تغییر پارادایم (تغییر الگوی ذهنی) – قسمت هفتم(آخر)

پارادیم
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

با توجه به گفته‌هایمان در سری مقالات قبلی با عنوان “تغییر پارادایم”، انتخاب با شماست! شما می‌توانید از حیطه امن خود خارج شوید، از مانع ترس عبور کنید و الگوهای ذهنی جدید را برای خود بسازید، یا اینکه در حیطه امن‌تان و با همان الگوهای ذهنی قدیمی و نا کارآمد باقی بمانید و در آخر راه، افسوس بخورید!

جوزف کمپبل می‌گوید: «غاری که از ورود به آن می‌ترسید، در بر دارنده گنجی است که به دنبال آن هستید!»

مانعی به نام «ترس»

همانطور که می‌بینید، شما همه توانایی‌های لازم را دارید که به دنبال رویای خود بروید. در سمت دیگر، مانع ترس آزادی قرار دارد. به راستی آزادی چیست؟ آزادی چیزی است که همه ما به دنبال آن هستیم. آزادی، به رایگان بدست نمی‌آید. شما نیازی ندارید که بدانید چطور باید به هدف خود برسید؛

«چگونگی» به هیچ وجه اهمیت ندارد. حتی نیازی نیست که برای آن برنامه خاصی داشته باشید! مارتین لوتر کینگ، هیچ برنامه‌ای نداشت؛ تنها یک رویا داشت! تنها کافی است اولین گام‌های لازم را بردارید. هر گامی ولو کوچک، در راستای رویایتان! این تنها چیزی است که باید بدانید.

تنها باید جسارت داشته باشید! آیا می‌دانید هر چقدر درک و فهم بالاتری داشته باشید، جسارت بیشتری خواهید داشت؟ زمانی که از حیطه امن خود خارج می‌شوید، ترس و احساس معذب بودن شما را ترک نخواهد کرد. اما با تأکید مداوم بر ایده‌های نوع Y، در نهایت و به مرور زمان این احساس را از دست خواهید داد، و بالأخره پارادایم و الگوی ذهنی جدید ساخته خواهد شد.

سپس سفر جدیدی را آغاز خواهید کرد؛ سفری مشابه سفر قبلی‌تان، اما از جایگاهی متفاوت‌تر. به همین منوال، روح شما تکامل می‌یابد و روز به روز خواسته‌های بیشتری خواهید داشت تا نهایتاً به خواسته اصلی روحتان، یا همان «مأموریت‌تان روی زمین» دست یابید.

زمانی که در حال هدف‌گذاری هستید، اگر آن هدف شما را نترساند اصلاً هدف با ارزشی نیست! زمان‌تان را برای اهداف بی ارزش هدر ندهید! به دنبال هدفی بروید که زندگی شما را دگرگون می‌کند، شما را به چالش می‌کشد، روتین زندگی شما را در هم می‌شکند و اندکی شما را می‌ترساند!

پارادایم - تغییر الگوی ذهن
پارادایم – تغییر الگوی ذهن

شما باید در هر روز، مانند یک ماجراجوی هیجان زده باشید! هر روز به دنبال چیزها و تجربیات متفاوت‌تر از روز قبل! اکنون به رویای خود فکر کنید؛ آیا واقعاً می‌خواهید به خاطر ترس یا بر هم نخوردن حیطه امن خود، رویای خود را کنار بگذارید؟

آیا واقعاً می‌خواهید زمانی که به پایان راه رسیدید، افسوس گذشته را بخورید؟ شما اکنون علمی را در اختیار دارید که قابل انتقال به فرزندان و اطرافیانتان است. نسل‌های پس از شما، با این آموزه‌ها پیشرفت خواهند کرد. شما نمی‌دانید که با خواندن کتاب «بیاندیشید و ثروتمند شوید» چه قدم بزرگی در راستای پیشرفت فردی خود و نسل‌های بعد از خود برداشته‌اید.

با خواندن این کتاب، بسیاری از پارادایم‌ها و الگوهای ذهنی شما تغییر خواهند کرد و اگر به گفته‌های کتاب عمل کنید، تغییرات را مشاهده خواهید کرد. راهی که شما در پیش خواهید گرفت، راهی است که شاید افراد بسیاری آن را دنبال کنند.

دکتر احمد محمدی
دکتر احمد محمدی

ضروریت داشتن هدف

خداوند، به شما قدرت‌ها و استعدادهای زیادی بخشیده که در طول یک عمر نمی‌توانید از همه آن‌ها به طور کامل استفاده کنید. در مقابل، هدیه شما به خداوند بهره‌وری و استفاده هر چه بیشتر از این توانایی‌ها و استعدادهاست. هرگز اجازه ندهید مانعی به نام «ترس» شما را متوقف کرده، و در حیطه امن‌تان محدود نگاه دارد.

مستقیماً به سوی ترس هایتان بروید و از دل آن‌ها عبور کنید. شما برای رشد و تکامل به این کره خاکی پا گذاشته‌اید و دلیل وجود اهداف، به دست آوردن آن‌ها نیست؛ دلیل وجود اهداف، رشدی است که با حرکت به سوی آن‌ها نصیبتان می‌شود.

این اهداف هستند که باعث می‌شوند رو به جلو حرکت کنید، ولو اینکه در میانه راه، هدف خود را تغییر دهید. خیلی از شما ممکن است هدفی را انتخاب کنید و در میانه راه، تصمیم به تغییر آن بگیرید و آن هدف را بزرگتر کنید. این نشانه رشد ذهنی و روحی شماست.

بنابراین، اگر واقعاً نمی‌خواهید موجودی بیهوده و عبث باقی بمانید، همین حالا برخیزید، رویای خود را خلق کنید و در جست و جوی آن باشید… .

برای ادامه‌ی مسیر، برای اینکه بتوانیم به قول معروف آهسته و پیوسته به راه خود ادامه دهیم، به شدت به انگیزه و اشتیاق نیاز داریم…

گاهی خود می‌توانیم این انگیزه را ایجاد کنیم و مسیر پیش روی خود را به خوبی طی کنیم، اما گاهی به یک تلنگر و کمی حمایت روحی و… نیز نیاز داریم

با شرکت در سمینارهای موفقیت تیم آکادمی بازار ، انگیزه خود را از نو در بر گیرید.

دیدگاه بگذارید

avatar