مقالاتموفقیت / انگیزشی

داشتن نگرش مثبت در محیط کار، یک ضرورت است

رایان سی لو  (Ryan C. Lowe) سخنران، مربی و نویسنده است. رایان بنیانگذار سمینارها و محصولات “دیدگاهتان را رها کنید” (Get off Your Attitude) می‌باشد. او با سازمان‌های مختلف برای کمک به تغییر و ایجاد موفقیت از طریق نگرش روحی مثبت همکاری می‌کند.

در طول فعالیت کاری‌ام، عموما یا برای یک شرکت کار می‌کردم، و یا کسب و کار خودم را داشتم. در هر دو دنیایی که تجربه کردم، به چیز مهمی دست یافتم، اینکه مهمترین شرط برای موفقیت، نگرش مثبت است. نگرش مثبت در محیط کار، یک عنصر کلیدی است. فرقی ندارد که کارمند، مدیر، یا کارآفرین باشید، شما باید برای مدیریت سختی‌ها و دشواری‌ها، شرایط، همکاران و یا کارمندان نگرش مثبتی داشته باشید.

داشتن یک نگرش مثبت، زمینه‌ ساز رسیدن به اهدافی است که توسط شرکت، مدیر یا کارمندان تعیین می‌شود. این نه تنها به شما کمک می‌کند که زودتر به آن اهداف برسید، که ارتباطات را نیز بهبود می‌بخشد و باعث می‌شود تمام افراد از کاری که می‌کنند لذت ببرند. درطول فعالیتم، چندین پیشنهاد شگفت انگیز از چند شرکت و افرادی با نگرش عالی داشته‌ام؛ آن شرکت ها تمام مراحل موفقیت را می‌پیمودند، محیط سالمی برای کارمندانشان ‌فراهم می‌کردند و مشتریان شان نیز از همکاری با آنها لذت می‌بردند.

همچنین، من با شرکت ها و افرادی که به نظر می‌آمد نگرش منفی را ترویج می کنند نیز همکاری کرده‌ام، و شاهد شکست خود شرکت و یا افرادی که برای آنها کار می‌کردند بودم. مشتریان شان آنها را کنار گذاشتند و دیگر از محصولات و خدمات شان استفاده نکردند. به این فکر کنید: چند مورد برای خودتان پیش آمده که از بابت یک حس منفی یا رفتار منفی، استفاده از یک محصول یا سرویس را متوقف کرده‌اید؟

شما تا به حال در یک محیط سمی کار کرده‌اید؟ شاید در حال حاضر در چنین محیطی هستید، و احتمالا می‌دانید که چه طور می‌شود در چنین شرایطی به منفی‌ گرایی کشیده شد و درجا زد. من روزهایی را به یاد می‌آورم که برای شرکتی با اتمسفر منفی کار می‌کردم. من آمادگی ذهنی عالی داشتم، و کاملا برای سخت کار کردن و رسیدن به اهدافم آماده بودم.

به هرحال، درست زمانی که وارد شرکت می‌شدم، ناخودآگاه انرژی‌های منفی که از شرکت و افراد آن ساتع می شد را جذب می‌کردم، و باعث می‌شد شور و انرژی‌ام از بین برود. عنصر اصلی برای موفقیت در اینجا، داشتن نگرش مثبت است، بدون اینکه به دیگران یا شرایط اجازه دهید تاثیری بر آن بگذارند.

A Positive Attitude Is a

شاید در این مرحله فکر کنید: “من چطور می‌توانم نگرش خوش بینانه‌ام را در طی تمام اتفاقات و شرایط حفظ کنم؟” اجازه دهید من 7 اصل را با شما به اشتراک بگذارم که به شما کمک می‌کند مثبت بمانید و شخص مثبتی باشید:

استاد احمد محمدی

1. اهداف مثبت

اهداف مشخص شده و یادداشت شده داشته باشید. آیا شما در راه درستی قدم برمی‌دارید؟ اهداف مانند یک نقشه هستند؛ جی‌پی‌اس شخصی شما ، که مسیرهای مثبت در زندگی تان را مشخص می‌کند. آنها به شما انگیزه‌ای برای سخت کوشی و احساس رضایت می‌دهند. این اهداف، به شما کمک می‌کنند در طول زمان های دشوار، مثبت، سازنده و با ظرفیت‌تر باشید.

گل یا همان ماری جوانا باعث افزایش تمرکز و هوشیاری می گردد؟! - قسمت اول
بخوانید

2. واژگان مثبت

بکوشید موفقیت در کلامتان باشد! کلامتان را مثبت کنید، و آن شخصی نباشید که همواره از همه چیز شکایت دارد و سر هر میزی، داستانهای منفی تعریف می‌کند. دقت داشته باشید که داستان های مثبت شرکت را به اشتراک بگذارید. واژگان شما به تنهایی می‌تواند دیگران، خودتان و شرکت را به جهات عالی هدایت کند.

3. رهبری مثبت

آیا شما الگوی مثبتی برای دیگران هستید؟ آیا از چیزی که از شما خواسته شده فراتر می‌روید؟ اقدامات مثبت و اشتیاق شما، به دیگران نیز منتقل خواهد شد و به اطرافیانتان کمک می‌کند پویا تر و سازنده‌تر باشند. اعمال شما به دیگران پتانسیل ها و قابلیت ها و فرصت ها را نشان می‌دهد.

به یاد داشته باشید: دیگران همواره تماشا می‌کنند، حتی اگر شما متوجه آن نباشید.

4.چالش مثبت

درک خود از مشکلات و شرایط استرس‌زا را تغییر بدهید. به آنها به دید یک فرصت برای رشد شخصی و حرفه‌ای نگاه کنید، آنها را به صورت پروژه‌هایی ببینید که به شما کمک می‌کنند و شما را به چالش می‌کشند تا مدیر یا کارمند بهتری باشید. چگونگی مدیریت این فرصت ها، قطعا قابلیت هایتان را به خودتان و دیگران نشان خواهد داد؛ و همچنین به شما اعتماد به نفس رویارویی با مشکلات و چالش‌های بزرگ تر را خواهد داد.

5. ارتباطات مثبت

هر زمان که ممکن بود، افراد را به کار تیمی تشویق کنید، به آنها کمک کنید از یکدیگر بیاموزند. چیزهایی که می‌توانید از یک همکار بیاموزید، واقعا شگفت انگیز است. به آنها پیشنهاد بدهید وقت بیشتری با هم صرف کنند و حتی می‌توانند خارج از محل کار هم بیشتر با هم آشنا شوند. هر چقدر بیشتر کسی را بشناسید، راحتتر می‌توانید آنها را درک کنید و بفهمید چه طور می‌توان فعالیتهای سازنده‌تری با آنها انجام داد.

6. جلسات مثبت

ملاقات هایی با عنوان “جلسات مثبت مغزهای متفکر” ترتیب بدهید و همه‌ی افراد را به بحث در مورد موضوعات مربوط به شرکت و کارشان دعوت کنید. ارتباطات آزاد و مثبتی که هرکس در شرکت می‌تواند در موفقیت آن نقش داشته باشد. تشویق کردن افراد به صحبت از نظرات و ایده‌هایشان، می‌تواند فضای محیط کاری را بهبود بخشد و به موفقیت شرکت منجر شود. شرایط را مثبت نگه دارید، اگر کسی شروع به شکایت کرد، از او راه حل هایی که برای رهایی از مشکل به نظرش می رسد بخواهید.

7. آموزه های مثبت

 خودتان و دیگران را به ادامه‌ی تحصیل و یادگیری بیشتر در خارج از محل کار به چالش بکشید. کتابخانه‌ای برای استفاده‌ی آنها در شرکت راه اندازی کنید و آن را با کتابها و سی‌دی‌های مربوط به موفقیت مجهز کنید. گروهی تشکیل بدهید و هرماه، با افراد درباره‌ی کتابها و چیزهایی که آموخته‌اند صحبت کنید و از آنها بخواهید دانسته‌هایشان را به اشتراک بگذارند، و اینکه آن آموزه ها و اطلاعات می‌توانند چه کمکی به پیشرفت شرکت و موفقیت افراد کنند. همین عمل به تنهایی می‌تواند جریان مثبتی در بین افراد ایجاد کند.

امیدوارم تا الان متوجه شده باشید که نگرش مثبت، یک امر ضروری در محل کار است. این ایده‌ها به شما کمک می‌کند فرد موفق‌تر و شادتری باشید و محیط کاری مثبتی را بسازید. من شما را به استفاده از این اطلاعات در ملاقاتهای بعدی شرکت تان به چالش میکشم. سعی کنید پیروی از این اصول را شروع کرده، و همه را از نگرش فعلی در محل کار مطلع کنید و اینکه کجا و چگونه می توانید آن را بهبود بخشید. اگر قبلا این اصول را تمرین کرده‌اید، ادای احترام من را بپذیرید. شما یک قدم جلو هستید. و  به یاد داشته باشید که نگرش شما مسری است.

داشتن نگرش مثبت و مثبت اندیشی در تمام زمینه های زندگی مفید هستند. خصوصاً در محیط کار! زیرا بسیاری از ساعات مفید شبانه روز ما در محیط کارمان می گذرد. بنابراین باید با وجود مشکلات و درگیری هایی که در محیط کار پیش می آید، نگرش مثبت خود را حفظ کنیم. در مقاله فوق آموختیم که چگونه این نگرش مثبت را توسعه دهیم، و همچنین آموختیم که نگرش مثبت ما می تواند مسری باشد و به سایر همکاران ما هم منتقل گردد. زمانی که همکاران و محیط کار مثبتی داشته باشیم، مسلماً می توانیم زندگی شادتری هم داشته باشیم. چون زمانی که محیط کار ما شاد و مثبت باشد، سایر بخش های زندگی ما هم تحت تأثیر مثبت قرار خواهند گرفت.

نگرش مثبت را باید یاد گرفت و مهارتی است که همه ی افراد موفق در آن حرفه ای هستند. اگر می خواهید همچون افراد موفق مثبت بیاندیشید و رفتار نمایید، و همچنین سایر مهارت ها و خصوصیات بی نظیر این افراد را بیاموزید، کافی است در جلسه ی تدریس استاد احمد محمدی، در سمینار موفقیت شرکت نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
قانون جذب موفقیت- مثبت اندیشی ذهن
بخوانید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

گزیده‌ای از انیمیشن «فرار مرغی» برای فرار از زندان افکار
راز موفقیت در کسب لذت جهت امید به زندگی بهتر
4 برهان علمی که وجود قانون جذب را اثبات می کند
خوش بینی بیش از اندازه منجر به رفتار های غیر منطقی می شود
چگونه ذهن خود را به مثبت اندیشی عادت دهیم؟
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن