دوره مربیگری در فروش برای نمایندگان بیمه ایران در شیراز برگزار شد

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

دوره مربیگری در فروش برای نمایندگان بیمه ایران در شیراز توسط استاد احمد محمدی موسس آکادمی بازار در تاریخ ۲۲ مردادماه ۱۳۹۸ برگزار شد.

تقویت فرهنگ فروش، یکی از نیازها و دغدغه‌های سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ محسوب می‌شود. توسعه و ارتقا تفکر فروش و برنامه‌ریزی موثر برای این مهم، موضوعی است که اگر به‌وقت لازم به آن توجه نشان داده نشود، می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری برای شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ ایجاد کند. بازاریابی و فروش برای برخی از شرکت‌ها، شریان حیاتی و اصلی سازمان به‌حساب می‌آید که اگر این بخش مهم نتواند به کار خود به‌شکل درستی ادامه دهد، کل سازمان تحت‌الشعاع قرار خواهد گرفت.

آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی، دوره‌های آموزشی مختلفی در موضوعات تکنیک های فروش موثر، برنامه ریزی فروش، مدیریت بازاریابی، مشتری مداری، اصول مدیریت و سرپرستی فروش، پرورش ویزیتور حرفه ای، بازاریابی تلفنی، نخبگان فروش، فن بیان و ارتباط موفق، اصول و فنون مذاکره موفق و زبان بدن و آداب معاشرت برگزار می‌کند.

از اهداف این دوره می‌توان چگونگی تقویت فرهنگ فروش در سازمان، توسعه تفکر فروش و برنامه ریزی موثر فروش، چگونگی جذب نیروی فروش توانمند و آموزش آنها، کسب مهارت‌های رهبری تیم فروش و استراتژی‌های گوناگون در جهت اجرا برنامه فروش و نحوه برنامه‌ریزی، تشکیل، اجرا و بهبود در تیم فروش می‌توان اشاره کرد.

مطالعه بیشتر: سمینار روانشناسی فروش توسط آکادمی بازار برگزار شد

مطالعه بیشتر: دوره آموزشی «تکنیک‌های ویزیتوری و فروش حرفه‌ای» با حضور دکتر احمد محمدی

دوره مربیگری در فروش
دوره مربیگری در فروش

محتوای دوره آموزشی مربیگری در فروش 

به‌علاوه، جنبه‌های روان شناختی فروش موفق و فرمول عملکرد و نحوه سبک رهبری همچنین چگونگی جذب نیروی مناسب فروش از موضوعات مهم دیگری هستند که باید به آنها تسلط داشت. از دیگر محورهای آموزشی این دوره می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

نقش مدیران فروش در هر سازمان و شرکتی اهمیت دارد. در نتیجه از رئوی اصلی دوره به نقش مدیران فروش، تشکیل یک تیم فروش پیشرو، نحوه شروع به کار تیم فروش و مدیریت بر مبنای اهداف فروش پرداخته می‌شود.

ارزیابی عملکرد تیم فروش، آموزش نیروی فروش، نحوه برنامه ریزی برای فعالیت های مرتبط با فروش، تشریح نیازهای اساسی فروشندگان، چگونگی تمرکز فروشندگان، انضباط در تیم فروش، کسب مهارت های رهبری تیم فروش، نحوه جاذبه و دافعه در برخورد با تیم فروش، الگو سازی در اعضاء تیم و  ایجاد محیطی پیشتاز از دیگر محورهای آموزشی این دوره آموزشی بود. 

آکادمی بازار مرجع موفقیت ایران، مجموعه‌ای غنی از مقاله‌های مختلف در زمینه‌های بازاریابی و فروش، موفقیت، ذهن قدرتمند و … ارائه می‌دهد. به‌علاوه کاربران می‌توانند از دوره‌های آموزشی این مرکز همچون پکیج آموزشی غیرحضوری ذهن قدرتمند بهره برده و آن را ازطریق فروشگاه آکادمی‌ بازار تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهند.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments