ده نکته آموزنده که هر کارآفرینی باید بداند

کارآفرینی
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
  1.  شکست، کلیدی برای پیروزی در کارآفرینی است. اگر شکست نمی خورید پس درواقع شما هیچ عملی انجام نمی دهید!
  2. شراکت همیشه نوعی قمار محسوب می شود اما چه انتخاب دیگری داریم؟ یک کسب و کار کوچک برای رشد می بایست شرکت های دیگر را زیر نفوذ خود قرار دهد، اما انتخاب درست یک شریک در واقع تفاوت میان پیروزی و شکست است.
  3. بهترین ضابطه ی کسب و کار ،قانون طلایی است که در آن شرکا در زمان های مختلف از رقبا گرفته تا همکاران حتی برخی اوقات از معامله به معامله ای دیگر نقش های متفاوتی ایفا خواهند کرد.
  4. شما به صرف اینکه تلاش می کنید یا بودجه ی کافی برای ارزیابی ریسک های بالقوه یا مشکلات پیش رو دارید عملکرد موفقی نخواهید داشت. شما باید به افرادی که با آنها به شراکت می پردازید توجه کنید و به پتانسیل آنها دقت داشته باشید که آیا برای شراکت مناسب هستند یا نه.
  5. وقتی بسیاری از کار آفرینی ها به مشکل بر می خورند تلاش می کنند آنها را از سرمایه گذاران خود مخفی کنند و این بدترین کاری است که شما می توانید انجام دهید. وقتی سرمایه گذاران خود را انتخاب می کنید می بایست علاوه بر سرمایه مالی ، به عنوان یک متخصص بتواند در حل مشکلات به شما کمک کند. شکست کلیدی برای پیروزی در کارآفرینی است. اگر شکست نمی خورید
  6. همه چیز را مکتوب کنید. یعنی جزئیاتی که در کارتان رخ می دهد بنویسید.
  7. برخی مواقع شریکی که شما را از نقطه ی A به نقطه B رسانده قادر نیست شما را از نقطه ی B به نقطه ی C ببرد. در ضمن این بستگی به میزان استعداد و دانش داخلی شما دارد.
  8. بهترین پیشنهاد یک کارآفرین برتر برای کارآفرینان دیگر این است که هیچگاه کنترل 51% خود را از شرکت خود از دست ندهید.
  9. یک شراکت خوب بدین معنا نیست که هر چه شریکتان خواست را انجام دهید.
  10. وقتی می خواهید با یک شرکت بزرگ وارد همکاری شوید مطمئن شوید که اجازه ی لازم برای گرفتن وقت و ایجاد شراکت از طرف شرکت را دارید. به آنها نگویید که چه کاری انجام می دهند یا چه کاری انجام می دهید، به آنها بگویید چگونه می توانید به آنها کمک کنید و چگونه کار آنها را می توانید راحت تر کنید.

یکی از برتری های انسان های موفق و کارآفرین نسبت به سایر انسان ها عادت های مثبت آن هاست. انسان های موفق عادت هایی مثبت و سازنده دارند که سبب موفقیت آن ها در زندگی شان گردیده است. اما یک کارآفرین موفق علاوه بر عادت های خوب، دانش کافی در مورد کسب و کار خود، هم دارد. در مقاله ی فوق نکاتی در خصوص این دانش و عادت های مثبت کارآفرینان آورده شده است که بهره گیری از آنان در کنار سایر مهارت هایی که دارید، مطمئناً سبب شکل گیری یک کارآفرینی موفق توسط شما می گردد. 

برای شناخت بیشتر انسان های موفق و کارآفرین می توانید در «سمینار موفقیت» که توسط آکادمی بازار در آینده ای بسیار نزدیک برگزار می گردد، شرکت نمایید. در این سمینار شاد و انگیزشی، استاد احمد محمدی با سخنرانی گیرای خود مطالب و نکاتی بسیار جالب و کاربردی را در مورد ویژگی های منحصر به فرد انسان های موفق و کارآفرین از جمله شجاعت، پشتکار و قدرت ریسک پذیری بالا به شما ارائه خواهند داد. بعد از شرکت در این سمینار درخواهید یافت که همه می توانند کارآفرین گردند، فقط باید دانش مورد نیاز را داشته باشند. جهت شرکت در این سمینار شاد و انگیزشی و آشنایی با محتوای آموزشی آن می توانید به آدرس اینترنتی زیر مراجعه نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

دیدگاه بگذارید

avatar