دوره آموزشی

دوره آموزشی اصول و فنون مذاکره فروش موفق در کرمان برگزار شد

۱۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۸ - شرکت داروپخش - کرمان

دوره آموزشی اصول و فنون مذاکره فروش موفق در کرمان توسط دکتر احمد محمدی مدیر و موسس آکادمی بازار برگزار شد.

برخی معتقدند که مدیران و کارمندان هر شرکت و مجموعه‌ای که خدماتی را ارائه می‌دهند لازم است مهارت‌های مربوط به اصول و فنون مذاکره فروش موفق را فرا بگیرند. اما به نظر می‌رسد هر فردی لازم است بر مهارت‌های مذاکره تسلط داشته باشد.

همه‌ی ما در طی شبانه‌روز با یکدیگر صحبت می‌کنیم و بر سر موضوعات مختلف لازم است به اتفاق نظر برسیم. در زندگی اجتماعی لاجرم باید با یکدیگر ارتباط داشته باشیم و این ارتباط می‌تواند ارتباطی موثر و بهبودیافته باشد. گاهی اوقات واقعا لازم می‌شود نظرات خودمان را با دیگران مطرح کنیم و آنها را مجاب کنیم یا مجاب شویم.

پس مهارت مذاکره کردن تنها مخصوص مدیران و کارمندان فروش نیست و هر کسی به چنین مهارتی نیاز دارد. حتی کودکان نیز باید بتوانند در سطح خودشان و از کودکی مذاکره کردن را بیاموزند. برخی افراد از کودکی برای طرح نظرات خود مشکل داشته‌اند و در محیطی بزرگ نشده‌اند که مهارت مذاکره در آنها رشد پیدا کند.

مطالعه بیشتر: دوره آموزشی اصول و فنون مذاکره فروش موفق در گرگان توسط آکادمی بازار برگزار شد

مطالعه بیشتر: دوره آموزشی مدیریت برگزاری جلسات برای شرکت ملی گاز برگزار شد

اصول و فنون مذاکره فروش موفق
اصول و فنون مذاکره فروش موفق

در مذاکره کردن از طرح نظرات خود نترسید

از مذاکره کردن نترسید. باید بتوانید بر ترس‌های خود از مذاکره کردن فایق آیید. برخی افراد از مذاکره کردن می‌ترسند. ولی لازم نیست بترسید و هراسی به خودتان راه بدهید. یک مذاکره کننده موفق همیشه باید به یاد داشته باشد که در مذاکره حق صحبت کردن و مطرح کرد نظراتش را دارد. در نتیجه نباید نگران چیزی باشد.

پس بارها و بارها به خودتان یادآور شوید که نباید در مذاکره کردن ترسی به خود راه بدهید. معمولا در هر معامله روی دو موضوع اصلی تمرکز می‌کنیم.  قیمت کمتر و شرایط بهتر در هر معامله، از نکات و موضوعات مهمی است که باید بدان توجه شود. اگر در معامله بتوانید تخفیف‌های خوبی بگیرید یا امتیازهای بیشتری از طرف مقابل دریافت کنید، معامله‌ی بهتری را برای خود رقم زده‌اید.

از طرح سوالات یا درخواست‌های خود نگران نباشید. مثلا اگر در معامله درخواستی دارید، باید بتوانید با اطمینان خاطر و اعتماد به نفس، درخواست خود را مطرح کنید. باید بتوانید بدون ترس و نگرانی خواسته‌ی خود را مطرح کنید. تقاضای خود را شفاف و روشن مطرح کنید و ترسی نداشته باشید.

تکنیک تماس در فروش را دست کم نگیرید
بخوانید

راهکارهایی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند بر ترس از مذاکره کردن فایق آیید. مثلا می‌توانید تمرین‌های مختلفی را انجام دهید. در دوره‌ی آموزشی اصول و فنون مذاکره فروش موفق برخی از این تمرین‌های کاربردی توضیح داده می‌شود.

در مذاکره کردن حق اظهارنظر دارید

در مذاکره کردن می‌توانید اظهارنظر کنید. خصوصا وقتی در حال تنظیم قرارداد هستید، می‌توانید در مورد هر موضوعی مذاکره کرده و اظهارنظر کنید. مثلا تصور کنید که قراردادی در چندین برگ تنظیم شده است و در هنگام امضا کردن متوجه می‌شوید تعداد برگ‌های قرارداد تغییر کرده است. نباید نگران شوید و بتوانید به‌راحتی صحبت کنید. خصوصا وقتی در حال امضای قرارداد هستید، هر جمله و هر پاراگراف اهمیت پیدا می‌کند و می‌توانید نظر خودتان را به‌صورت صریح، شفاف و روشن مطرح کنید.

برخی افراد هستند که نگران مطرح کردن نظرات خودشان هستند و با اینکه روی برخی بندهای قرارداد نظر مخالف دارند، سکوت می‌کنند و نگران می‌شوند کل قرارداد خراب شود. در نتیجه به‌ظاهر کوتاه می‌آیند. در حالی که می‌توانند به‌راحتی و بدون مشکل نظر خود را با صراحت مطرح کنند.

قیمت‌‌ها مطلق نیستند و می‌توانند تغییر کنند

باید درنظر داشته باشیم که قیمت‌‌ها همیشه ثابت نیستند و می‌توانند تغییر کنند. در نتیجه همیشه می‌توانید روی قیمت نهایی نظر خودتان را مطرح کنید. حتی اگر قیمت‌ها به صورت مکتوب مشخص شده باشد، باز هم همیشه جای بحث و اظهارنظر هست. حداقل این است که حرف خودتان را زده‌اید. در نقش یک مذاکره کننده موفق ظاهر شوید و مسایل را مطرح کنید.

پیشتر نیز گفته شده بود که مذاکره آموختنی است و همه می‌توانند آن را فرا بگیرند. پس در مسیر یادگیری مذاکره قرار بگیرید.

هدف دوره آموزشی 

دوره آموزشی اصول و فنون مذاکره فروش موفق برای شرکت داروپخش (‌شعبات زاهدان، کرمان، بندرعباس)‌ در شهر کرمان برگزار شد. هدف از این دوره، ارتقاء توانمندی‌های فروشندگان با روش‌های ارتباطات موثر ، تکنیک‌های مذاکره اثر بخش و اصولی جهت موفقیت در مذاکره فروش و ارتباطات فروش و شغلی ، ایجاد رابطه اصولی و دراز مدت با مشتریان درمذاکره فروش ، شناخت دامهای مذاکراتی و …

درنهایت در این دوره آموزشی قصد داریم به شرکت کنندگان کمک کنیم تا بتوانند فروش بالاتری را برای خود رقم بزنند و به موفقیت‌های بیشتری دست پیدا کنند.

برنامه استراتژی بازاریابی (Strategic Marketing Plan) چیست؟
بخوانید

محتوای دوره آموزشی 

در این دوره آموزشی تعریف مذاکره تجاری و تشریح مراحل مذاکره و انواع مذاکره تجاری ارائه می‌شود. به‌علاوه فرق بین مذاکره بد – مذاکره خوب و چهار اصل مذاکرات حرفه‌ای و تشخیص مذاکرات حرفه ای و غیر حرفه‌ای توضیح داده می‌شود. هر مذاکره‌کننده‌ای باید بتواند آداب مذاکره فروش را یاد بگیرد که در این دوره آموزشی، این آداب توضیح داده می‌شود.

در دوره‌ی آموزشی مذاکره فروش موفق کارگاه‌های مختلفی نیز برگزار می‌شود. کارگاه «تشریح انواع نقش های مذاکراتی» که به تشریح انواع مذاکره کننده می‌پردازند، به خوبی می‌تواند نقش‌های مختلف مذاکره کننده را توصیف کند. از دیگر کارگاه‌های این دوره آموزشی عبارت است از:

 • کارگاه عملی «تعیین سطح مذاکره کنندگان»
 • کارگاه «انواع شخصیت مذاکره کنندگان»
 • کارگاه عملی «تعیین خصلت برون گرایی و درون گرایی شرکت کنندگان»

از دیگر رئوس دوره آموزشی می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • نحوه شروع و پایان مذاکرات
 • تن گفتار Body language
 • باید ها و نباید های مذاکرات
 • انواع روش های مذاکره و نحوه برخورد با آن ها
 • نمایش فیلم مذاکراتی و تحلیل آن
 • فاکتور هایی که یک مذاکره کننده حرفه ای بایستی داشته باشد
 • دام ها و حیله های مذاکراتی
 • ارائه موارد کاری و حل آن ها

در این دوره آموزشی، علاوه بر سرفصل‌های فوق، پیش آزمون و کارگاه تشخیص سبک مذاکراتی شرکت کنندگان و تست های شخصیتی مرتبط با مذاکره نیز توضیح داده شده و کارگاه ۱۰۰ سوال مذاکراتی و فیلم های تکنیکهای موثر در مذاکراه توصیف شد و از شرکت‌کنندگان آزمون گرفته شد.

آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی، دوره‌های آموزشی مختلفی در موضوعات تکنیک های فروش موثر، برنامه ریزی فروش، مدیریت بازاریابی، مشتری مداری، اصول مدیریت و سرپرستی فروش، پرورش ویزیتور حرفه ای، بازاریابی تلفنی، نخبگان فروش، فن بیان و ارتباط موفق، اصول و فنون مذاکره موفق و زبان بدن و آداب معاشرت برگزار می‌کند.

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

دوره آموزشی «اصول و فنون مذاکره فروش» با حضور دکتر احمد محمدی برگزار شد
برچسب ها

تینا پورشاهید

زندگی را باید ساخت. درکنار هم می‌توانیم بهترین‌ها را تجربه کرده و زندگی را با تلاش مستمر، پشتکار، آموزش و همراهی از نو بسازیم. در کنار هم قوی‌تر از قبل پیش خواهیم رفت. خستگی در ما راهی ندارد چون معتقدیم هیچ وقت برای ساختن زندگی دیر نیست.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
Open

دانلود هدیه نوروز 99 آکادمی بازار

Close
بستن