مقالاتموفقیت / انگیزشی

جملات و نقل‌ قول هایی که به ذهنتان آرامش می‌دهند

نوشته رِمِز ساسون

آرامش ذهن برای شاد بودن، تمرکز ذهن و اداره‌ی آرام و کارآمد امور روزانه ضروری است. همچنین این آرامش برای خود- بهسازی و رشد معنوی لازم است.

در ذیل جملاتی در مورد آرامش ذهن آورده شده است. امیدوارم مایل باشید تا آن ها را بخوانید. می‌توانید این عبارات را برای الهام گرفتن، مدیتیشن و یادگیری درباره اهمیت و فواید آرامش ذهنی مورد استفاده قرار دهید.

1. هنگامی که به مقصد می‌ رسید موتور ماشین خود را خاموش می‌ کنید، پس چرا زمانی که به فکر کردن نیازی ندارید موتور ذهن خود را روشن نگه می‌دارید؟

2. ذهن شبیه یک اتاق پر از اسباب و وسیله است. هیچ فضای خالی در آن وجود ندارد. زمانی که ذهنتان از هر چیزی خالی باشد، شما می‌توانید مکانی برای آرامش ذهن خود بسازید.

3. با قطع جریان حرکات ذهن، به مغز خود اندکی استراحت دهید. ذهن همانند بدن به استراحت نیاز دارد.

4. زمانی که امواج طوفانی ذهن شما آرام شود، آرامش ذهنی به وجود خواهد آمد.

5. آرامش واقعی ذهن به شرایط و محیط اطراف وابسته نیست. زمانی که ذهن شما آرام باشد، از درون شما آرامش بیرون می‌آید. آرامش واقعی حالتی است که در آن ذهن آرام و بی‌ حرکت می‌شود و افکار تحت کنترل و منظم می‌ شوند.

6. در مورد آنچه که به دست آورده‌اید، اغراق نکنید و به دیگران حسادت نورزید. اگر به دیگران حسودی کنید هرگز آرامش ذهنی را به دست نخواهید آورد.

7. آرامش واقعی ذهن، آشفتگی‌ های ذهنی را از بین می‌برد و افکار پوچ و بی‌معنی را سرکوب می‌کند.

8. صرفاً با تفکر درمورد آرامش ذهن یا تصویر سازی آن نمی‌توان به ذهن آرام دست یافت، بلکه با تلاش زیاد برای آرام کردن ذهن آشفته می‌توان به این نتیجه برسید.

9. ماهیت حقیقی شما آرامش مطلق است. اما درحقیقت آن را در لایه‌های زیرین افکار، نگرانی‌ها و دلواپسی‌ها پنهان کرده‌اید.

10. از طریق تمرکز و مدیتیشن می‌توانید ذهنتان را ساکت کنید و آرامش معنوی را کشف کنید که در درون شماست.

11. ذهن همانند صفحه تلویزیون است. آنجا همیشه حرکت در جریان است و همواره در آن عمل وجود دارد. همانطور که می‌توانید صفحه تلویزیون را خاموش کنید، قادر به خاموش کردن تلویزیون ذهن خود نیز خواهید بود.

12. اگر می‌خواهید ذهن تان آرامش داشته باشد، باید درها و پنجره‌های فکرتان را به روی افکار مزاحم ببندید و به آن‌ها اجازه ندهید که وارد ذهن شما شوند.

13. آرامش باطنی و  درونی آرامش ظاهری و بیرونی را به همراه دارد. هر کسی که با فرد آرامی در ارتباط است آرامش او را حس می‌کند و ناخودآگاه بر طبق آن واکنش نشان می‌دهد و رفتار می‌کند.

آشنایی با فواید جادویی مدیتیشن و تاثیر آن بر زندگی افراد
بخوانید

14. زمانی که قادر به متوقف کردن افکارتان باشید، همزمان آگاهی کامل را دریافت می‌کنید و دریای بیکرانی از آرامش درونی را به دست خواهید آورد.

15. شما از ماورای ذهن و افکار خود آگاه و با خبر هستید. با آرامش بخشیدن به ذهن این حقیقت را درک خواهید کرد، آنگاه آرامش ذهن همیشه با شما همراه خواهد بود.

16. باد باعث به وجود آمدن امواج دریا می‌شود. افکار آشفته نیز همانند باد، امواج و طوفان‌هایی در ذهن ایجاد می‌کند. همانطور که هنگام نبودن هیچ بادی، دریا آرام است، وقتی که فکری وجود نداشته باشد ذهن هم در آرامش است.

Sentences and quotes that calm your mind

17. زمانی که سرعت آشفتگی ذهنی کاهش پیدا کند و افکارتان را که همچون امواج در روزهای طوفانی به سرعت در حال حرکتند، متوقف سازید آنگاه  طعم شیرین آرامش درونی خواهید چشید.

18. علل عدم آرامش در ذهن نگرانی‌ها، ترس‌ ها، امیال، آشفتگی‌ها و بیقراری‌ها هستند.

19. زمانی که در خواب عمیق به سر می‌برید، شما نگران چیزی نیستید و از این آرامش لذت می‌برید. شما می‌توانید از همین آرامش حین بیداری و فعالیت هم بهره ببرید. فقط مهم این است که به ذهنتان آموزش دهید.

20. شما می‌توانید به وسیله تمرکز و مدیتیشن ارباب ذهن خود باشید و این توانایی را در هنگام خواب و هم در زمان فعالیت به دست خواهید آورد.

21. مدیتیشن منظم توانایی لذت بردن از آرامش درونی را هنگام صحبت کردن، غذا خوردن، راه رفتن، کار کردن و در حال  انجام هر گونه فعالیت دیگر بیدار می‌کند.

22. ذهن آرام ذهن قوی و متمرکز است.

23. زمانی که ذهنتان آرام باشد ، آستانه تحمل شما بالاتر می‌رود و شما صبورتر و محتاطانه‌تر رفتار خواهید کرد.

24. احساسات و افکار منفی آرامش، خونسردی و شادی را از شما دور خواهد کرد.  با وجود آنکه مردم به آرامش ذهن اشتیاق دارند، اکثر آنها به افکار پریشان خود ادامه می‌دهند و ذهن خود را درگیر نگرانی‌ها می‌کنند و اینگونه است که آرامش درونی را از خود دور می‌سازند.

25. چه اتفاقی رخ خواهد داد اگر شما با کسی که خشمگین است و با صدای بلند صحبت می‌کند، به آرامی سخن بگویید؟ دیر یا زود او صدای خود را پایین خواهد آورد. در مورد ذهن هم همین موضوع صادق است.

26. زمانی که یاد می‌گیرید بادها و طوفان‌های ذهن خود را آرام کنید، از وقار و آرامش درونی لذت می‌برید.

27. وجود و هدایت‎‌های معلم روحانی واقعی، تفکر و خواندن جملات و نقل‌قول‌های الهام‌بخش معمولاً باعث آرامش ذهن می‌شوند.

دلایل ضرورت وجود کسب و کار در گوگل پلاس
بخوانید

28. در مکانی ساکت زمانی را به تنهایی سپری کنید و به فعالیت و  نحوه‌ی رفت و آمد مداوم افکارتان توجه کنید.  با این کار پی خواهید برد که طرز عملکرد ذهن شما چگونه است و این امکان را برای شما فراهم خواهد ساخت که جریان مداوم افکار در ذهنتان را آرام کنید.

29. هر روز به طور منظم تفکر کنید، مثبت اندیش باشید و کارهای مثبت انجام دهید. و تلاش کنید که آشفتگی‌های ذهنی خود را خاموش کنید. به زودی شما از آرامش ذهنی برخوردار خواهید شد.

30. با وجود اینکه شما به ترس، نگرانی و افکار آشفته هیچ نیازی ندارید، آنها را به  ذهن خود راه می‌دهید.  زندگی شما بدون اینها شیرین‌تر خواهد بود. پس به چه منظوری این کار را انجام می‌دهید؟

31. همانطور که شما خانه خود را تمیز می‌کنید پس می‌توانید ذهنتان را از افکار غیر مفید و غیر ضروری و نگرانی‌ها پاک سازید و ‌‌همانگونه که خانه تمیز باعث لذت بیشتر می‌شود، ذهن پاک و ناب نیز دوست داشتنی‌تر است.

32. ذهنتان ابزار دست شماست. یاد بگیرید که صاحب آن باشید نه اینکه شما برده آن شوید. ذهنتان را از هرگونه فکر آشفته‌ خالی سازید، در این هنگام است که آرامش درونی را خواهید یافت.

زمانی که بتوانیم آرامش خود را حفظ نماییم، تمام تصمیم گیری ها و فعالیت های ما تحت تأثیر مثبت آرامش ما قرار می گیرد. استرس مشکلی است که همه ی ما با آن مواجه می باشیم و همواره سعی می کنیم بر آن غلبه و آرامش خود را حفظ نماییم. با نقل قول هایی که در مقاله فوق آورده شده است، می توانید به ذهن خود آرامش بخشید و همچنین انگیزه کافی را به شما می دهد تا مدیتیشن یا مراقبه را به طور جدی در برنامه روزانه خود بگنجانید. 

همچنین می توانید با مراجعه به آدرس اینترنتی زیر، در سمینار مثبت و پر نشاط موفقیت شرکت کنید تا از استاد احمد محمدی مدرس، مشاور و سخنران انگیزشی تمام ابزارهای مورد نیاز برای موفقیت، برآورده کردن آرزوهایتان و کنترل ذهن و زندگی و همچنین راه های از بین بردن استرس و حفظ آرامش را به شما بیاموزید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

نقل‌ قول‌ هایی از کتاب آرامش درونی در زندگی روزمره
چگونه به آرامش ذهنی و تمرکز بالا دست پیدا کنیم؟
نتیجه‌ی مدیتیشن، سکوت ذهن و آرامش درونی است
9 راهکار ساده برای اینکه مدیتیشن بهتری داشته باشید
آشنایی با فواید جادویی مدیتیشن و تاثیر آن بر زندگی افراد
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 5 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن