مقالاتموفقیت / انگیزشی

جرأت نوشتن درآمد دلخواهت را داشته باش!

درآمد دلخواه خودت را بنویس

بیایید به این باور برسیم که پول و ثروت، کاملاً معنوی هستند. خیلی‌ها اعتقاد دارند که پول ریشه همه شرارت هاست و این باور غلطی است. به گفته باب پراکتور : «پول در تمامی زمینه‌های مهم زندگی ما، تفاوت ایجاد می‌کند.» خیلی‌ها می‌گویند که پول همه چیز نیست یا پول نمی‌تواند خوشبختی یا خوشحالی را بخرد. باید بگوییم که این حرف‌ها کاملاً مضحک‌اند! باب پراکتور در یکی از ویدیوهای خود، حرف جالبی می‌زند:

جرأت نوشتن درآمد دلخواهت را داشته باش!

میخواهی چقدر پول در بیاوری؟

«پول هرگز قرار نبوده ما را خوشحال کند. خوشحالی یک امر درونی است و از آنجا که داشتن یا نداشتن پول در خوشحالی ما تفاوت ایجاد نمی‌کند، پس داشتنش بهتر از نداشتنش است! در این صورت اگر هم بدبخت باشید، در راحتی و آسودگی بدبختید! زیرا پول فقط قرار است برای ما راحتی بیاورد. وقتی پول داشته باشیم، راحت هستیم و ذهنمان آسوده‌تر است و وقتی ذهنمان راحت و آسوده باشد، خلاق‌تر می‌شویم؛ و هرچه خلاق‌تر باشیم، خدمات بیشتری ارائه می‌دهیم و هرچه خدمات بیشتری ارائه دهیم، پول بیشتری بدست می آوریم. در اینجا دو سوال مطرح می‌کنم و از شما می خواهم به این دو سؤال فکر کنید:

1-       زندگی تان چه تغییری می‌کرد اگر درآمد ماهیانه‌تان، به درآمد هفتگی‌تان تبدیل می‌شد؟

فرض کنید هر جمعه، درآمد ماهیانه‌تان را دریافت می کنید. زندگی تان چه تغییری می‌کند؟

اغلب شما قادر به پاسخگویی به این سؤال نیستید! و این یک چیز غیر معمول نیست! به ندرت می توان کسی را پیدا کرد که بتواند به این سوال پاسخ دهد!

2-       یا اگر هر ماه، به اندازه کل درآمد یک سال‌تان درآمد داشته باشید چطور؟ تصورش خیلی سخت است، درست نمی‌گویم؟

این دو سوال کاملا ساده هستند اما جوابی برایشان ندارید! می دانید چرا؟ زیرا تا بحال قلم به دست نگرفته‌اید تا میزان درآمد دلخواهتان را روی کاغذ بنویسید! هیچوقت به این فکر نکنید که چرا «نمی‌توانید»؛ همیشه به این فکر کنید که چگونه «می‌توانید»

خواستت رو بنویس

بنویسید تا تحقق یابد!

اگر می‌خواهید خواسته‌هایتان تحقق یابند، آن‌ها را روی کاغذ بیاورید. وقتی خواسته‌ای را روی کاغذ می‌نویسید، امکان تحقق آن را تا 44 درصد افزایش می‌دهید زیرا هر چیز که مکتوب می‌شود، انرژی و فرکانسی بسیار قوی خواهد داشت؛

چراکه وقتی چیزی را می‌نویسید، همزمان هم ذهنتان روی آن خواسته متمرکز است و هم با بکار گیری دست، فیزیک بدن‌تان هم درگیر آن می‌شود و در نتیجه فرکانسی که از خود ساتع می‌کنید، به مراتب بالاتر و قوی‌تر از زمانی است که تنها به خواسته خود فکر می‌کنید یا آن را تجسم می‌کنید!

وقتی اهداف و خواسته‌های خود را می‌نویسید، جدی بودن و مصمم بودن‌تان را به عالم هستی نشان می‌دهید. به علاوه، نوشته‌های شما به خودی خود دارای انرژی هستند و انرژی‌های همسان را به سوی خود جذب می‌کنند.

مشکل اینجاست که خیلی از افراد، شهامت درخواست کردن را ندارند! آن‌ها جرأت این را ندارند که بنویسند: «من درآمد ماهیانه 10 میلیون یا 20 میلیون یا بیشتر را می‌خواهم!» این مسئله از دو چیز نشأت می‌گیرد:

1: محدودیت ذهنی: برخی افراد، ذهن محدودی دارند و فکر می‌کنند که برای کائنات نیز محدودیت وجود دارد. در حالیکه برای خداوند هیچ محدودیتی وجود ندارد و هیچ فرقی نمی‌کند که شما ماهیانه 10 میلیون بخواهید یا 100 میلیون!

2: احساس عدم لیاقت: این مورد، عمده‌تر از مورد قبلی است؛ بسیاری از افراد خود را لایق پول و درآمدی که می‌خواهند، نمی‌دانند. از این رو، رسیدن به آن میزان پول در آن‌ها احساس گناه ایجاد می‌کند. این افراد می‌توانند با استفاده از تمارین مختلف، احساس لیاقت داشتن پول و ثروتمند بودن را در خود افزایش دهند.

ذهنت را گسترده کن

ظرف ذهنی خود را گسترده و گسترده‌تر کنید

برای اینکه درآمد دلخواهتان را بنویسید، ابتدا باید ظرف ذهنی خود را کم کم گسترده کنید. زیرا شما آن چیزی را دریافت می‌کنید که به آن باور دارید. پس اگر 10 میلیون تومان در ماه برای شما باور پذیر نیست، از مبالغ کمتر شروع کنید و آرام آرام بر آن بیافزایید تا باورپذیری آن برایتان بیشتر شود.

یک راه جالب برای فرستادن ارتعاش پول و درآمد مورد نظرتان، نوشتن چک‌های متعدد برای خودتان است. بدین صورت که چکی را به زمان حال می‌نویسید؛ نام و مبلغ مورد نظر خود را هم می‌نویسید، و آن را در جیبتان یا جایی قرار می‌دهید که مدام ببینید. این کار باعث می‌شود تا امکان رسیدن به مبلغ مورد نظرتان را به شدت افزایش دهید.

پس اهداف خود را بنویسید… با حس خوب و بدون توجه به محدودیت‌ها! پس از اینکه به هر یک از اهدافتان رسیدید، آن را روی کاغذ علامت بزنید. با این کار، ذهنتان به این باور می‌رسد که اگر به این هدف رسیدم، پس به اهداف بعدی هم خواهم رسید! و بدین ترتیب، اهداف بعدی راحت‌تر و سریع‌تر تحقق می‌یابند. هر چقدر اهداف و خواسته‌های خود را با جزئیات بیشتری بنویسید، تاثیر بیشتری بر ذهن ناخودآگاه شما خواهد گذاشت.

راه‌های زیادی برای بهتر کردن کیفیت سطح زندگی وجود دارد که بسیاری از آن‌ها را نمی‌دانیم، یا به شکلی دیگر، روش‌هایی برای بهتر زندگی کردن وجود دارد که برخی از آن‌ها را می‌دانیم، اما یا آن‌ها را بکار نمی‌گیریم، یا مشغله‌هایی که داریم، باعث کم‌رنگ‌تر شدن استفاده از آن شده است. زندگی رویایی خود را داشته باشید…

مطالب مرتبط

با عادت‌ به تعویق انداختن کارها برای همیشه خداحافظی کنید
تفکرات و باورهای محدودکننده ، مانع اصلی موفقیت
یک ثروتمند خودساخته شوید
با عادت‌ های خوب افراد موفق آشنا شویم
چگونه از زمان حال لذت ببریم؟
خلاصه کتاب قدرت عادت نوشته چارلز داهیگ
خلاصه کتاب قدرت لحظات نوشته چیپ هیث و دن هیث
خلاصه کتاب قدرت هوش هیجانی نوشته دانیل گلمن
خلاصه کتاب 10 ستون ثروت نوشته الکس بکر
خلاصه کتاب قدرت اعتماد به نفس نوشته برایان تریسی
چگونه خواسته خود را خلق کنید
همیشه تشنه موفقیت و پیشرفت باش
خودتان را آماده کنید
معرفی کتاب ” شعار برند، شیپور جنگ ” نوشته لورا ریس

پویا دهقان

کارشناس مدیریت جهانگردی از دانشگاه علم و فرهنگ، و متقاضی شرکت در آزمون ارشد... نوشتن رو دوست دارم، در کنارش از انجام کارهای هیجان انگیز هم به شدت خوشم میاد! به عکاسی شدیداً علاقه مندم و فرصت باشه کارای کوچیکی هم میکنم... دو ژانر مورد علاقم توی موسیقی، راک و سنتیه، اما با این حال خودمو به این دو محدود نمیکنم...

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 13 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن