«جری مگوایر» مردی که با تغییرات مثبت زندگیش دگرگون شد

جری مگوایر
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
داشتن تغییرات مثبت در زندگی به هر فردی این شانس را می‌دهد تا بتواند آینده‌ای متفاوت برای خود رقم بزند. چطور می‌توان چنین تغییراتی را داشت؟

فیلم سینمایی «جری مگوایر» داستان زندگی مدیر برنامه باشگاه ورزشی است که همیشه به دنبال یافتن پرسودترین و بهترین راهکارهاست. این فیلم ساخته سال 1996 است و برنده جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شده است. جری که تام کروز نقش او را بازی می‌کند در این فیلم درگیر مشکلاتی می‌شود که داستان فیلم را مهیج و دیدنی می‌کند.

نکته اصلی در داشتن تغییر معنی‌دار و رشد شخصی، دوست داشتن خودتان است. حداقل کمی خودتان را دوست داشته باشید تا به  آرامش و تشویق امیدوار کننده برای تغییر برسید، در غیر اینصورت حس یاس، ناامیدی، بی‌فایده بودن، استرس، ترس و همه حس‌‌های بد شما را در بر می‌گیرند.

اگر می‌خواهید تغییر کنید اما خودتان را دوست نداشته باشید، تغییری ایجاد نمی‌شود.

مطالعه بیشتر: با دوره آموزشی غیرحضوری «معجزه ذهن قدرتمند» تغییرات اساسی ایجاد کنید

مطالعه بیشتر: با تغییرات ساده زندگی مان را به یک ماجراجویی تبدیل کنیم

کلید داشتن تغییرات مثبت و معنی‌دار در زندگی

داشتن تغییرات مثبت در زندگی هیچگاه آسان نیست. آیا شما خواستار تغییر در زندگی خود هستید، اما نمی‌دانید از کجا و چگونه شروع کنید. یا شما شروع کرده‌اید و به نظر نمی‌رسد تغییر مثبتی داشته باشید؟

آیا نگران هستید که ممکن است تغییرات خیلی دیر اتفاق بیفتد تا تأثیر معناداری بر زندگی شما بگذارد؟ آیا ممکن است فکر کنید که تغییری که شما می‌خواهید خودخواهانه باشد و کمکی به اطرافیان و خودتان نداشته باشد؟ بحران شخصی شما می‌تواند فرصت‌های جدیدی را ارائه دهد. دنبال چه جور تغییری در زندگیتان هستید؟

۱. برای یک دقیقه متوقف شوید و از خود بپرسید:

«آنچه در انتهای این تمایل فوری برای تغییر وجود دارد چیست؟»

آیا دچار اتفاقی ناخوشایند شده‌اید؟ مانند ترس و وحشت، ترس از بیماری، تولد، مشکل در رابطه، از دست دادن شغل و… بک لحظه از خودتان بپرسید کجای زندگی قرار گرفته‌اید؟ آیا نمی‌خواهید در جایی باشید که اکنون هستید یا چه کسی در زندگی خود هستید؟
برخی از این موارد فقط ممکن است احساس ناخوشایند بودن، عدم تحقق و هدف، تنهایی، اضطراب و احساس دلهره یا افسردگی جلوه کند. ندانستن اینکه انجام چه کاری بهتر است و احساس بی احتیاطی می‌تواند کلیه امور را بسیار بدتر و بعضا غیرقابل تحمل کند.

۲. یک کلمه آرام در گوش خود داشته باشید:

«آرام باشید و استرس نداشته باشید.»

داشتن استرس در انجام کارها تمام قابیلت و مهارت‌های شما را زیر سوال میبرد. شما در زمان خوب خود به همه چیز تسلط خواهید یافت و برای این کار باید آرام، آرام و متمرکز باشید. اعتماد کنید که با گذشت زمان، شما آن را کشف خواهید کرد.

تغییرات مثبت
تغییر

۳. به خود اطمینان دهید

به خود بگویید: «من در حال تغییر هستم و ممکن است سخت باشد. این کاملاً طبیعی است و اغلب لازم است.»

به جای ترس از شکست یا اشتباه، یک رویکرد مثبت‌تر را امتحان کنید: «من به سمت چیز جدید، چیز خوب، فرصت‌ها و گزینه‌های جدید می‌روم. من در حال روی تمرکز کلید خودم برای تغییر معنی دار هستم، که برای من خوب است.» کلماتی که به خودتان می‌گویید احساسات شما را شکل می‌دهد. کلمات مثبت به ایجاد نگرش مثبت کمک می‌کند.

۴. به خود اجازه انتخاب دهید

«این من هستم که انتخاب می‌کنم چه کاری را انجام دهم و چه کاری را انجام ندهم، کسی نمی‌تواند مرا مجبور کند.»

من تغییری را که اکنون به آن نیاز دارم را می‌شناسم و می‌دانم چه چیزی برای من بهتر است.

۵. با خود معامله کنید

«برای هر اتفاقی که رخ می‌دهد، من باید آرام باشم و به افکار و احساسات خود توجه کنم. زیرا این جایی است که سرنخ تغییر را پیدا می‌کنم.»

در حالی که احساسات و افکاری مانند احساس تنهایی و بی فایده بودن می تواند بسیار واقعی و قریب به اتفاق باشد، تغییرات مثبت فقط می‌تواند اتفاق بیفتد، اگر بتوانید احساسات و افکار خود را مشاهده کنید و درک کنید به چه تغییری نیاز دارید. این جایی است که جهت تغییر شما نهفته است.

داشتن تغییرات مثبت نیازمند صبر است. نیاز به تمرین صبر می‌تواند نگران کننده باشد، زیرا ما همه آن را همین حالا می‌خواهیم. صبر و حوصله می‌تواند سخت و دردناک باشد، اما صبر بخشی جدایی ناپذیر از تغییر است، که از درون به وجود می آید و معنای مثبتی برای زندگی شما دارد.

آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی، دوره‌های آموزشی مختلفی در موضوعات تکنیک های فروش موثر، برنامه ریزی فروش، مدیریت بازاریابی، مشتری مداری، اصول مدیریت و سرپرستی فروش، پرورش ویزیتور حرفه ای، بازاریابی تلفنی، نخبگان فروش، فن بیان و ارتباط موفق، اصول و فنون مذاکره موفق و زبان بدن و آداب معاشرت برگزار می‌کند.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments