ذهن قدرتمندمقالاتموفقیت / انگیزشی

تصویر روشن و واضحی از رویایت داشته باش

ما بدون رویا، هیچ چیز نیستیم!

وقت آن است که به سراغ رویاهایمان برویم، قبل از آنکه بمیرند! ما به روی زمین آمده‌ایم تا رویاهایمان را زندگی کنیم. رویاهای ما، بخشی از روح و جوهره ما هستند که ما را به تکامل می‌رسانند؛ در واقع با تحقق هر رویایی که داریم، روح ما یک مرحله از تکامل خود را طی می‌کند.

همین حالا به سراغ رویاهایت برو، و به وضوح به دنبال آن‌ها بگرد؛ تو باید به طور واضح و دقیق بدانی که رویایت چیست، و آن را بشناسی تا بتوانی هدفگذاری کنی. رویای تو نباید مبهم باشد؛ اگر ندانی دقیقاً چه می‌خواهی، کائنات هم نمی‌تواند کمکی به تو بکند. هرچه در خصوص رویایت به وضوح بیشتری برسی، آن را سریع‌تر محقق خواهی کرد.

همین حالا هم ممکن است به چیزهایی رسیده باشی که قبلاً برایت تنها یک رویا بوده‌اند؛ درست است که اکنون برایت به امری عادی تبدیل شده و دیگر بابتشان شکرگزار نیستی، اما روزی برایت تنها یک «رویا» بوده‌اند.

تصویر روشن و واضحی از رویایت داشته باش

رویاهایتان باید کاملاً واضح باشند

همه شما در زندگی چیزهایی دارید که روزی برایتان یک رویای غیر ممکن بوده‌اند. اما حالا در زندگی آن‌ها را دارید. براستی چطور به آن‌ها دست یافته‌اید؟

ابتدا آن‌ها را در ذهن خود مجسم کرده، و سپس تمام تمرکزتان را معطوف به آن کردید. و از آنجا که تمرکز به هر کجا برود، انرژی هم به همانجا جریان می‌یابد، زمانی که رویایتان را در ذهنتان تجسم کرده‌اید، به سوی آن انرژی فرستاده‌اید.

سپس نسبت به آن هیجان‌زده شده‌اید و با خود گفته‌اید: «این همان چیزی است که می‌خواهم!» قطعاً در خواب آن را مشاهده می‌کردید، با دیگران درباره آن حرف می‌زدید و درباره آن مطلب می‌خواندید. و وقتی تمرکزتان را به طور طولانی مدت معطوف به یک چیز کنید، معجزه اتفاق می‌افتد.

استاد احمد محمدی

اما قدم اول برای طی کردن این روند، این است که بدانید دقیقاً چه می‌خواهید! روش‌های مختلفی برای هدفگذاری وجود دارد اما اغلب قریب به اتفاق افراد، هدفگذاری را انجام نمی‌دهند زیرا برایشان کار سختی است! هدفگذاری تنها زمانی سخت به نظر می‌آید که شما ندانید دقیقاً چه می‌خواهید!

در مقالات قبلی گفتیم که نباید به ناخواسته‌ها توجه کرد زیرا به هرچه توجه کنیم، ارتعاش آن را فرستاده، و آن را به سوی خود جذب می‌کنیم. اما ناخواسته‌ها در بحث هدفگذاری می‌توانند به کمک ما بیایند. شاید برای ما سخت باشد که بدانیم چه چیزی را می‌خواهیم، اما اغلب می‌دانیم که چه چیزی را نمی‌خواهیم! بنابراین می‌توانیم از ناخواسته‌هایمان، به خواسته‌هایمان پی ببریم تا به صورت روشن و واضح بفهمیم که واقعاً چه می‌خواهیم.

تکنیک استفاده از جدول T

به منظور رسیدن به وضوح در خصوص رویاهایمان، تکنیکی به نام «جدول T» وجود دارد. روش کار این تکنیک بدین صورت است که ابتدا بر روی یک کاغذ تمیز، یک حرف T بزرگ رسم می‌کنید؛ سپس در ستون سمت چپ می‌نویسید: «چیزهایی که نمی‌خواهم» و در ستون سمت راست می‌نویسید: «چیزهایی که می‌خواهم.»

حالا ابتدا به چیزهایی که نمی‌خواهید، فکر کنید؛ به آن جنبه‌هایی از زندگی فکر کنید که می‌خواهید تغییر کنند. این ناخواسته‌ها، می‌توانند در هر زمینه‌ای باشند؛ بیماری‌ای که نمی‌خواهید داشته باشید، وزنی که دوست ندارید داشته باشید، درآمد یا شغلی که از آن ناراضی هستید، روابط نامطلوبی که دارید و یا هر جنبه دیگری از زندگی‌تان!

بدین ترتیب، در یک جمله کوتاه آن‌ها را وصف کنید و در ستون سمت چپ بنویسید. وقتی کار نوشتن به پایان رسید، به سراغ ستون سمت راست رفته، و با نگاه به ناخواسته نوشته شده در سمت چپ، خواسته خود را بنویسید. این کار را با طرح یک سوال ساده برای خودتان انجام دهید: «اگر این را نمی‌خواهم، پس چه می‌خواهم؟!»

به عنوان مثال، فرض کنید در ستون سمت چپ نوشته‌اید: «من رابطه پر تنش و خالی از عشق با همسرم را نمی‌خواهم!» حالا از خود سوال کنید: «اگر این رابطه را نمی‌خواهم، پس چه می‌خواهم؟» سپس در ستون سمت راست بنویسید: «می‌خواهم رابطه‌ای آرام و عاشقانه داشته باشم.»

این لیست می‌تواند تا بی‌نهایت ادامه داشته باشد! وقتی ستون سمت راست را تکمیل کردید، حالا دیگر به وضوح می‌دانید که خواسته‌هایتان چه چیزی هستند و به شکلی هدفگذاری کردید. اکنون دیگر نیازی به ناخواسته‌هایتان ندارید؛ بنابراین، به منظور عدم توجه به ناخواسته‌ها، ستون سمت چپ را ببُرید و دور بریزید.

بهتر است روزانه این لیست را بردارید و نگاهی به آن بیاندازید و به خواسته‌هایتان فکر کنید. آن‌ها را در ذهنتان تجسم کنید. سعی کنید تجسم‌تان با احساس همراه باشد. زین پس، به هر شیوه‌ای که می‌توانید، به این خواسته‌ها توجه کنید. یادتان باشد که شما به هر چیز، به هر شکل توجه کنید، آن را به سوی خود جذب می‌کنید. ناپلئون هیل، به بیان دیگری می‌گوید: «تو به همان چیزی تبدیل می‌شوی، که اغلب اوقات بدان فکر می‌کنی!»

 

مطالب مرتبط

بدون مرز رویاپردازی کن و بی‌وقفه تلاش کن
متمرکز باشید و رویاهایتان را دنبال کنید
اگر رویای بزرگی در سر دارید،  باید این 4 ریسک را بپذیرید
با کمک این 11 روش رویایتان را به واقعیت تبدیل کنید(5)
با کمک این 11 روش رویایتان را به واقعیت تبدیل کنید(4)
برچسب ها

پویا دهقان

کارشناس مدیریت جهانگردی از دانشگاه علم و فرهنگ، و متقاضی شرکت در آزمون ارشد... نوشتن رو دوست دارم، در کنارش از انجام کارهای هیجان انگیز هم به شدت خوشم میاد! به عکاسی شدیداً علاقه مندم و فرصت باشه کارای کوچیکی هم میکنم... دو ژانر مورد علاقم توی موسیقی، راک و سنتیه، اما با این حال خودمو به این دو محدود نمیکنم...

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + یک =

دکمه بازگشت به بالا
Open

دوره آموزشی معجزه ذهن قدرتمند

Close
بستن