با داشتن اعتماد به نفس آینده‌تان را درخشان کنید

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
انیمیشن «زوتوپیا»
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

در انیمیشن «زوتوپیا» خرگوشی که در محیط زندگی همیشه تحقیر و ضعیف خوانده شده است تصمیم می‌گیرد به دنبال شغل رویایی خود برود، او از کودکی دوست داشته که یک افسر پلیس شود، اما همه او را از این کار منع می‌کنند که «تو نمی‌توانی»، اما اعتماد به نفس به داد خرگوش می‌رسد و او را تبدیل به قهرمان قصه «زوتوپیا» می‌کند.

داشتن اعتماد به نفس سالم مزایای بی‌شماری دارد. کمترین آن تبدیل شدن شما به یک فرد موفق در زندگی است. اگر شما به خودتان و توانایی‌هایتان ایمان داشته باشید، در محیط خانواده، جمع دوستان، محل کار و دانشگاه می‌توانید گلیم‌تان را به تنهایی از آب درآورید و پله‌های ترقی را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارید.

مطالعه بیشتر: فیلم «پله» روایتگر شجاعت و اعتماد به نفس سیاه‌پوستان

مطالعه بیشتر: تقویت اعتماد به نفس در ویدئو انگیزشی آکادمی بازار

پادکست مرتبط: تقویت اعتماد به نفس را با تکنیک‌های ساده و کاربردی بیاموزید

داشتن اعتماد به نفس سالم با زندگی شما چه می‌کند؟

فواید زیادی وجود دارد که ناشی از اعتماد به نفس سالم است. اعتماد به نفس کودکان ابزاری است که می‌تواند به شما در مدیریت ترس‌ها کمک کند، با اطمینان بیشتری با چالش‌های زندگی مقابله کرده و یک نگرش ذهنی مثبت را حفظ کنید. اعتماد به نفس معمولاً مبتنی بر تجربه گذشته است و با ایجاد یک کارنامه موفقیت که به آن تکیه خواهید کرد، پیشرفت می‌کند.

افزایش عملکرد

ورزشکاران، کارآفرینان، سخنرانان عمومی و بازیگران همه اهمیت اعتماد به نفس را درک می‌کنند. عدم اعتماد به نفس می‌تواند شما را از دستیابی به بهترین عملکردتان منع کند، در حالی که افزایش اعتماد به نفس می‌تواند به شما در غلبه بر موانع و پیگیری و استفاده از مهارت‌هایی که در اختیار دارید کمک کند.

 اعتماد به نفس

خوشبختی

مربیان دوره اعتماد به نفس معتقدند افرادی که دارای اعتماد به نفس سالم هستند، نسبت به افرادی که فاقد اعتماد به نفس هستند، به طور کلی شادتر و از زندگی خود راضی‌تر هستند. اعتماد به نفس می‌تواند به شما کمک کند تا با انرژی و عزم بیشتری به جهان بنگرید و در نتیجه روابط بهتری، در کار و زندگی با کیفیت و احساس ارتباط با محیط اطراف خود داشته باشید. افراد با اعتماد به نفس معمولاً می‌توانند بر دیگران راحت‌تر تأثیر بگذارند، همچنین احساسات و رفتارهای خود را با مسئولیت پذیری بیشتری کنترل کنند. نگرش مثبت ناشی از احساس خوب بودن در مورد خود و دانستن اینکه جایگاه شما در جهان مهم و معنی دار است.

استاد احمد محمدی
استاد احمد محمدی
سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار
چگونه می توانیم اعتماد به نفس خودمان را تقویت کنیم؟

زندگی اجتماعی راحت

افرادی که اعتماد به نفس دارند در محیط ‌های اجتماعی و هنگام ملاقات با افراد جدید آرامش بیشتری از خود نشان می‌دهند. از آنجا که اعتقاد آنها به وجود خودشان است و به قضاوت دیگران متکی نیست، آنها بدون ترس از رد شدن می‌توانند آزادانه زندگی کنند. طبق اطلاعات دایرکتوری مربیان زندگی، اعتماد به نفس هنگام مواجهه با چالش‌های جدید، آسایش بالایی را ایجاد می‌کند. افراد خودباور به طور معمول بیشتر مشتاق آینده هستند و آن هیجان را از طریق پیاده‌روی ، نحوه نکنترل خود و چگونگی گفتگو با دیگران، به دیگران منتقل می‌کنند. آنها در موقعیت‌های اجتماعی آسودگی بیشتری دارند و تمایل دارند مردم را به سمت خود جلب کنند. انرژی مثبت پیش بینی شده توسط افراد با اعتماد به نفس، برای دیگران مسری و جذاب است.

سلامتی

براساس اعلام مرکز ملی اطلاعات سلامت روان، اعتماد به نفس مثبت  از شاخص های سلامت روان خوب است. ایجاد عزت نفس در دوران کودکی از زمانی آغاز می‌شود که والدین می‌توانند در ایجاد شخصیت با اعتماد به نفس فرزندان خود کمک کنند. کودکانی که با اعتماد به نفس نسبت به توانایی‌های خود بزرگ شده‌اند، تمایل دارند در مدرسه بهتر عمل کنند، از خود نسبت به همسالان خود که سطح اعتماد به نفس پایینی دارند، بهتر مراقبت کنند و در ورزش و معاشرت عالی باشند. نوجوانان با اعتماد به نفس بهتر قادر به تحمل فشار همسالان و تصمیم گیری‌های با کسب بهترین منافع برای خود هستند.

آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی، مجموعه‌ای از ویدئوهای آموزشی و انگیزشی منتشر کرده است که می‌تواند پاسخگوی برخی دغدغه‌های ذهنی کاربران باشد. عناوین برخی از این ویدئوهای آموزشی عبارتند از: منتظر معجزه بمانم یا قوانین موفقیت را یاد بگیرم؟، از کجا بفهمیم در آینده موفق خواهیم شد یا خیر؟ ، چگونه می‌توانیم زندگی را طور دیگری ببینیم؟، نقش مشکلات در زندگی ما چیست؟، چه زمان به موفقیت می‌رسیم؟ و بسیاری از ویدئوهای آموزشی که می‌تواند راهگشا باشد.

لینک های مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استیو جابز چگونه میلیارد شد ؟
50,000 تومان
رایگان
small_c_popup.png
کمتر از 30 ثانیه
اطلاعات خود را تکمیل و محصول را دریافت کنید