مقالاتموفقیت / انگیزشی

دلایلی که نشان می دهندترس از تغییر و ریسک توهمی بیش نیست

عشق و ترس دو احساس اصلی شما هستند. تمام احساسات دیگر بدون استثناء از این دو نشأت می‌گیرند. ترس انرژی است که شما را باز می‌دارد و از بین می‌برد، در حالی که عشق انرژی است که شما را توسعه می‌دهد و شما را می‌سازد. رهایی ذهن از ترس گام اساسی برای رسیدن به موفقیت است. به عبارت دقیق‌تر رهایی از ترس و نزدیک‌ شدن به احساس عشق فرایند مهمی است که توسعۀ فردی به آن متکی است.

 به گفتۀ نیل دونالد والشِ روانشناس” ترس می‌تواند به عنوان احساسی توصیف شود که توسط طرز فکر زیر شکل می‌گیرد:

من قادر نیستم به آنچه که نیاز دارم، برسم.”

مشکل پنداشتن امور یک توهم است

به خاطر داشته باشید، مبنای ترس، اهمیت دادن یا قائل شدن ارزش بسیار برای چیزی است. وقتی چیزی برای شما مهم است، ترس از دست دادن یا نرسیدن به آن را دارید. اجازه بدهید از شغلتان شروع کنیم. اگر شغلتان برایتان مهم باشد احتمالاً ترس از دست دادن آن را دارید. بنابراین ریسک از دست دادن آن را نمی‌پذیرید. اگر کسی برایتان ارزشمند باشد، ترس دارید که او شما را ترک کند. بنابراین شما به نحو خاصی رفتار می‌کنید. مثلاً حسادت می‌کنید و تظاهر به نیازمندی به او می‌کنید.

ظاهراً این رفتار برای یک رابطه سم است. اگر نظر مردم واقعاً برایتان اهمیت داشته باشد، از روابط می‌ترسید و از حضور در دورهمی‌های دسته‌جمعی خودداری می‌کنید. به عنوان یک قانون کلی، منتظر یک نتیجۀ خاص بودن نشان‌دهندۀ اهمیت آن نتیجه است و بیانگر ترس از عدم توانایی برای شکل دادن آن نتیجه است.

چگونه مسئولیت ترستان را برعهده بگیرید؟

اگر ترس نهایی شما، ترس از مرگ به عنوان نتیجۀ زندگی باشد، بسیار اهمیت دارد. چرا که زندگی شما مهم است و شما برای زندگی‌تان نگرانید. ما به این جهان آمده‌ایم تا واقعیت را بیازماییم و قدردان زندگی باشیم. هیچ چیز مهمی در این زندگی وجود ندارد چرا که هیچ چیز دوام ندارد و وقتی می‌میریم چیزی با خود نمی‌بریم.

افکار همانند امواجی هستند که با شتاب به سمت ساحل می روند
بخوانید

دوباره تکرار می‌کنم: مشکل پنداشتن امور یک توهم است

با از بین بردن این توهم، ترس تان را از بین خواهید برد و خود را سرشار از عشق می‌سازید. در محل کارتان قابل اطمینان باقی بمانید و مسئولیت خود را به طور جدی برعهده بگیرید. اما به خاطر داشته باشید که شما باید خودتان باشید و چیزی برای از دست دادن ندارید. باید با دیدی باز به این جهان نگاه کنید و خودتان را با معیارهای مردم محدود نکنید. اگر روزی شغلتان را از دست دادید، زمانی شغلی مناسب خودتان را پیدا خواهید کرد. با درنظر داشتن روابطتان، یاد بگیرید که قدردان لحظۀ حال باشید؛ قدردان لحظاتی باشید که در کنار افرادی که دوستشان دارید به سر می‌برید.

همیشه به خاطر داشته باشید که شما فردی مستقل هستید که هنوز بدون معشوق هم می‌توانید از زندگی لذت ببرید. هرآنچه که در زندگی‌تان پیش می‌آید، باید به سوی علائق و خواسته‌های شما سوق داده شود و هیچ چیز بدون رضایت شما نباشد. گسترش دادن نقطۀ امن ابزار استثنائی برای از بین بردن توهم مهم بودن و نابود کردن ترس‌ هایتان است.

مراقبۀ جذب

ترس پیام‌آور این است که شما نتیجه‌ای را جذب می‌کنید که در ابتدا از آن ترس داشتید. بدون ترس از دست دادن زندگی، شما هر ضرری را زنده خواهید کرد و مهم نیست که این چقدر خطرناک خواهد بود. هیچ چیز مهمی در این جهان وجود ندارد؛ چیزی که واقعاً‌ ما به آن نیاز داریم وجود ندارد. وقتی شما متوجه این موضوع شوید، توهم مهم بودن را از بین می‌برید. اگر از نظر شما چیز مهمی وجود ندارد بنابراین هیچ جای ترسی نیست. روزی که بتوانید بر ترس تان چیره شوید، قلبتان مملو از عشق خواهد شد و هیچ چیز نمی‌تواند مانع رسیدن شما به اهدافتان شود. شما به فردی رها،‌ موفق و شاد تبدیل می‌شوید.

9 نکته ی اساسی در استراتژی فروش و ارتباط با مشتری
بخوانید

” تنها یک آزادی وجود دارد و آن آزادی از ترس است.”          « اوریا مُنتِین دریمر»

ترس نقطه ضعف بسیار خطرناکی برای هر فرد است. ترس می تواند انگیزه شما را به ناامیدی و حرکت شما را بی تحرکی و رکود تبدیل کند. با ترس راه موفقیت برای شما با شک و تردید و نامطمئنی همراه می شود. برای قدم نهادن در راه رسیدن به اهداف همیشه ترس هایی وجود دارند اما باید با راهکار های مناسب بر آن ها غلبه کرد و اجازه نداد بر ما چیره شوند. آکادمی بازار روش هایی را به شما معرفی می کند که می توانید با بهره گیری از آن ها مهارت های مورد نیاز برای رسیدن به اهدافتان مانند چگونگی غلبه بر ترس، نحوه برنامه ریزی ، کنار آمدن با شکست ها و… یاد بگیرید. برای شروع می توانید روی لینک زیر کلیک کرده و در سمینار بزرگ موفقیت شرکت کنید:

 سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی 

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

شجاعت داشتن در زندگی تمام ترس‌هایتان را محو می‌کند
از ترس‌ هایتان رهایی یابید و زندگی کنید
چگونه بر ترس از شکست غلبه کنیم؟
چگونه بر ترس از قضاوت شدن توسط دیگران غلبه کنیم؟
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن