ویدئو ها

تعیین هدف ارزشمند – برگزیده ای از فیلم مانی بال (Moneyball 2011)

تعیین هدف ارزشمند – برگزیده ای از فیلم مانی بال (Moneyball 2011) در این مقاله بررسی می‌شود.

چه نوع هدف هایی مناسب و ارزشمند هستند؟ ما هر هدفی که بخواهیم می توانیم انتخاب نماییم، ولی با این که این حق انتخاب را داریم، قرار نیست هر هدفی را انتخاب نماییم، به منظور دستیابی به هر هدف و موفقیتی باید بخشی از وقت خود را که مهم ترین دارایی ما می باشد، هزینه نماییم. آیا این هدفی که انتخاب می نمایید آن قدر ارزشمند می باشد که برای دستیابی به آن وقت خود را صرف آن نمایید؟

مطالعه بیشتر: آرامش در فیلم فارست گامپ Forrest Gump 1994

مطالعه بیشتر: در بخش فیلم آکادمی بازار چه محصولاتی ارائه می‌شود؟

آکادمی بازار مرجع موفقیت ایران، مجموعه‌ای غنی از مقاله‌های مختلف در زمینه‌های بازاریابی و فروش، موفقیت، ذهن قدرتمند و … ارائه می‌دهد. به‌علاوه کاربران می‌توانند از دوره‌های آموزشی این مرکز همچون پکیج آموزشی غیرحضوری ذهن قدرتمند بهره برده و آن را ازطریق فروشگاه آکادمی‌ بازار تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهند.

در کلیپ فوق که برگزیده ای از فیلم مانی بال (Moneyball 2011) می باشد، اهمیت این موضوع را نشان می دهد که مهم است هدفی را که برای خود تعیین می نماییم، ارزش وقت و هزینه ای را که صرف آن می نماییم داشته باشد. به این منظور مطالب ذیل را در رابطه با تعیین هدف ارزشمند می آوریم:

 

مزایای داشتن هدف مناسب و ارزشمند چیست؟

داشتن اهداف ارزشمند مزایای بسیاری دارد، از جمله:

 •  هدف به زندگی ما جهت می دهد.
 •  هدف کمک می نماید از جایی که هستیم به جایی که دوست داریم برویم.
 •  هدف سبب می گردد از منطقه امن و راحت خود خارج گردیم و پیشرفت نماییم.
 •  هدف اعتماد به نفس ما را افزایش می دهد.
 •  هدف به ما کمک می نماید تا از فرصت های زندگی به خوبی بهره ببریم.
 •  هدف سبب می گردد بازدهی ما افزایش یابد.
 •  هدف کمک می نماید عادت های خود را تغییر دهیم.
 •  هدف سبب موفقیت ما می گردد.

شاید در گذشته اشتباه های بسیاری نموده باشید، شکست های بسیاری خورده باشید، ناامید باشید و حتی احساس نمایید که هیچ آینده ی خوبی نخواهید داشت، ولی شکست های شما به این معنا نیست که شما صلاحیت موفق گشتن دوباره را ندارید و دیگر نمی توانید موفق گردید، بلکه آن ها نشان می دهند که شما فاقد مهارت های لازم بودید و یا روش مناسبی را انتخاب نکرده بودید، بنابراین اگر این دفعه مهارت های لازم را به دست بیاورید و روش مناسب را در پیش بگیرید، به موفقیت و هدف های خود دست خواهید یافت و مطمئن باشید که شما صلاحیت موفق گشتن را دارید و این حق طبیعی شما می باشد.

یادآوری خاطرات - برگزیده ای از فیلم «یادگاری (Memento-2000)»
بخوانید

 

استاد احمد محمدی
پادکست فکرانه – هدف (برای شنیدن Play کنید )

 

یک هدف ارزشمند انتخاب نمایید

هدف عبارت است از نتیجه ای که می خواهید به دست آورید، شاید هدف شما نیازی را برطرف نماید یا این که خواسته ای باشد که می خواهید به آن دست یابید، برای مثال ممکن است نیاز شما داشتن یک ماشین باشد که قادر باشید راحت تر به محل کار خود و یا به مسافرت بروید. یک پراید هم می تواند این نیاز را برطرف نماید، اما ممکن است خواسته ی شما داشتن یک ماشین شاسی بلند و گران قیمت باشد. نتیجه یعنی ماشین پراید یا ماشین شاسی بلند که کاملاً روشن می باشد.

هدف شما باید شما را به هیجان آورد و از رسیدن به آن لذت ببرید، شما قرار است بخشی از وقت خود را صرف به دست آوردن آن هدف نمایید، هیچ چیز ارزشمندتر از وقت ما نیست، پس هدفی را انتخاب نمایید که ارزش داشته باشد وقت را برای آن هزینه نمایید.

یک هدف ارزشمند دارای این ویژگی ها می باشد:

۱- واضح و روشن باشد؛

۲- شما را به هیجان آورد و از رسیدن به آن لذت ببرید؛

۳- اگر هدف شما ارزش این را داشته باشد که مهمترین دارایی شما یعنی وقت شما را برای به دست آوردن آن، هزینه نمایید، پس این یک هدف مناسب و عالی می باشد.

به دو روش ذیل احتمال موفقیت را افزایش دهید:

– نخست هدفی را انتخاب نمایید که احتمال رسیدن به آن زیاد باشد، یعنی بالای ۸۰ یا حتی ۹۰ درصد احتمال رسیدن به آن برای شما وجود داشته باشد.
– هدفی را  انتخاب نمایید که ساده تر باشد و نیاز به امکانات زیادی نداشته باشد تا بتوانید در زمان کمتر به آن دست یابید، سپس به سراغ اهداف بلند مدت تر و مشکل تر بروید.

هنگامی که انسان احساس نماید به دنبال هدف ارزشمندی می باشد، روحیه ی او تقویت گشته و با تمام وجود تلاش خود را خواهد کرد.

پاسخ دادن به این پرسش ها می تواند سبب گردد، اهداف مناسب و ارزشمندتری انتخاب نمایید:

 •  در زندگی چه چیزهایی بیشترین لذت را به شما می دهند؟
 •  چه چیزهایی باعث خوشحالی شما می گردد؟
 •  بالاترین رضایت شما از زندگی چه وقتی بوده، چه کاری انجام داده بودید؟
 •  چه توانایی هایی دارید؟
 •  چه منابعی دارید؟
 •  چه ویژگی ها و خصوصیات ارزشمندی دارید؟ برای مثال منظم می باشید، عملگرا می باشید، خوب صحبت می نمایید، با انرژی می باشید و …
 •  همیشه دوست داشتید چه کاری انجام دهید؟
 • چگونه افرادی را دوست دارید، آن ها دارای چه ویژگی هایی می باشند؟ آن خصوصیات  درون شما هم هست، تنها باید آن ها را رشد دهید.
غلبه بر ترس های درونی - برگزیده ای از فیلم «بتمن آغاز می کند»
بخوانید

نتیجه ی دستیابی به اهداف ارزشمند خویش

دستیابی به اهداف ارزشمند خویش سبب می گردد، شور و هیجان وارد زندگی شما گردد، هر چقدر بیشتر احساس می نمایید که دارید به اهداف خود نزدیک تر می گردید، این شور و هیجان هم بیشتر می گردد، ولی متأسفانه بیشتر اشخاصی که هدف های خوبی انتخاب می نمایند، این بخش را نادیده می گیرند و متوجه نمی گردند که چه زمانی دارند به هدف های خود می رسند، چقدر نزدیک گشته اند و چقدر از مسافت را طی نموده اند و به همین دلیل از مسیر رسیدن به هدف تنها مشکلات آن  را به یاد می آورند نه لذت پیشروی نمودن! به همین خاطر باید از یک روش مناسب و قدرتمند استفاده نمایید که موفقیت و پیشرفت را نشان دهد.

بسیار مهم است که میزان و زمان پیشروی خود را محاسبه نمایید، این کار سبب می گردد هرچقدر که بیشتر پیشرفت می نمایید و به موفقیت می رسید به همان میزان اشتیاق، شور و هیجان شما بیشتر گردد و انرژی بیشتری از موفقیت و پیشرفت خود می گیرید و همین انرژی برای ادامه مسیر بسیار ضروری و مهم می باشد.

آموختیم که هدف ارزشمند چه ویژگی هایی دارد و اگر به آن دست یابیم چه نتایج گوهر بار و چه لذتی برای ما خواهد داشت. در سمینار موفقیت، استاد احمد محمدی به شما خواهند آموخت که در شرایط کنونی چگونه می توانیم هدفی ارزشمند برای خود تعیین نماییم و چرا باید همه ی ما هدف های ارزشمندی در زندگی خود داشته باشیم. می توانید با مراجعه به لینک زیر با محتوا و سایر جزئیات این سمینار آشنا شوید و در آن ثبت نام نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

 

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

همانند «گرگ وال استریت» بهترین‌ها را شناسایی کن و به کار بگیر
گذشته را در گذشته رها کن و چشم امید به فردا داشته باش
فیلم «دست‌های سنگی» و ایمان به قدرت تصویرسازی ذهنی
ترس درونت را مهار کن- برگزیده‌ای از فیلم «سخنرانی پادشاه»
در بخش فیلم آکادمی بازار چه محصولاتی ارائه می‌شود؟
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن