مقالاتموفقیت / انگیزشی

رازهای تبدیل شدن رویاهایتان به واقعیت

مهمترین عامل برای رسیدن به رؤیاهایمان چیست؟ مهارت، توانایی، استعداد یا خلاقیت؟ هیچ کدام از این موارد نیستند. راز رسیدن به رؤیاها بسیار ساده است؛ آن یک دستورالعمل جادویی نیست. هرکسی می‌تواند به آن برسد. مهم این است که به طرز شفافی اهداف خود را مشخص سازید، برنامه‌ریزی کنید، برنامه‌ها را سرموعد انجام دهید، بر پیشرفت و مسئولیت‌تان نظارت داشته باشید. با این حال پایداری داشتن عنصر ضروری در دستورالعمل‌هاست.

بر احساساتتان غلبه کنید

احساسات و باورهایتان نقش کلیدی در تبدیل شدن رؤیاهایتان به واقعیت ایفا می‌کنند. اگر باور ندارید که شایستگی رسیدن به رؤیاهایتان را دارید، تلاش‌هایتان را به باد فنا می‌دهید. اگر از شکست می‌ترسید، از کار کردن دلسرد می‌شوید. اگر برای رسیدن به رؤیاهایتان تصورتان این است که باید از کوهی بالا بروید، شما تسلیم خواهید شد و در عوض از تپه بالا می‌روید. پادزهر احساسات مخرب و باورهای محدود‌کننده، تمرکز و توجه به فرایند است. وقتی شما ترس و استرس دارید، برنامه‌تان پیش نمی‌رود.

استاد احمد محمدی

وقتی از واکنش بازار نسبت به محصولاتتان مطمئن نیستید، به کارتان ادامه دهید. وقتی درگیر احساس بی‌کفایتی می‌شوید، برنامه‌تان را دنبال کنید. همیشه برنامۀ خود را عملی کنید و حواستان به اجرایی کردن گام بعدی باشد. احساسات منفی درون شما کمین کرده است و منتظر بروز اظهار ضعف است. وقتی که برنامۀ هر روزتان را پیدا می‌کنید، احساسات قدرتشان را از دست می‌دهند. آنها دیگر نمی‌توانند شما را کنترل کنند. باورهای شما نیز تغییر خواهند کرد. تصور از خودتان از یک مسافر سرگردانی که توسط طوفان شرایط به این طرف و آن طرف می‌افتد به یک قطار رسیده به مقصد تغییر می‌کند.

آهسته و بادقت گام بردارید

تمرکز دائمی بر برنامه احساس گیجی، بی‌کفایتی و ترس را از بین می‌برد. تنها باید برای برنامه‌ریزی خود تلاش کنید. به جای سختی‌های در پیش‌رو باید تمرکزتان بر گام بعدی باشد. با تمرکز بر گام بعدی دقت نظری را به کار گیرید تا بر موانع غلبه کنید. هنگام مواجهه با یک مانع، می‌توانید به طور استراتژیک تصمیم بگیرید که بهترین راه رو به جلو چیست. قطعیت و شفافیت از تمرکز زیاد بر اقدام بعدی نشأت می‌گیرد.

راز موفقیت در عدم تمرکز بر لحظات و جلوگیری از حفظ اتفاقات گذشته
بخوانید

 


” سفر هزار مایلی با اولین قدم شروع می‌شود.”  «لائوتزو»

هرچه بیشتر بتوانید بدون توجه به شرایط پیش بروید، زودتر عادت می‌کنید. درواقع به جای حواس‌پرتی‌های بی‌پایان، تلاش روزانه راحت‌تر می‌شود. به علاوه فکر کردن روزانه بر هدفتان، راه‌ها و موقعیت‌هایی را برای تسهیل اهداف پیش روی شما قرار می‌دهد. شاید این راه‌ها رویکردی باشد که توجهی به آن نداشته‌اید و شاید ارتباط با فردی باشد که در لحظۀ خاصی به شما ارزش می‌دهد. شما فرصت‌های خوبی به روی خود می‌گشایید که شما را رو به جلو سوق می‌دهد.

فرآیند‌محوری را به نتیجه‌محوری ترجیح دهید

وقتی به برنامه مطمئنید، به جای اینکه منتظر نتیجه باشید به فرایند تکیه کنید. اگر نگران نتیجه هستید، شکست‌ها برایتان گران تمام می‌شوند. آنها منجر به این می‌شوند که شما احساس عدم کفایت و نقص بکنید و دلسرد شوید. از سوی دیگر تمرکز بر فرایند شما را قادر می‌سازد تا موانع را به عنوان فرصت‌هایی برای یادگیری و پیشرفت در نظر داشته باشید. شکست‌ها بهترین معلم‌های شما هستند. وقتی فرایند کار را در اولویت قرار دهید، نتیجه چندان اهمیتی ندارد. اگر با خلوص نیت برنامه‌تان را انجام می‌دهید، سرانجام به نتیجه خواهد رسید. به جای اینکه مدام با سخنان دوستانتان آشفته شوید و نگران این باشید که چقدر تا رسیدن به موفقیت باقی مانده، می‌توانید در هر اقدامی بر برتری تمرکز کنید.

هر روز به دستاوردهای رو به رشدی می‌رسید. پیشرفت‌های رو به جلو دائمی و موفقیت‌های کوچک با گذر زمان دستاوردهای بزرگ و رو به فزاینده‌ای را به وجود می‌آورند. وقتی به عقب برمی‌گردید می‌بینید که چقدر از شروع اولیه فاصله گرفته‌اید. استیون کُلبر در مصاحبه‌ای با GQ قبل از شروع نمایش توضیحات بسیاری از فرایند کارش انجام داد و گفت:

تکنیک های شگفت انگیز برای حفظ آرامش در هنگام فشار و استرس های شدید
بخوانید

” محصول نهایی خنده‌دار است، اما شما به راحتی می‌توانید بگویید که مقصود، محصول نهایی است. در حالی‌که آن همیشه هدفمند است……….. جریانِ عمل هر فرایندی، سیر و روند آن است.”

هدف نهایی زمانی اهمیت دارد که طرح و برنامه‌ریزی داشته باشید، رؤیاهایتان را تجسم‌سازی کنید، پیشرفتتان را بررسی کنید و به طور استراتژیک رویکردتان را اصلاح کنید. امروز، فردا و هر روز کارتان را سرموقع انجام دهید. بر مسیرتان تمرکز داشته باشید. ذهنتان مشغول فرایند باشد. این راهکار ساده‌ای برای تبدیل کردن رؤیاهایتان به واقعیت است.

در مقاله فوق آموختید که برای دستیابی به رویاهای خود، چه مراحلی را باید طی نمایید. مراحلی که انجام هر کدام مستلزم بهره گیری از مهارت هایی است، که یادگیری آن ها از طریق مطالعه، کلاس و یا شرکت در سمینارهای مرتبط با موفقیت امکان پذیر است. استاد احمد محمدی در سمینار بزرگ موفقیت، به تدریس مهارت هایی همچون شجاعت و جسارت، تصویر سازی ذهنی و رویاپردازی، تمرکز و … خواهند پرداخت. توصیه می کنم برای بهره گیری از آموزه های ایشان اولین قدم را در مسیر موفقیت جهت تحقق رویاهای خویش بردارید و با کلیک بر روی لینک زیر در این سمینار شرکت نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

یک ثروتمند خودساخته شوید
با عادت‌ های خوب افراد موفق آشنا شویم
خلاصه کتاب قدرت لحظات نوشته چیپ هیث و دن هیث
خلاصه کتاب « قدرت اعتماد به نفس » نوشته برایان تریسی
معرفی کتاب ” شعار برند، شیپور جنگ ” نوشته لورا ریس
خلاصه کتاب” چگونه در فروشندگی از شکست به موفقیت رسیدم” نوشته فرانک بتگر
کتاب ” رشد فروش ماورایی ” نوشته جک دیلی
خلاصه کتاب ” برنامه بازاریابی در یک صفحه ” نوشته آلن دیب
خلاصه کتاب ” ثروتمند ترین مرد بابل ” نوشته جرج ساموئل کلشاسون
خلاصه کتاب ” انگیزش ” نوشته دن آرییلی
خلاصه کتاب “خرید شناسی” نوشته مارتین لیندستروم
خلاصه کتاب ” کار عمیق ” نوشته کال نیوپورت
خلاصه کتاب “برند ماندگار ” نوشته جرمی میلر
خلاصه کتاب ” رسیدن به فروش بیش از حد ” نوشته دنیل پریستلی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن