کارآفرینی / کسب و کار

تنها با خودتان یک تیم یک نفره تشکیل دهید

می‌توانید برای موفقیت با خودتان تشکیل یک تیم کاری تک نفره را بدهید و برای محقق ساختن رویاهایتان تلاش کنید.

بسیاری  از تیم‌های ورزشی، شعار »در یک تیم، هیچ «من»ای وجود ندارد» را سرلوحه‌ی کار خود قرار داده‌اند. این عبارت درمورد ورزش های گروهی مانند بیسبال یا فوتبال قابل قبول است، اما وقتی که بحث اقدام برای رسیدن به رویاهایتان باشد، «تیم» چقدر اهمیت دارد؟ آیا شما برای به تحقق رساندن ایده‌های کسب و کارتان، به کسی نیاز دارید؟ می‌توانید مقاله‌های مختلفی را در بلاگ آکادمی بازار دنبال کنید. یکی از مقاله‌هایی که می‌تواند به شم کمک کند مقاله‌ی هفت گام موثر برای برنامه‌ریزی شغلی و زندگی به‌صورت موثر و کاربردی است.

اینکه شما به جنبش «خودت انجام بده!» توجه داشته باشید، مزایای زیادی دارد؛ به شما یادآوری می‌کند که شما برای تبدیل رویاهایتان به واقعیت، نیازی به یک همکار ندارید و خودتان می‌توانید آن را انجام دهید.  اگر شما علاقه، اشتیاق، و انگیزه دارید، تمام چیزهایی که برای شروع نیاز دارید در اختیارتان است. با این وجود، اگر روحیه‌ی کارآفرینی داشته باشید، به کمک دوستان، نزدیکان و در نهایت مشتریان احتیاج پیدا خواهید کرد.

برای آشنایی بیشتر با تشکیل تیم یک نفره با ما همراه باشید. آکادمی بازار در این مقاله به این موضوع می پردازد که چگونه با خودتان تیم یک نفره تشکیل دهید.

مطالعه بیشتر: در این سمینار می‌آموزید چطور به موفقیت برسید

مطالعه بیشتر: برنامه‌ریزی شغلی و زندگی از شما فرد دیگری می‌سازد

موفقیت
تیم تک نفره

به دنبال رویاها

من (جرارد بونر کارهای او را در BonnerfideRadio.com  یا  getbonnerfide.com. دنبال کنید.) از روی تجربه حرف می‌زنم. از دوران دبستان، من همیشه آرزو داشتم که به نحوی با کارهای مربوط به موسیقی سروکار داشته باشم؛ چه به عنوان یک خواننده، موسیقی‌دان یا یک مجری رادیو، می‌دانستم که بالاخره یک روز ، به یک صورتی، یک جایگاهی در این حیطه پیدا خواهم کرد.

بعد از صرف مدت ۵ سال در یک ایستگاه رادیویی زمینی، متوجه شدم در آنجا امکانی برای استفاده از موهبت و استعداد موسیقیایی‌ام وجود ندارد. در آن لحظه، من با یک مسیر چند شاخه مواجه شدم: آیا من باید رویای کار کردن در رادیو را دنبال کنم و دوباره آن را انجام دهم، یا باید به دنبال فرصت های دیگر باشم؟ باید توجه داشته باشید که این موضوع برای سال ۲۰۰۹ است که در رادیوهای محلی، فرصت زیادی برای استفاده از آن استعداد نبود؛ پس ترک کردن یک گزینه به حساب می‌آمد.

گرچه، یک ایده و بینش، اجازه‌ی نابود شدن آن رویا را در درون من نمی‌داد، پس بدون تیم و بدون پشتوانه‌ی مالی، زمان آن فرا رسیده بود که من رویایم را محقق کرده، و ایستگاه رادیویی خودم را افتتاح کنم.

مسلما افتتاح یک ایستگاه رادیویی زمینی، چالش‌های خاص خودش را داشت؛ و به هر حال، یک ایستگاه رادیویی اینترنتی با هر موضوعی، در سال ۲۰۰۹ هنوز یک ایده‌ی جدید به حساب می‌آمد؛ و اینکه برای شروع موثرتر بود و این فرصت برای من ایجاد می‌شد که بتوانم یک پلتفرم رسانه‌ای درست به همان شکلی که در ذهن داشتم بسازم. از این رو، در سپتامبر سال ۲۰۰۹ ، فرزند من متولد شد و با نام Bonnerfide Radio در دنیا شناخته شد.

اهمیت برنامه ریزی در کنار عملگرایی
بخوانید

تیم یک نفره

اول اینکه، شما می‌توانید به صورت یک تیم تک نفره بهتنهایی استارت شروع ایده‌تان را بزنید. صرفا به چیزهایی که در اختیار دارید اتکا کنید؛ و متوجه خواهید شد که بیشتر از آنچه که فکرش را می‌کردید منابع در اختیارتان است. شاید باورتان نشود، اما تمام تجربیات کاری‌تان، شما را برای ساختن این رویا آماده کرده‌اند. خلاق باشید.

وب‌سایتی که ما اکنون برای ایستگاه رادیویی‌مان داریم، بسیار متفاوت‌تر از سایت اولیه‌ای است که کارمان را با آن آغاز کردیم. به هرحال، بهتر است اول کارمان را با چیزهایی که داریم و به صورتی که می‌توانیم آغاز کنیم و سپس، آن را به شکلی که در ذهنمان و رویاهایمان است گسترش دهیم، تا اینکه صبر کنیم تا همه چیز مهیا شود و فرصت هایی که در زمان حال به سراغمان می‌آیند را از دست بدهیم.

از کجا شروع کنیم؟

برای تشکیل یک تیم یک نفره صرف نظر از قضیه‌ی رویا، شما باید کاملا به اینترنت مسلط باشید. حوزه‌هایی که به آنها علاقه دارید را بررسی کنید تا بهتر بتوانید از امکانات و فضای اینترنت بهره ببرید. یکی از توصیه‌های مهمی که من برای شما دارم، این است که حضورتان را در شبکه‌ های اجتماعی افزایش دهید و فعال‌تر باشید.

به عنوان یک ایستگاه رادیویی اینترنتی، مخاطبین ما در یک جا یافت می‌شوند: اینترنت! پس برای پیدا کردن مخاطبین اینترنتی، چه جایی بهتر از شبکه‌های اجتماعی می‌توانیم پیدا کنیم؟ ما در ابتدا کارمان را در فیسبوک و توییتر شروع کردیم و گسترش دادیم؛ در سپتامبر سال ۲۰۰۹، من حدود ۵۰۰ فالوئر در توییتر و حدود ۱۰۰۰ دوست در فیسبوک داشتم.

حالا، حساب شخصی و کاری من در توییتر بیش از ۲۵۰۰۰ و در فیسبوک بیش از ۹۳۰۰ فالوئر دارد. با اینکه در زمینه‌ی رسانه های اجتماعی فعالیت‌های زیادی وجود دارد، باز هم از فرصتها و زمینه‌های زیادی برای پیشرفت می‌توان استفاده کرد.

مراحل اجرایی

در مرحله‌ی آخر، شما به یک تیم نیاز خواهید داشت. به طور ایده‌آل، کسب و کار یا محصول شما، نیاز به عرضه و ایجاد تقاضا دارد. مسلما شما در آغاز تلاش می کنید که خودتان آن را مدیریت کنید، اما اگر رویایتان ارزشمند باشد، بزرگتر از شما ست و برای اجرای موفقیت آمیزش، به چیزها و افراد بیشتری نیاز است.

به دنبال افرادی باشید که علایق و اشتیاق و حتی منافع مشترکی با شما دارند و مسیر رویایتان با آنها مشترک است. در همه‌ی زمینه‌ها، به دنبال افرادی باشید که در آن زمینه مهارت دارند. شما نمی‌توانید همواره باهوش‌ترین فرد تیم باشید و نیازی هم نیست که این طور باشد.

اهمیت استارتاپ چیست؟ ۱۱ قدم تا راه اندازی یک استارتاپ
بخوانید

شما ایده‌پرداز گروه هستید، پس ایده‌ها را تامین کنید و چشم اندازها را در نظر داشته باشید؛ کار تیم هم این است که ایده‌های شما را پرورش دهد و به جایی برساند که حتی فکرش را هم نمی‌کنید. یافتن یک تیم ایده‌آل برای رایوی ما خیلی طول نکشید، چیزها به سرعت در حال گسترش و رشد بودند و تخصص و مهارت‌های افراد،  فوق‌العاده ضروری بود. با تشکر از تیم، رادیوی اینترنتی ما در زمینه‌های شهری و الهام بخش، به پیشگامان این حوزه تبدیل شد.

نتیجه گیری

پس از تشکیل تیم ی نفره اگر در یک بن بست کاری گیر افتاده‌اید و احساس نارضایتی دارید، چند گزینه در اختیارتان است: می‌توانید در آن شغل و سمت باقی بمانید و هر ماه چک‌های حقوقتان را جمع کنید، که خیالتان را از بابت هزینه‌های زندگی راحت می‌کند اما در نهایت چیزی از خودتان نخواهید داشت.

گزینه‌ی بعدی این است که فرصت‌ها و امکاناتی که برایتان فراهم است را جستجو کنید تا بتوانید راهی برای محقق کردن رویایی که در ذهنتان است پیدا کنید. شما در زندگی ماموریتی دارید و به دلیلی آفریده شده‌اید، که می‌تواند یک موهبت یکتا یا خدمتی برای بشریت باشد. آن را جستجو کنید. ترسیمش کنید.

انجامش دهید! مسلما شما خودتان می‌توانید از پس آن بر بیایید، با کمی کمک!

مسلم است که برای شروع کسب و کار دلخواهتان به افرادی نیاز دارید که به شما در این راه کمک کنند؛ اما در آخر این شما هستید که باید به تنهایی کسب و کارتان را شروع کنید. این شما هستید که برای رسیدن به رویایتان از استراحت شب و روزتان زدید و مشغول به کار شدید.منظورم اینست که شما برای شروع کسب و کارتان فقط و فقط باید به خودتان تکیه کنید و از شخص دیگری نباید انتظار داشته باشید، بنابراین باید تیم یک نفره تشکیل دهید. دیگران فقط می توانند به شما کمک کنند اما نمی توانند کار هایی که شما باید از پس آن ها بربیایید را برای شما انجام دهند. علاقه، اشتیاق، انگیزه از ویژگی هایی است که شاید شما برای راه انداختن کسب و کارتان آن ها را داشته باشید.

شما برای موفقیت در کسب و کارتان می توانید از مقالات آکادمی بازار از جمله مقالات کارآفرینی و کسب و کار استفاده نمایید.

 

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

اهمیت استارتاپ چیست؟ ۱۱ قدم تا راه اندازی یک استارتاپ
تعریف تجارت آنلاین و روش راه اندازی آن
بازاریابی چریکی یا بازاریابی پارتیزانی یا گوریلا مارکتینگ
رمز موفقیت در کسب و کار : فقط کار کنید
تاکتیک کسب و کار موفق: وقت طلاست
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 11 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن