آموزش «حل مسائل کسب و کار» در فیلم آموزشی آکادمی بازار

حل مسائل کسب و کار
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

صاحبان مشاغل غالبا در محیط کاری با مسائل و مشکلاتی روبرو می‌شوند و آنها برای حل مسائل کسب و کار شیوه‌های مختلفی را امتحان می‌کنند. در فیلم آموزشی آکادمی بازار با عنوان «حل مسائل کسب وکار» به مقابله با این مشکلات بروید.

شاید شما به عنوان مدیر یا موسس یک مجموعه یا شرکت برای حل مسائل کسب و کار راه‌حل‌های مختلفی را امتحان کرده باشید. اما ما در فیلم آموزشی آکادمی بازار با عنوان «حل مسائل کسب و کار» از زبان مایک فیگلیالو، نویسنده این اثر، به شما قول می‌دهیم با پیروی از آن مشکلاتتان به طور قطع رفع خواهند شد.

مایک فیگلیالو در این کتاب می‌گوید من این مراحل را ۱۵ سال برای انواع مسائل کسب و کار به کار گرفته‌ام و هر بار مشکلاتم حل شده‌اند. صحبت از تجربه چند باره نیست، حرف از تجربه‌های ۱۵ ساله است. زمانی که با مشکلات عدیده‌ای در محل کار مواجه می‌شوید حل کردنشان را به بعد موکول نکنید. این اشتباه‌ترین عملی است که انجام می‌دهید. تلنبار شدن مشکلات کاری خود باعث به وجود آمدن مسائل جدید می‌شود.

مطالعه بیشتر: ده نکته کلیدی برای مدیران در کارگروهی و تیم سازی

مطالعه بیشتر: برنامه‌ریزی فروش راهکاری برای موفقیت سازمان‌ها در افزایش فروش

می‌توانید از طریق فروشگاه محصولات آکادمی بازار درجریان سایر محصولات از جمله کتاب صوتی، فیلم آموزشی، محصولات بازاریابی و فروش، محصولات مربوط به توسعه فردی، محصولات مربوط به کارآفرینی و آموزش مالی و همچنین دوره آموزشی غیرحضوری قرار بگیرید. همچنین می‌توانید در قسمت بلاگ آکادمی بازار، آخرین مقاله‌های مربوط به بازاریابی و فروش، موفقیت، ذهن قدرتمند و …را مطالعه کنید و درجریان آخرین گزارش دوره‌های آموزشی آکادمی بازار قرار بگیرید.

فیلم آموزشی آکادمی بازار برای «حل مسائل کسب و کار»

مایک فیگلیالو مدیرعامل و موسس شرکت ThinkLEADERS، شرکت خدمات حرفه‌ای که متخصص در امور رهبری است. او نویسنده قدرتمند، سخنران و رهبر شناخته شده ملی است.

او در این فیلم آموزشی آکادمی بازار مراحلی را برای حل مشکلات کاری عنوان می‌کند. او مدعی است اگر در محیط کاری با مشکلات مختلف روبرو شدید این فرآیند را مرحله به مرحله اجرا کنید تا به نتیجه برسید. در ادامه به طور خلاصه با این 5 مرحله آشنا خواهید شد:

۱. مشکل کجاست؟ آن را پیدا کنید.

زمانی که با مسئله و مشکلی در محیط کاری مواجه می‌شوید، آن را اساسا ریشه یابی کنید. حل کردن ظاهری مشکلات باعث می‌شود از جای دیگری بروز پیدا کند. مثل بیماری، اگر علائم ظاهری آن را رفع کنید چون هنوز بیماری ریشه در جان فرد دارد، طور دیگری خودش را نشان خواهد داد.

۲. چه عواملی در این مشکل دخیل هستند.

برای حل مسائل و مشکلات، بهترین کار این است که آن را به مشکلات کوچکتر تقسیم کند. سپس یکی یکی به حل آنها بپردازید. اینطور مطمئن خواهید شد که تمام مشکل به صورت کامل حل شده است. زمانی که عوامل مرتبط را هم بررسی می‌کنید، در واقع احتمال بروز مجدد مشکل را رفع کرده‌اید.

فیلم آموزشی آکادمی بازار حل مسائل کسب و کار
حل مسایل کسب و کار

۳. بهترین ایده و فکر را پیاده کنید.

در مرحله قبل شما لیستی را تهیه کرده‌اید از عواملی که موجب بروز مشکل شده‌اند. فعلا اقدامی نکنید، اما در مورد راه‌حل فکر کنید. حالا نوبت الویت‌بندی حل مسائل از نظر میزان اهمیت آنهاست. بهترین حدسی که می‌زنید اولین مورد این لیست است. آن را پیاده کنید.

۴. در نظر گرفتن یک ایده و پاسخ فرضی و سپس انجام تحلیل

این بررسی و تجزیه و تحلیل‌ها کمک می‌کند تا شما به یک راه‌حل درست برسید، فرضیه‌ای را نقض کنید یا به اثبات درستی آن برسید. اگر ثابت کردید که راه حلی ارزشمند است، تا حدی مؤثر واقع شده‌اید و باید به سراغ ایده بعدی بروید. به خاطر داشته باشید که شما نیازمند تمامی آنالیزهای خود نیستید، بلکه به آنالیزها و تحلیل‌های درست نیازمندید.

مطالعه بیشتر: با 8 ویژگی مشاور کسب و کار آشنا شوید

مطالعه بیشتر: دوره آموزشی غیر حضوری آکادمی بازار با عنوان «تعادل بین کار و زندگی»

۵. ارائه یک ایده برای حل مسائل کسب و کار

در فیلم آموزشی آکادمی بازار این مرحله، زمان عمل کردن است. وقت آن است که آن فرضیه را به وضوح به پیشنهاد تبدیل کنید. برای اینکه پیشنهادتان مورد استقبال واقع شود بهتر است دو یا سه آنالیز منطقی‌تان را آماده کرده و ارائه دهید. ابتدا باید مشکل را به طور قابل فهمی برای شنوندگان توضیح دهید. سپس بگویید که برای حل کردن آن چه پیشنهادی دارید و برای حل مسائل کسب و کار چطور به این راه‌حل رسیده‌اید.

در فیلم آموزشی آکادمی بازار در این ۵ مرحله ساده، حتی پیچیده ترین مسائل و مشکلات هم قابل حل خواهند بود. در واقع شاید قابل باور نباشد که شما می‌توانید با این مراحل ساده حتی بزرگترین و پیچیده‌ترین مشکلات کسب و کار را حل کنید. درست است که این مراحل ساده هستند اما برای اجرایی و عمل کردن به آن به زمان زیادی نیاز است.

دیدگاه بگذارید

avatar