تنها با خودتان یک تیم یک نفره تشکیل دهید

تیم یک نفره
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

تشکیل یک تیم کاری تک نفره

می‌توانید برای موفقیت استعدادهای خود را بشناسید و با کمک آن زندگی خود را بسازید برای این منظور با خودتان تشکیل یک تیم کاری تک نفره را بدهید و برای محقق ساختن رویاهای‌تان تلاش کنید.

بسیاری  از تیم‌های ورزشی، شعار «در یک تیم، هیچ من ای» وجود ندارد را سرلوحه‌ی کار خود قرار داده‌اند. این عبارت در مورد ورزش‌های گروهی مانند بیسبال یا فوتبال قابل قبول است.

اما وقتی که بحث اقدام برای رسیدن به رویاهای‌تان باشد، «تیم» چقدر اهمیت دارد؟ آیا شما برای به تحقق رساندن ایده‌های کسب و کارتان، به کسی نیاز دارید؟

برای تبدیل رویاهای‌تان به واقعیت، نیازی به یک همکار ندارید

تبدیل رویا به واقعیت

اینکه شما به جنبش «خودت انجام بده!» توجه داشته باشید، مزایای زیادی دارد؛ به شما یادآوری می‌کند که شما برای تبدیل رویاهای‌تان به واقعیت، نیازی به یک همکار ندارید و خودتان می‌توانید آن را انجام دهید. 

اگر شما علاقه، اشتیاق و انگیزه دارید، تمام چیزهایی که برای شروع نیاز دارید در اختیارتان است. با این وجود، اگر روحیه‌ی کارآفرینی داشته باشید، به کمک دوستان، نزدیکان و در نهایت مشتریان احتیاج پیدا خواهید کرد.

برای آشنایی بیشتر با تشکیل تیم یک نفره با ما همراه باشید. آکادمی بازار در این مقاله به این موضوع می‌پردازد که چگونه با خودتان تیم یک نفره تشکیل دهید.

تیم تک نفره به دنبال رویاها

من (جرارد بونر کارهای او را در BonnerfideRadio.com  یا  getbonnerfide.com. دنبال کنید.) از روی تجربه حرف می‌زنم. 

از دوران دبستان، من همیشه آرزو داشتم که به نحوی با کارهای مربوط به موسیقی سروکار داشته باشم؛ چه به عنوان یک خواننده، موسیقی‌دان یا یک مجری رادیو، می‌دانستم که بالاخره یک روز، به یک صورتی، یک جایگاهی در این حیطه پیدا خواهم کرد.

بیشتر بخوانید: رویا داشتن و رسیدن به خواسته و آرزوها

ترک رویاها

بعد از صرف مدت ۵ سال در یک ایستگاه رادیویی زمینی، متوجه شدم در آنجا امکانی برای استفاده از موهبت و استعداد موسیقیایی‌ام وجود ندارد.

در آن لحظه، من با یک مسیر چند شاخه مواجه شدم: آیا من باید رویای کار کردن در رادیو را دنبال کنم و دوباره آن را انجام دهم، یا باید به دنبال فرصت‌های دیگر باشم؟ 

باید توجه داشته باشید که این موضوع برای سال ۲۰۰۹ است که در رادیوهای محلی، فرصت زیادی برای استفاده از آن استعداد نبود؛ پس ترک کردن یک گزینه به حساب می‌آمد.

زمان آن فرا رسیده که رویای‌تان را محقق کنید

تیم سازی/تشکیل تیم

گرچه، یک ایده و بینش، اجازه‌ی نابود شدن آن رویا را در درون من نمی‌داد، پس بدون تیم و بدون پشتوانه‌ی مالی، زمان آن فرا رسیده بود که من رویایم را محقق کرده و ایستگاه رادیویی خودم را افتتاح کنم.

مسلما افتتاح یک ایستگاه رادیویی زمینی، چالش‌های خاص خودش را داشت؛ و به هر حال یک ایستگاه رادیویی اینترنتی با هر موضوعی، در سال ۲۰۰۹ هنوز یک ایده‌ی جدید به حساب می‌آمد.

اینکه برای شروع موثرتر بود و این فرصت برای من ایجاد می‌شد که بتوانم یک پلتفرم رسانه‌ای درست به همان شکلی که در ذهن داشتم بسازم. از این رو، در سپتامبر سال ۲۰۰۹، فرزند من متولد شد و با نام Bonnerfide Radio در دنیا شناخته شد.

شما به عنوان تیم یک نفره استارت شروع ایده‌تان را بزنید

اول اینکه، شما می‌توانید به صورت یک تیم تک نفره به‌تنهایی استارت شروع ایده‌تان را بزنید. صرفا به چیزهایی که در اختیار دارید اتکا کنید

متوجه خواهید شد که بیشتر از آنچه که فکرش را می‌کردید منابع در اختیارتان است. شاید باورتان نشود، اما تمام تجربیات کاری‌تان، شما را برای ساختن این رویا آماده کرده‌اند. خلاق باشید.

بیشتر بخوانید: چگونه از ایده های جدید راهکارهای خلاقانه بسازیم؟

کار را با امکانات موجود شروع کنید

وب‌سایتی که ما اکنون برای ایستگاه رادیویی‌مان داریم، بسیار متفاوت‌تر از سایت اولیه‌ای است که کارمان را با آن آغاز کردیم.

 به هرحال، بهتر است اول کارمان را با چیزهایی که داریم و به صورتی که می‌توانیم آغاز کنیم 

سپس، آن را به شکلی که در ذهنمان و رویاهایمان است گسترش دهیم تا اینکه صبر کنیم تا همه چیز مهیا شود و فرصت‌هایی که در زمان حال به سراغمان می‌آیند را از دست بدهیم.

برای تشکیل یک تیم یک نفره از کجا شروع کنیم؟

کسب و کار/تک نفره

برای تشکیل یک تیم یک نفره صرف نظر از قضیه‌ی رویا، شما باید کاملا به اینترنت مسلط باشید. حوزه‌هایی که به آن‌ها علاقه دارید را بررسی کنید تا بهتر بتوانید از امکانات و فضای اینترنت بهره ببرید. 

یکی از توصیه‌های مهمی که من برای شما دارم، این است که حضورتان را در شبکه‌های اجتماعی افزایش دهید و فعال‌تر باشید.

چه جایی بهتر از شبکه‌های اجتماعی

به عنوان یک ایستگاه رادیویی اینترنتی، مخاطبین ما در یک جا یافت می‌شوند: اینترنت! پس برای پیدا کردن مخاطبین اینترنتی، چه جایی بهتر از شبکه‌های اجتماعی می‌توانیم پیدا کنیم؟ 

ما در ابتدا کارمان را در فیسبوک و توییتر شروع کردیم و گسترش دادیم؛ در سپتامبر سال ۲۰۰۹، من حدود ۵۰۰ فالوور در توییتر و حدود ۱۰۰۰ دوست در فیسبوک داشتم.

حالا، حساب شخصی و کاری من در توییتر بیش از ۲۵۰۰۰ و در فیسبوک بیش از ۹۳۰۰ فالوور دارد. با اینکه در زمینه‌ رسانه‌های اجتماعی فعالیت‌های زیادی وجود دارد، باز هم از فرصت‌ها و زمینه‌های زیادی برای پیشرفت می‌توان استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: 6 مسیر اشتباه برای کسب و کارها در شبکه‌های اجتماعی

در مرحله‌ی آخر، شما به یک تیم نیاز خواهید داشت

در مرحله‌ی آخر، شما به یک تیم نیاز خواهید داشت. به طور ایده‌آل، کسب و کار یا محصول شما، نیاز به عرضه و ایجاد تقاضا دارد. 

مسلما شما در آغاز تلاش می‌کنید که خودتان آن را مدیریت کنید، اما اگر رویای‌تان ارزشمند باشد، بزرگ‌تر از شماست و برای اجرای موفقیت آمیزش، به چیزها و افراد بیشتری نیاز است.

دنبال کسانی باشید که مسیر رویای‌تان با آن‌ها مشترک است

یک تیم با اهداف مشترک

به دنبال افرادی باشید که علایق و اشتیاق و حتی منافع مشترکی با شما دارند و مسیر رویای‌تان با آن‌ها مشترک است. 

در همه‌ی زمینه‌ها، به دنبال افرادی باشید که در آن زمینه مهارت دارند. شما نمی‌توانید همواره باهوش‌ترین فرد تیم باشید و نیازی هم نیست که این طور باشد.

شما ایده‌پرداز گروه هستید

شما ایده‌پرداز گروه هستید، پس ایده‌ها را تامین کنید و چشم اندازها را در نظر داشته باشید؛ کار تیم هم این است که ایده‌های شما را پرورش دهد و به جایی برساند که حتی فکرش را هم نمی‌کنید.

 یافتن یک تیم ایده‌آل برای رویا ما خیلی طول نکشید، چیزها به سرعت در حال گسترش و رشد بودند و تخصص و مهارت‌های افراد،  فوق‌العاده ضروری بود.

با تشکر از تیم، رادیوی اینترنتی ما در زمینه‌های شهری و الهام بخش، به پیشگامان این حوزه تبدیل شد.

بیشتر بخوانید: ایده هایی برای افزایش درآمد با شغل دوم

شما در زندگی ماموریتی دارید

پس از تشکیل تیم یک نفره اگر در یک بن بست کاری گیر افتاده‌اید و احساس نارضایتی دارید، چند گزینه در اختیارتان است

استاد احمد محمدی

وقتی اهداف زندگیت مشخص و شفاف شدند، کائنات به یاری‌ات می‌آید و منابع و شرایط را برایت مهیا می‌کند.

دکتر احمد محمدی

می‌توانید در آن شغل و سمت باقی بمانید و هر ماه چک‌های حقوق‌تان را جمع کنید که خیال‌تان را از بابت هزینه‌های زندگی راحت می‌کند اما در نهایت چیزی از خودتان نخواهید داشت.

راهی برای محقق کردن رویای‌تان پیدا کنید

تحقق رویا تیم

گزینه‌ی بعدی این است که فرصت‌ها و امکاناتی که برایتان فراهم است را جستجو کنید تا بتوانید راهی برای محقق کردن رویایی که در ذهن‌تان است پیدا کنید.

شما در زندگی ماموریتی دارید و به دلیلی آفریده شده‌اید که می‌تواند یک موهبت یکتا یا خدمتی برای بشریت باشد. آن را جستجو کنید. ترسیمش کنید.

به تنهایی کسب و کارتان را شروع کنید

مسلم است که برای شروع کسب و کار دلخواه‌تان به افرادی نیاز دارید که به شما در این راه کمک کنند؛ اما در آخر این شما هستید که باید به تنهایی کسب و کارتان را شروع کنید.

این شما هستید که برای رسیدن به رویای‌تان از استراحت شب و روزتان زدید و مشغول به کار شدید. منظورم این است که شما برای شروع کسب و کارتان فقط و فقط باید به خودتان تکیه کنید

بیشتر بخوانید: کاریزمای موفقیت در کسب و کار

از دیگران انتظار نداشته باشید

از شخص دیگری نباید انتظار داشته باشید، بنابراین باید تیم یک نفره تشکیل دهید. دیگران فقط می‌توانند به شما کمک کنند اما نمی‌توانند کار خاصی که شما باید از پس آن‌ها بربیایید را برای شما انجام دهند.

علاقه، اشتیاق، انگیزه از ویژگی‌هایی است که شاید شما برای راه انداختن کسب و کارتان آن‌ها را داشته باشید.

شما برای موفقیت در کسب و کارتان می‌توانید از مقالات آکادمی بازار از جمله مقالات کارآفرینی و کسب و کار استفاده نمایید همچنین مجموعه آکادمی بازار به منظور موفقیت شما در زندگی و برای تحقق خواسته‌ها و آرزوها در کمترین زمان ممکن بسته آموزشی «موفقیت دست یافتنی است» را فراهم آورده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *