تکنیک های شگفت انگیز که انگیزه شما را چند برابر می کند

انگیزه
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

آیا پیش آمده برای نداشتن انگیزه در کاری، سر در گم و گیج باشید؟ آیا با وجود موانع دوست دارید با‌انگیزه باشید؟ اغلب پس از اشتیاق و انگیزه اولیه، علاقه و میل از بین می‌رود. برای با انگیزه ماندن و از دست ندادن رغبت، شور و انرژی چه کار باید کرد‌؟ انگیزه برای انجام کار، مطالعه، دنبال کردن هدف یا رسیدن به موفقیت در هر زمینه‌ای از زندگی به وسیله‌ی محرک‌های خارجی ایجاد می‌شود. امکان دارد اشتیاق و انگیزه پس از دیدن یک فیلم الهام‌ بخش، خواندن یک کتاب یا صحبت کردن با فردی موفق حاصل شود. اگر اشتیاق و بلند همتی زیاد نباشد، انگیزه‎‌ی ایجاد شده اغلب چندان دوام ندارد.

از خود بپرسید چند بار تا الان پس از تماشای فیلم یا خواندن یک کتاب برای رسیدن به آرزوی خاصی ذوق زده، پر انرژی و با‌انگیزه بوده‌ اید؟ آیا این حالت با شما باقی مانده و شما را به حرکت وادار کرده تا زمانی‌ که به آن هدف رسیدید؟ چه اتفاقی برای اشتیاق و انگیزه‌ تان در نیم ساعت بعد، یک روز بعد یا یک هفته بعد افتاده است؟ در بیشتر مواقع انگیزه از بین رفته است. چرا؟ اگر اشتیاق و میل به اندازه کافی نباشد، شما مقاومت و قدرت درونی خود را از دست می‌دهید یا زندگی روزمره باعث فراموشی آن می‌شود. یک عامل انگیزشی قبلی همیشه کافی نیست.  موقعیت و حوادث معینی امکان دارد بلند همتی و انگیزه را به وجود آورد. اما یک مدت بعد، هر چیزی به حالت طبیعی خودش برمی‌گردد و شما آنها را فراموش می‌کنید.

موفقیت به محرک قبلی نیاز ندارد بلکه مستلزم انگیزه دائمی است. در سمینار موفقیت یاد می گیرید که چگونه انگیزه دائمی داشته باشید. همچنین محیط شاد و انگیزشی این سمینار در شما ایجاد انگیزه می کند که برای هدف های خود تلاش نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

برای دستیابی به هر چیزی، باید یاد بگیرید که با‌انگیزه باشید. شما باید خود را با محرک‌های دائمی آماده کنید در این صورت با وجود موانع، شما می‌توانید به راه خود ادامه دهید. هر موفقیت و دستاوردی به انگیزه‌ی دائمی نیاز دارد. درست است که هر زمان یک فعالیت مشخصی را برای مدتی انجام می‌دهید به یک عادت تبدیل می‌شود گویی که پروازی خودکار است. اما اگر بدانیم که چطور با‌انگیزه بمانیم سفر به سوی موفقیت را آسان‌تر ، سریع‌تر و لذت‌ بخش‌تر می‌سازد. شما هرگز نباید صبر و تحمل خود را از دست بدهید و تسلیم شوید.
 • بدنسازی فرآیندی است که به تلاش و زمان نیاز دارد.
 • کاهش وزن نیز به وقت نیاز دارد.
 • برای گرفتن مدرک هم باید وقت گذاشت.
 • برای تغییر سبک زندگی و عادات هم به انگیزه‌ی مداوم نیاز است.

هر چیزِ ارزشمندی مستلزم زمان، کار و تلاش است. شما براساس اهدافتان به زنده نگه داشتن انگیزه برای روزها، ماه‌ها و حتی بیشتر نیاز دارید. سئوال اینجاست که چگونه انگیزه مداوم را باید ایجاد کرد که بر تنبلی، موانع، تعویق انداختن کارها، ترس‌ها و افکار منفی غلبه کند؟ چگونه می‌توان نه تنها برای یک روز و هفته بلکه تا زمان دستیابی به موفقیت با‌انگیزه باقی ماند؟ در ادامه تعدادی نکته آورده می‌شود که برای باانگیزه ماندن به شما کمک می‌کند.

 • به زمانی فکر کنید که باانگیزه یودید و درمورد نشانه‌های آن بنویسید. مهم نیست که برای چه کاری انگیزه داشته‌اید. برای ایجاد همان شرایط و نشانه‌ها اما مرتبط با هدف فعلی‌تان، فکر کنید و راه‌هایی بیابید.
 • فهرستی از کتاب‌های انگیزشی و الهام‌بخش را که در گذشته به شما کمک کرده، داشته باشید. هر روز دست کم چند صفحه از یک کتاب را بخوانید. اگر تا به حال کتاب انگیزشی نخوانده‌اید از حالا شروع به خواندن یکی از آنها کنید. از دوستانتان درمورد چنین کتاب‌هایی سئوال کنید یا درمورد آنها در اینترنت جستجو کنید.
 • به جای تماشای فیلمی که فراموش می‌شود و هیچ تأثیری در زندگی شما ندارد، فیلم‌هایی را تماشا کنید که به شما انگیزه می‌دهد.
 • شماری از نقل‌قول‌های انگیزشی را بنویسید و هر چند وقت یکبار به ویژه صبح قبل از رفتن به سرکار و شب قبل از خواب، آنها را بخوانید. این نقل‌قول‌ها را می‌توانید در وب‌سایت‌های اینترنتی بیابید.
 • داستان زندگی افراد موفق را در زمینه‎‌هایی که شما می‌خواهید به موفقیت برسید، بخوانید.
 • عکس‌هایی از کارهایی که دوست دارید انجام دهید یا چیزی که می‌خواهید داشته باشید، جمع‌آوری کنید و برای به دست آوردن انگیزه گاهی به آنها نگاه کنید.
 • در جستجوی پیدا کردن افرادی باشید که تأثیر عمیقی بر شما دارند و تلاش کنید تا از معاشرت با افراد منفی‌باف خودداری کنید که عمدی یا غیر عمدی شما را ناامید می‌کنند.
 • از اهداف کوچک و ساده شروع کنید. چون باانگیزه بودن برای کوتاه مدت آسان‌ است،  برای هدفی که به زمان و تلاش زیادی نیاز ندارد؛ مثلاً به مدت چند دقیقه، چند ساعت، یک یا دو روز، نیز با‌انگیزه باقی ماندن راحت‌‌تر است.
 • عبارات تأییدی و مثبت مربوط به اهدافتان را تکرار کنید.

 

” زندگی وقتی معنا پیدا می‌کند که شما با‌انگیزه باشید، اهداف تعیین کنید و به شکلی مهارنشدنی به دنبالشان بروید.” 

«لِس بِراون»

 

” خودتان را باور کنید و به توانایی‌هایتان ایمان داشته باشید، بدون یک اعتماد به نفس معقول و فروتنانه نسبت به توانایی‌هایتان، نمی‌توانید یک فرد خوشحال یا موفق باشید.”

« نورمن وینسِت پیل»

یکی از وجوه تمایز افراد موفق و ناموفق همین انگیزه است. انسان های موفق همواره در طی مسیر دستیابی به اهداف خود، انگیزه خود را در طی مسیر از روش های مختلفی حفظ می کنند و همین عامل سبب می شود تا ناامید نشوند و تا رسیدن به هدف خود و موفقیت، دست از تلاش بر ندارند. در صورتی که بسیاری از افراد کمی بعد از شروع تلاش به سوی هدف خود یا در میانه ی مسیر و گاهی حتی در نزدیکی هدف بی انگیزه و ناامید می شوند.

در مقاله ی فوق تعدادی از روش هایی که سبب می شوند مجدد انگیزه خود را بازیابید آورده شده است. اما من پیشنهاد می کنم برای روشن شدن بیشتر اهمیت انگیزه، در سمینار موفقیت شرکت نمایید. زیرا در آن استاد احمد محمدی تمامی ابزارهای مورد نیاز برای موفقیت از جمله همین انگیزه و خود انگیزشی و همچنین سایر ویژگی های افراد موفق را به شما تدریس خواهند نمود. کافی است برای اطلاع از نحوه ی ثبت نام در این سمینار و آشنایی با محتوای آموزشی آن روی لینک زیر کلیک نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments