید، مهارت و دانش خود را بالا ببرید تا در شرایط اقتصادی سخت برای افزایش درآمد درمانده و مستاصل نشوید.

7 قانون ثروت

استاد احمد محمدی

استاد احمد محمدی

سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار

برای ثروتمند بود و افزایش درآمد ابتدا باید ذهنیت ثروتمندی داشته باشید. بناربراین باید به مثبت یا منفی بودن نگرش خود توجه داشته باشیم. شما باید همواره نهایت تلاش خود را در این باره بکنید تا بتوانید جنبه مثبت مسائل را در نظر بگیرید و با هر اتفاق بدی دست از تلاش نکشید. در واقع هر چه بیشتر تلاش کنیم تا منفی گرایی را کنار بگذاریم، بیشتر به این سمت کشیده می شویم که اتفاق های مثبت نیز برای ما رخ دهند. اما چگونه و با کمک چه تکنیکی می توانیم ذهن خود را برای نگرش مثبتی که ما را به افزایش درآمد برساند سوق دهیم؟راهکار ما برای شما و افزایش درآمد تان محصول معجزه ذهن قدرتمند است. با استفاده از این محصول می توانید با تمرین تکنیک های آن به رشد و توسعه فردی خود کم نموده و از آن برای دستیابی به اهدافتان استفاده نمائید. برای آشنایی بیشتر با این محصول بر روی لینک زیر کلیک کنید:

دوره آموزشی غیرحضوری “معجزه ذهن قدرتمند”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *