مقالاتموفقیت / انگیزشی

دستیابی به اهداف و آرزو ها از نگاه لس براون سخنران انگیزشی (2)

مولفه 2: اعتقاد

“به هر آنچه اعتقاد داشته باشید واقعیت شما می شود.” نظریات کارشناسان هر روزه رد می شوند. افرادی را می شناسیم که حتی اگر احساس شکست کنند، باز هم به شدت به توانایی های خود در موفقیت اعتقاد دارند. مانند میل، باور نیز یک مولفه است، اما لازم نیست.

مولفه 3: قانون جاذبه

این “قانون” را در قالب های مختلف در ادبیات کسب و کار و توسعه خود خواهید یافت. فرض این است که مردم و موقعیت هایی که جذب می کنید، در هماهنگی با افکار غالب شما هستند. به عبارت دیگر، اگر فکر می کنید ثروتمند و مشهور می شوید، طبیعتا افراد و فرصت هایی را جذب می کنید که موجب این رخداد شود. اگر این مطلب صحیح – و البته اگر یک قانون باشد، باید همیشه در همه زمان صدق کند – پس هر کس خواستار ثروت و شهرت خواهد بود. برای رسیدن به موفقیت بسیار بیشتر از افکار غالب نیاز است.

مولفه 4: تعیین هدف

هدف تعیین کنید، آن ها را به صورت روزانه مرور کنید و بطور مصمم به دنبال موفقیت بروید. اهداف شما با ماموریت زندگی شما سازگار و منطبق است. از عامل درونی خود، سیستم هدایت درونی کمک بگیرید تا به اهداف خود حول محور هدف و ماموریت خود دست یابید. در غیر این صورت، اگر قبل از آن که به خواسته های خود بیاندیشید چیزی را طلب کنید ذهن آگاهانه شما در جهت اشتباه تمرکز می کند. و مبنی بر این است که چرا اهداف بسیار غیر قابل دستیابی هستند.

 

مولفه 5: مدل سازی

این مولفه میانبری است برای موفقیت و افرادی را پیشنهاد می دهد که کار مورد نظر ما را انجام داده اند و از آن ها الگو می گیریم. به نظر می رسد به اندازه کافی ساده است، تا زمانی که احساس کنید یافتن فردی موفق غیر ممکن است، یا آن ها چیزی نمی دانند ، یا به خاطر نمی آورند، یا این که چیزی به شما نمی گویند.

reaching success with les brown

به لحاظ تاریخی، موفق ترین افراد پیروی از الگو را نقض کرده اند. مایکل دل در باب کامپیوتر های دل گفت: “ما اهمیت نادیده گرفتن عقل متعارف و انجام کارها به روش خودمان را یاد گرفتیم.” میلیاردر جی پل گتی نوشت: “سعی کنید برای یک تغییر غیر سازنده باشید. فردگرا و منحصر بفرد باشید. شما از اینکه چقدر به سرعت پیشروی می کنید شگفت زده خواهید شد.” اغلب مقلدها در مرحله دوم قرار دارند. در عوض، جنبه های متفاوتی از اقدامات افراد موفق را انتخاب کرده و آنها را فرا بگیرید و خود را در راه های جدید و خلاق برای کار وفق دهید.

چکیده کتاب موفقیت، یک آرمان ارزشمند از نگاه ارل نایتینگل(1)
بخوانید

مولفه 6: طرح روشن و دقیق ایجاد کنید

برنامه ها اهمیت دارند و همه ی کسب و کارهای موفق دارای طرح هستند، اما اگر فقط با ذهن آگاهانه خود کار کنیم، اطلاعات کافی در مورد اهداف زندگی و ماموریت برای ایجاد برنامه های قابل اجرا نداریم. بعلاوه ، انعطاف پذیری حیاتی است زیرا حتی بهترین برنامه ها با شرایط تغییر می کنند. پیشنهاد می کنم که شما برنامه نداشته باشید؟ البته نه! من می گویم که اگر برنامه هایتان حاصل تلاش های مشترک شما و عامل درونی تان باشد، شانس موفقیت شما بیشتر خواهد شد.

مولفه 7: اقدام بزرگی انجام دهید

درخواست کردیم یک دقیقه دیگر تلف نشود. اقدام فوری کلید و راه حل مناسب است. در حقیقت “زمان بندی همه چیز است”. وقتی به دنبال یک عامل برای کتاب خود بودم، “مولفه یازدهم: گشودن طرح اولیه برای ثروت و موفقیت “، یافتن عامل صحیح و ناشر مناسب که پیغام من را بفهمد و کارم را بپذیرد دو سال طول کشید. اگر “اقدام عظیمی را دنبال می کردم، شاید در یک مکان کاملا متفاوت ظاهر می شدم. زمان را در شبکه نامرئی خود حبس کرده و به عامل درونی خود گوش دهید.

مولفه 8: پایداری

با مطالعه زندگی افراد ثروتمند و موفق نمونه هایی را خواهید یافت که در آن استقامت و پایداری نقش داشته است. با این حال، درکنار هر نمونه از استقامت که منجر به موفقیت می شود هزاران مورد پایداری را خواهید یافت که در آن به چیزی جز شکست و سرخوردگی منجر نشد. پایداری فقط زمانی عملی است که به خوبی با ماموریت و هدف خود هماهنگ باشید. در عوض زمانی باید بر هدف پایداری کرد، که به درستی هماهنگ و در مسیر قرار گرفته باشید.

مولفه 9: تجسم

تجسم آن چه که می خواهید ثروت و موفقیت برایتان به ارمغان نخواهد آورد، زیرا بدون استفاده از منابع مولفه یازدهم، تصور شما محدود و بی اثر خواهد بود. تفسیر تصورات آزاد است. هر آن چه که تجسم می کنید و آن چه که عامل داخلی شما می بیند شاید به دور از واقعیت باشد بنابراین ان چه را که واقعا می خواهید بدست نمی اورید. و ممکن است نتایج تجسم شما در هماهنگی با هدف و ماموریتتان نباشد، بنابراین عامل درونی شما ممکن است آن ها را تایید نکند.

مولفه 10: تصدیق

در علم نظری، اگر به طور دقیق، صریح و مختصر توصیفی از اهداف خود بنویسیم یا در مورد آن صحبت کنیم، آن ها به واقعیت تبدیل خواهند شد. اگر این موضوع صدق کند، پس چرا اظهارات قطعی اغلب شکست می خورد؟ چه اتفاقی می افتد، اگر عامل درونیتان بگوید “من 10000 دلار در ماه بدست می اورم” و از آنجایی که هیچ سؤال و هیچ درخواستی برای کمک وجود ندارد، هیچ دلیلی برای وصل شدن به شبکه نامرئی به جهت کمک به شما در دستیابی به نتیجه دلخواه وجود ندارد.

چرا با وجود انگیزه کافی برای انجام کار نتایج بدست آمده رضایت بخش نیست؟
بخوانید

مولفه یازدهم

مولفه یازدهم یک سیستم ساده برای ایجاد دستاورد های سازگار است. شما می توانید آن را برای خلق نتایج فوق العاده، به سرعت، به راحتی و با بسیار سرگرم کننده، بدون توجه به اهمیت اهداف بزرگ و یا کوچک خود اعمال کنید. این عامل درونی خود را به بازی بگیرید تا به شما فرصت دسترسی بهینه به شبکه نامرئی را دهد و پاسخ ها و جهت هایی را که به دنبال آن هستید فراهم اورد. قدرتی به 10 مولفه سنتی می دهد تا از طریق تکنیک های مختلف، به شما توانایی اتصال مستقیم به شبکه نامرئی دهد و نتایج ستاره ای حاصل کند.

اولین قدم جهت داشتن یک زندگی شاد و یا یک کسب و کار موفق داشتن هدف می باشد. هدف به کسب و کار، زندگی و ذهن شما سمت و سوی می دهد. نکته مهمی که در مقاله فوق اشاره گشت، این است که ممکن است فردی با قلم انداختن یکی از ده مؤلفه به موفقیت دست یابد، ولی بدون مؤلفه یازدهم هیچ موفقیتی ممکن نیست! بنابراین در عین حال که هیچ یک از ده مولفه های سنتی به تنهایی کار نمی کند، همراه با سیستم یازده مولفه ای یک الگو بی نظیر برای موفقیت خواهید داشت. 

استاد احمد محمدی مدرس، مشاور و سخنران انگیزشی، در سمینار موفقیت، ابزارها و مهارت های مورد نیاز جهت موفقیت در هر زمینه ای و همچنین طرز تفکر، عادات مثبت و الگوهای رفتاری سه درصد افراد موفق دنیا، را به شما خواهند آموخت. در حقیقت با شرکت در این سمینار می توانید اولین قدم به سوی موفقیت و اهدافتان را آگاهانه و هوشمندانه بردارید. بنابراین کافی است، با کلیک بر روی لینک زیر، در محیط مثبت و شاد این سمینار حضور یابید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

من می توانم – قسمت دوم
به متوسط بودن آلرژی ندارید؟!
۷ روش برای خلق زندگی رویایی
5 عامل بازدارنده از ثروتمند شدن – قسمت دوم
تمرینات قانون جذب و نحوه انجام دادن آنها (2)
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 6 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن