داشتن ثبات قدم در راه رسیدن به اهداف اولین درس موفقیت است

ثبات قدم
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

دن دیگن (Dan Deigan) به عنوان یک الهام بخش برای دیگران فعالیت می‌کند؛ انرژی، اشتیاق و حتی خنده‌رویی او مسری است. او یک همسر و پدر فداکار و موسس سایت Little Conversations Today است. دن دوست دارد که نه صرفا یک تغییر، بلکه یک تغییر محرک و پویا در جهان امروز ایجاد کند. او هر روز از زندگی اش را با این شعار می‌گذراند:

“غیر ممکن، فقط یک نظر است (Impossible is just an opinion)”

من هر روز صبح مثل همیشه، زمانی که از خواب بر می‌خیزم، به سراغ آیپد‌م می‌روم ایمیل‌ها و خبرنامه‌هایی را که در آنها اشتراک دارم می‌خوانم. شاید شما نیز همین کار را انجام دهید، و عادات روزانه‌ مشابهی داشته باشید. به هرحال، از نظر من، این یکی از بهترین راه هایی است (حداقل بین روش هایی که من یافته‌ام) که می‌توانم روزم را با آن آغاز کنم. به هر حال، عادات روزانه‌تان هرچه باشند، تا زمانی که برایتان عملی باشند و به شما کمک کنند تا روزتان را با احساس شادی و طراوت شروع کنید، خوب هستند.

چند روز پیش، من یک پیام شگفت انگیز از سث گودین ( Seth Godin) دریافت کردم. اگر با آن آشنایی ندارید، سیستم ایمیلی است که هر روز برایتان یک پیام تقریبا دو پاراگرافی ارسال می‌کند. این متون همیشه خوب هستند، اما این پیام به خصوص، واقعا فوق‌العاده و غافلگیر کننده بود. او بحثی را درباره‌ تفاوت درکی که در عموم مردم موجب این می‌شود که خوب بودن را با خوش شانس بودن اشتباه بگیرند، عنوان کرده بود. نکات ساده‌ای که او ذکر کرده است، بسیار جالب توجه و الهام بخش این مقاله هستند. اما قبل از هرچیزی، من یک سوال از شما دارم:

آیا به شانس اعتقاد دارید؟ اگر کسی به موفقیت بزرگی در محل کارتان برسد، ارتقای رتبه پیدا کند، یا صاحب فرزندی باشد که از نظر علمی یا ورزشی نخبه است، یا در مسابقه‌ هجی کلمات مقام آورده یا از طرف مدرسه برای یک سفر خاص انتخاب شده است، آیا فکر می‌کنید شانس در این امر دخیل بوده است؟

فکر می‌کنم این سوال، جرقه‌ای برای شروع یک بحث ایجاد کند. نظر خود من این است که فکر نمی‌کنم که موفقیت آنها اصلا به شانس بستگی داشته و تصادفی باشد. شانس هیچ ربطی به دستیابی به این کارهای برجسته ندارد. رمز موفقیت آنها، در ثبات قدم و مداومت است. بسیاری از مردمی که بر روی این سیاره‌ شگفت‌انگیز زندگی می‌کنند، خوش شانسی را با خوب بودن و مداومت و تلاش اشتباه می‌گیرند. این باورهای درونی من است که می‌خواهم با شما درمیان بگذارم:

خوش شانس بودن، تاثیری در زندگی شما ندارد

چیزهایی که برای شما اتفاق افتاده‌اند و شما معتقدید از خوش شانسی‌تان بوده است، همچنان اتفاق می‌افتند تا چیزی به ما بیاموزند، چون پشت هر پیش آمدی در زندگی، یک درس است. در هر قدمی که برمی‌داریم، هر رفتاری که انجام می‌دهیم، هر فکری که از سرمان می‌گذرد و هر عملی که برای آن اقدام می‌کنیم، دلیلی نهفته است. پس وقتی که بحث “دلیل” به میان بیاید، نقش “شانس” چه می‌شود؟


 

برای داشتن ذهنی توانمند که قدرت معجزه کردن را دارد، دوره آموزشی «معجزه ذهن قدرتمند»، راهکارها و روش‌های کاربردی، اثبات شده، علمی و موثر برای شروع قدرتمندانه یک زندگیی خوب و رسیدن به موفقیت را ارائه می‌دهد.

محصول معجزه ذهن قدرتمند
محصول معجزه ذهن قدرتمند

مداومت و استقامت، یکی از مهمترین اصول یک زندگی جدید و زیباست!

البته می‌دانم که عده‌ بسیاری از مردم، به همان چیزی فکر می‌کنند که من قبل از شروع این بیانیه‌های کمی تا قسمتی جسورانه، برای لحظه‌ای به آن فکر کردم. پس افرادی که در بخت‌آزمایی‌ها برنده می‌شوند چطور؟ سوال خوبی است، و من همچنان معتقدم که آنها به دلیل خاصی در بخت آزمایی برنده می‌شوند؛ آنها در پی یک درس جدید و هیجان انگیز در زندگی هستند، آن درس و داستان هر چه هست، مطمئناً متفاوت از بحث حال حاضر ماست. نکته‌ اصلی که من در اینجا سعی در بیانش دارم، این است که ثبات قدم و خوب بودن، چیزهایی هستند که عموما به اسم شانس تلقی می‌شوند.

استقامت و مداومت آن دلیل اصلی است که همکارتان در اداره، به آن موفقیت بزرگ دست پیدا می‌کند و ترفیع می‌گیرد. مداومت آن دلیلی است که فرزندتان در مسابقه‌ هجی کلمات برنده می‌شود، او را برای رفتن به آن سفر خاص مدرسه انتخاب می‌کنند یا در دسته‌ برتر تیم ورزشی قرار می‌گیرد. بیایید از زاویه‌ی دیگری به این قضیه نگاه کنیم.

اگر شما به آن موفقیت بزرگ کاری دست پیدا کنید، احتمالا برای آن بسیار تلاش کرده بودید و برای رسیدن به آن هدف به سختی کار کرده‌اید، احتمالا برخی از اتفاقات و مناسبت های خانوادگی را از دست داده‌اید، در زمینه‌های جدید و هیجان انگیز مطالعه داشته‌اید، چیزهایی که قبلا نسبت به آنها بی توجه بوده‌اید، درست است؟ اگر شما آن ترفیع را دریافت کنید، احتمالا به خاطر این است که تلاش بسیار کرده‌اید، باعث رشد در داخل شرکت شده‌اید، با تحصیل و مطالعه خودتان را رشد داده‌اید، با پستی و بلندی‌های بسیاری روبرو شده‌اید و در این مسیر، به بسیاری از  همکاران تان نیز یاری رسانده‌اید.

رمز موفقیت در ثبات قدم است

اگر فرزند شما به یک تیم ورزشی ممتاز راه پیدا می‌کند، به این معنی است که سخت کار کرده است، شاید تمام تابستان را تمرین کرده تا به وضعیت بدنی مناسب برسد، تصمیمی قطعی گرفته است، و فرصتی که می‌توانست در کنار دوستانش باشد و با آنها به گردش و تفریح بگذراند یا به هرکاری که آنها انجام می‌دادند ملحق شود، از دست داده تا بتواند روی هدفش متمرکز بماند. اگر فرزند شما در مسابقه‌ هجی کلمات برنده شده است، وقت زیادی را برای یادگیری و تمرین کلمات صرف کرده است، بی‌وقفه به یادگیری پرداخته و زمانی که باید متمرکز و آماده باشد، از آمادگی خوبی برخوردار بوده چون برای آماده بودن، وقت و تلاش بسیاری صرف کرده است.

پس با بررسی تمام این موارد، من دوباره سوال خودم را تکرار می‌کنم: آیا این افراد صرفا  “خوش شانس” بوده‌اند یا در کار یا هدفشان مداومت داشته‌اند و تلاش بسیاری برای خوب بودن و موفقیت در کاری که انجام می‌دهند، کرده‌اند؟

درمورد شخصی که در بخت آزمایی برنده می‌شود. من همچنان باور دارم که دلیل برنده شدن آنها، این است که یک درس بسیار ارزشمند را بیاموزند؛ یا سعی می‌کنند که آن درس را پیدا کنند، به آن گوش فرا دهند یا بر اساس آن عمل کنند، این دیگر تصمیم خودشان است و به خود آنها بستگی دارد. الان که درحال تایپ این کلمات هستم، همسرم می‌گوید :” اصلا این طور نیست، برنده شدن در بخت آزمایی کاملا به شانس بستگی دارد” که می‌تواند ایده‌ آغازین یک مقاله‌ دیگر باشد…

هیچ چیز ساده بدست نمی آید. اکثر ما زمانی که کار جدیدی را به امید رسیدن به موفقیت شروع می کنیم، معمولا تا زمانی خوب پیش می رویم که مشکلات کوچکی در راهمان ظاهر می شوند. اما با برخورد به مشکلاتی نسبتا بزرگتر و پیچیده تر دلسرد می شویم.. دیگر راه حل های خلاقانه به ذهنمان خطور نمیکند. کم کم پیش خود میگوییم” من برای اینکار ساخته نشدم” یا عوامل دیگر را مقصر می دانیم. اما  همیشه زندگی ثابت کرده است که “اگر در شرایط سخت توانستید دوام بیاورید، لایق رسیدن به آرزوهایتان هستید.” گنجینه های با ارزش زندگی تنها به کسانی می رسند که تا آخرین لحظه به دنبال آن ها هستند. ثابت قدم بودن شما در یک راه تعیین می کند که چقدر مایل هستید به چیزی که می خواهید برسید. اما ثبات قدم مانند بقیه فاکتور ها به تنهایی منجر به موفقیت نمیشود. انگیزه، خلاقیت، تلاش، داشتن اعتماد به نفس بالا و هزاران عوامل و مهارت های دیگر با همراهی هم می توانند شما را به موفقیت برسانند. با آکادمی بازار همراه شوید تا با این عوامل و مهارت های مورد نیازتان برای قدم گذاشتن در راه موفقیت آشنا شوید. با ما موفقیت تنها در چند قدمی شماست! برای گام اول می توانید روی لینک زیر کلیک کرده و در سمینار بزرگ استاد احمد محمدی شرکت کنید:

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *