معرفی کتاب

خلاصه کتاب « ۴۸ قانون قدرت» نوشته رابرت گرین

خلاصه کتاب « ۴۸ قانون قدرت» نوشته رابرت گرین را در این مقاله مطالعه کنید.

کتاب ۴۸ قانون قدرت پر فروش‌ ترین اثر برای افرادی است که خواهان قدرت هستندیا می‌خواهند خود را در برابر قدرت دیگران مجهز کنند. رابرت گرین در این کتاب به شما یاد می دهد چگونه در تمام عرصه‌ های زندگی قدرتمند شوید. رابرت گرین کتاب ۴۸ قانون قدرت را در سال ۱۹۹۸ منتشر کرد که بعد از مدتی کوتاه جزء آثار پر فروش در عرصه بین‌ المللی شد.

او حدود بیست سال درباره قدرت، تحقیقات گسترده کرد و تمام نتایج آن را در قالب چندین کتاب منتشر کرد. گرین در تمام تحقیقات خود به دنبال پاسخ این سؤال بود که چرا برخی افراد در طول تاریخ به قدرت دست پیدا می کنند و سرنوشت خود و دیگران را دگرگون می‌ کنند.

مطالعه بیشتر: بازاریابی و فروش در عصر نوین با کتاب‌ صوتی «پرش از دره» آکادمی بازار

مطالعه بیشتر: اصول و فنون مذاکره با کتاب «مذاکره کردن به روش اساتید هاروارد»

همچنین می‌توانید در قسمت معرفی کتاب آکادمی بازار، خلاصه کتاب قدرت عادت نوشته چارلز داهیگ و همچنین خلاصه کتاب قدرت لحظات نوشته چیپ هیث و دن هیث به‌علاوه‌ی خلاصه کتاب قدرت هوش هیجانی نوشته دانیل گلمن و خلاصه کتاب ۱۰ ستون ثروت نوشته الکس بکر و کتاب متفاوت و جذاب  قدرت اعتماد به نفس نوشته برایان تریسی و کتاب‌های بسیار دیگری را مطالعه کنید .

با آکادمی بازار برای مطالعه چند قانون از کتاب ۴۸ قانون قدرت همراه باشید:

قانون شماره ۳۰

فرض کنید که من به کشورم باز می گردم و می گویم: رفقا، شنیده ام که می خواهید اقتصاد را بهتر کنید، خب این برنامه من است، من وقتی رئیس جمهور شدم می خواهم این کار را انجام دهم. برای اینکه اقتصاد بهتر باشد باید در جامعه ارزش بیشتری به وجود بیاید. برای اینکه ارزش بیشتری به وجود بیاید ما باید سخت تر و هوشمندانه تر کار کنیم. به این معنا که به جای اینکه همه روز در فیسبوک باشیم. باید کارِ واقعیِ بیشتری انجام بدهیم.  باید مطالعه کنیم و باید به خودمان آموزش دهیم و در کوتاه مدت هیچ چیزی واقعا تغییر نمی کند و دو دوره طول می کشد تا شروع شود تا وقتی که رئیس جمهور بعدی می آید می توان نتایج را دید.

پس در بلند مدت می توان مزایای آن را دید. وقتی این جمله را می گویم در حال رقابت با چه کسی هستم؟ من می خواهم جان را شکست دهم و جان می خواهد بگوید؛ رفقا اگر من رئیس جمهور شوم درآمد شما را صد دلار بیشتر می کنم. جان ۹۹ درصد آراء را می آورد و من تنها یک درصد و به همین دلیل است که مردم سیاست مداران را نقد می کنند که چقدر سیاست مداران دروغگو هستند. چطور می توانند این را بگویند و به قول خود عمل نکنند.

خلاصه کتاب "حل معمای تعویق" نوشته تیموتی پیکل
بخوانید
برنده شدن
برنده شدن

 اما درمورد فراموشی شما چطور؟ او گفته می خواهد درآمد شما را صد دلار بالا ببرد، اما این صد دلار می خواهد از کجا بیاید؟ او ادعا می کند همه چیز همینطور می ماند و من درآمد شما را صد دلار بیشتر می کنم. البته که او نمی تواند این وعده را عملی کند. هیچ سیاست مدار صادقی هیچگاه انتخاب نمی شود. سیاست مداران اینگونه هستند، چون به نیاز مردم نیاز دارند و آن نیاز این است که افرادی که با اطمینان خاطر زیاد این خلاف واقعیت را باور می کنند. به این دلیل که حقیقت خوب نیست، زشت است.

استاد احمد محمدی

قانون شماره ۳۴

نسبت به رفتار خودتان وفادار باشید. مثل یک پادشاه رفتار کنید که با شما همان رفتار صورت بگیرد. به محض گفتن این جمله این فکر به ذهن بقیه می آید که یعنی تقلبی باشیم؟ نه اینطور نیست. در واقع باید از خود بپرسید چه چیزی شاه واقعی را شاه می کند؟ جواب احتمالا این است که او در یک خانواده خاص متولد می شود و یک تاج خوشگل بر روی سر خود دارد. این دلیل مناسبی نیست برای این که چرا کسی دیگر باید شاه باشد و شما شاه نباشید.

به یاد دارم وقتی یک دانشجوی بی پول کالج بودم و دوست داشتم بقیه را تحت تاثیر قرار دهم. مثل این که بگویند ما فرد متشخص یک و فرد متشخص دو را داریم و بعد یک دانشجوی بی پول، شما را جدی نمی گیرند، خب باید چکار کرد؟ خب باید به یک شکل خاصی لباس پوشید به شکلی که یک دانشجوی بی پول اینطور نیست. بنابراین در مرتبه ی دیگر به شکلی دیگر با شما برخورد می شود. ما می توانیم این تاثر را داشته باشیم.

قانون شماره ۴۵ 

درمورد نیاز به تغییر نصیحت کنید اما هیچگاه یک مرتبه اصلاحات را انجام ندهید. این موضوع مرا یاد زمانی می اندازد که بچه بودم و راکی را می دیدم، او خیلی زود از خواب بیدار می شد  و وقتی هنوز هوا تاریک بود تخم مرغ خام می خورد و می رفت که بدوئد. من تصمیم گرفتم این کارها را انجام دهم اما هیچکدام از آنها را عملی نکردم. به همین دلیل است که بیشتر دولت هایی که احساسی برخورد می کنند، نمی توانند دوام بیاورند.انسان ها پر از عادت هستند، آنها عاشق صحبت کردن درمورد تغییر هستند اما وقتی زمان واقعی تغییر می رسد هیچکس نمی خواهد آن را عملی کند و فرایند بسیار کند می شود.

با عادت‌ به تعویق انداختن کارها برای همیشه خداحافظی کنید
بخوانید

معرفی رابرت گرین

رابرت گرین
رابرت گرین

رابرت گرین در ۱۴ می ۱۹۵۹ متولد شد. او اصالتا آمریکایی است. گرین در لس آنجلس بزرگ شد و در دانشگاه برکلی کالیفرنیا تحصیل کرد. او سپس تحصیلات خود را در دانشگاه ویسکانسین-مدیسون ادامه داد. گرین پیش از نویسنده شدن، شغل های زیادی را تجربه کرد. او در سال ۱۹۹۵ به شکلی جدی نویسندگی را به عنوان شغل اصلی خود انتخاب کرد و اولین کتابش را سه سال بعد منتشر کرد. رابرت گرین به همراه نامزدش که یک فیلمساز است، در لس آنجلس روزگار می گذراند. او به پنج زبان مسلط است. گرین، عاشق شنا و دوچرخه سواری در کوهستان است.

 

قدرت یک بازی اجتماعی است و برای آموختن و تسلط بر آن باید توانایی خود را در مطالعه و شناخت مردم تقویت کنید. انسان پیچیده‌ ترین موجود است و می‌توان او را یک عمر نظاره کرد بدون آنکه به شناخت کاملی از او دست پیدا کرد. پس بسیار مهم است که از همین حالا کسب مهارت در این زمینه را آغاز کنید. بنابراین آکادمی بازار به شما پیشنهاد می کند که کتاب 48 قانون قدرت را تهیه و مطالعه نمایید. همچنین شما می توانید از محصولات کاربردی کتاب صوتی برای افزایش مهارت های جهت دستیابی به موفقیت و اهدافتان بهره ببرید. در صورت تمایل به استفاده از این محصولات به آدرس اینترنتی زیر مراجعه کنید.

کتاب صوتی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

چگونه از شر عادت‌های بد خلاص شویم؟
برای بهتر شدن و رشد در زندگی این فیلم انگیزشی را ببینید
چه چیزی به معنی واقعی حال شما را خوب می‌کند؟
با عادت‌ به تعویق انداختن کارها برای همیشه خداحافظی کنید
۱۰ عادتی که باید ترک کنید تا فردی موفق شوید
برچسب ها

ندا تفضلی

کارشناس برنامه ریزی شهری از دانشگاه تهران هستم. علاقه زیادی به یادگیری اصول موفقیت در زمینه های مختلف دارم و مایل هستم آن ها را با دیگران به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن