بازاریابی و فروشمقالات

دلایل ضرورت وجود کسب و کار در گوگل پلاس

وقتی سازمان ها کسب و کار در گوگل پلاس را بررسی می کنند یکی از اولین سوالاهایی که می پرسند این است که فعالیت در گوگل پلاس چگونه میتواند به کسب و کار ما کمک کند؟

خب پاسخ این است که به شیوه های متفاوت. اول از همه اینکه گوگل پلاس و گوگل سِرچ به صورت مستقیم به همدیگر لینک هستند و همانطور که می دانید گوگل سرچ بزرگترین موتور جستجوی جهان است.

هنگامی که برای اولین بار تصمیم می گیرید کسب و کار در گوگل پلاس را راه اندازی کنیذ، فرصت دارید آن را بشناسید. در این صورت گوگل آن را بعنوان یک کسب و کار رسمی شناسایی می کند.

اطلاعات تماس و موقعیت شما به راحتی در دسترس قرار می گیرد، بنابراین مردم می دانند کجا باید بروند تا اطلاعات بیشتری کسب کنند.

زمانی که در  گوگل پلاس، استاتوس تون رو آپدیت می کنید، این آپدیت ها در موتور جستجوی گوگل میروند و در نتایج سرچ نشان داده میشوند.

بنابراین ممکن است درباره محصولی که تولید کردید استاتوس آپدیت بزنید، شاید در مورد آن محصول هنوز هیچ مقاله و ویدیویی نبینید، اما پست های شما در نتایج سرچِ مربوط به محصول شما می آید و بعد کاربرها می توانند وارد پیج گوگل پلاس شما بشن تا اطلاعات بیشتری به دست بیاورند.

کسب و کار در گوگل پلاس به شرایط را برای امتیاز دادن مشتری به بیزینس شما را آماده می کند؛ که این رتبه ها در نتایج سرچ نشان داده میشود.

فعالیت کسب و کار در گوگل پلاس

اگر مشتریانی دارید که از شما راضی هستند، می توانید به آنها اطلاع دهید که به پیج گوگل پلاس شما بروند و درباره ی کارشما نظر بدهند. اینگونه اعتبار کار شما برای مشتریان بالقوه که کار شما را می بینند افزایش می یابد و اعتبار کسب و کار در گوگل پلاس زیاد می شود.

همچنین گوگل پلاس سرچ شخصی را ارائه می دهد که موجب می شود تا حد زیادی قابل دیدن باشید. یعنی اگر درمورد محصول جدید خود استاتوس آپدیت زدید و فالووری در گوگل پلاس به شما پلاس وان داده است، یعنی پست شما را دوست داشته است.

اگر آن فالوور خود هزار فالوور دیگر داشته باشد، وقتی یکی از آنها چیزی درمورد شما در گوگل سرچ کند شانس پیدا شدن پست شما خیلی زیاد می شود زیرا او افرادی را فالوو کرده که این پست را دوست داشتند.

بنابراین هرچقدر فالوور های بیشتری در گوگل پلاس داشته باشید، بیشتر در موتورهای جستجو دیده می شوید. گوگل پلاس یک شبکه اجتماعی است بنابراین با استفاده از آن حضور خود را در شبکه های اجتماعی افزایش می دهید.

گوگل پلاس سیصد میلیون کاربر فعال در ماه دارد که فقط در ماه گذشته پانصدوچهل میلیون کاربر به نوعی با این سامانه سروکار داشتند که بعد از فیسبوک در رده دوم قرار می گیرد.

کسب و کار اینترنتی
کسب و کار در گوگل پلاس

آپلود فایل های چند رسانه ای در گوگل پلاس

فایل های چند رسانه ای در گوگل پلاس جلوه زیبایی دارد. بنابراین عکس و ویدئو خیلی مورد توجه کاربران قرار می گیرد و احتمال اینکه کاربران کلیک کنند تا اطلاعات بیشتری درمورد شما کسب کنند بسیار بیشتر می شود.

گوگل پلاس امکان تعامل راحت با بازار هدف را به شما می دهد و می توانید بنابراین راه اندازی کسب و کار در گوگل پلاس این امکان را به شما می دهد که مستقیما به افراد پیام بدهید.

می توانید به کامیونیتی ها ملحق شوید، اینگونه می تونید با کسانی تعامل داشته باشید که علایق مشابه شما را دارند و شاید این علایق درجهت خدماتی باشد که شما ارائه می دهید.

گوگل پلاس
آپلود فایل در گوگل پلاس

برندینگ در گوگل پلاس

فعالیت در گوگل پلاس یک فرصت خیلی خوب برای برندینگ هم هست. گوگل پلاس مانند فیسبوک و توییتر مکانی مناسب برای فرستادن پیام و یا چیزهایی بیشتر برای سازمانتان به بقیه است.

گوگل پلاس مزایای دیگری هم دارد. کامیونیتی ها بر اساس علایق به خصوصی کاربران را گروه بندی می کند بنابراین می توانید کامیونیتی را پیدا کنید که به آن علاقه دارید. بعد با کاربرانی تعامل داشته باشید که می دانید به محصولات و خدماتی که دارید علاقه دارند. زیرا بخشی از آن کامیونیتی هستند.

در این جا کاربرها بر روی چیزی بیشتر از دوستان خود تمرکز دارند، بنابراین دوست دارند گوگل پلاس را با فیسبوک مقایسه کنند. چون در فیسبوک کاربر ها بیشتر به دوست و خانواده علاقه دارند.

آن ها عکس از مهمونی های خانوادگی آپلود می کنند و از مهمونی های آخر هفته حرف می زنند اما کاربران گوگل پلاس علاقه زیادی به این کار ندارند.

اگر بخواهند با دوستان نزدیک خود تعامل کنند می روند به فیسبوک. کاربران گوگل پلاس بیشتر به یادگیری و کشف چیزهای جدید علاقه دارند.

آن ها می خواهند درمورد محصولات، خدمات و راهکارهای جدید چیز یاد بگیرند که می تواند به کسب و کار یا شاید زندگی خصوصی آن ها مربوط باشد. بنابراین با در نظر گرفتن همه ی این موارد با راه اندازی  کسب و کار در گوگل پلاس، کاربران بیشتر از فیسبوک با پست های عمومی کسب و کار شما تعامل دارند.

افزایش درآمد
کسب درآمد از گوگل پلاس

مزیت گوگل پلاس لوکال

گوگل پلاس لوکال هم در دید بودن شما را در موتور جستجو زیاد می کند. همانطورکه قبلا بیان شد گوگل پلاس لوکال مستقیم به گوگل پلاس پلی سز وصل است.

بنابراین فرض کنید در لس آنجلس کالیفرنیا کارهای آرایشی و مراقبت سگ ها را انجام می دهید. پیج گوگل پلاس خود را راه انداخته اید و کار شما به طور رسمی در گوگل شروع شده است.

حالا وقتی کسی این کار را در گوگل برای لس آنجلس کالیفرنیا سرچ کند احتمال اینکه شما در سرچ پیدا شوید خیلی بیشتر است تا اینکه کسب و کارهای بیرون از لس آنجلس پیدا شوند.

باید هم همینطور باشد زیرا کاربرها به دنبال کارهایی هستند که درست در منطقه لس آنجلس هستند. گوگل پلاس مستقیما این نتایج را به کاربر منتقل می کند. پس به طورخلاصه گوگل پلاس پایه کاربرهای زیادی دارد و پیام شما را منتقل می کند.

با استفاده از گوگل پلاس از دید برندینگ و بهینه سازی سرچ موتور جستجو کار شما به طور آنلاین در حد بسیار زیادی دیده می شود. فرصت های کسب و کار در گوگل پلاس بسیار زیاد است، چه بخواهید برند خود را با  پست کردن ویدئو و عکس معرفی کنید یا چه از طریق نشان دادن کالا و خدمات خود به کاربرانی که به آن علاقه دارند.


 

فروش اینترنتی هر چقدر هم که پیچیده و زمان بر باشد در مقایسه با پیچیدگی و سختی بازاریابی بسیار ساده به نظر می‌رسد.

یک فروشگاه اینترنتی برای اینکه بتواند به موفقیت دست پیدا کند نیاز است تا از روش‌ های علمی و تجربی برای معرفی خود به مشتریان جدید و نگهداری مشتریان قدیمی استفاده کند.

بنابراین شما باید با اصول این شیوه از بازاریابی آشنایی داشته باشید تا بتوانید در آن موفق شوید.

پیشنهاد آکادمی بازار در این راستا به شما بهره مندی از آموزه های استاد احمد محمدی مدرس و مشاور در زمینه بازاریابی و فروش است.

استاد احمد محمدی

مطالب مرتبط

بازاریابی و فروش در عصر نوین با کتاب‌ صوتی «پرش از دره» آکادمی بازار
دوره آموزشی «تکنیک‌های ویزیتوری و فروش حرفه‌ای» شهر اهواز با حضور دکتر احمد محمدی
استراتژی‌ هایی برای توسعه بازاریابی و فروش
سمینار «مربیگری فروش» با حضور دکتر احمد محمدی برگزار شد
آشنایی با جملاتی که به ما در مدیریت ارتباط با مشتری کمک می کند
برچسب ها

ندا تفضلی

کارشناس برنامه ریزی شهری از دانشگاه تهران هستم. علاقه زیادی به یادگیری اصول موفقیت در زمینه های مختلف دارم و مایل هستم آن ها را با دیگران به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =

دکمه بازگشت به بالا
Open

دوره آموزشی معجزه ذهن قدرتمند

Close
بستن