مقالاتموفقیت / انگیزشی

تصمیم خود را گرفته‌اید؟

سه ماه از سال جدید گذشت! بهتر است حرف زدن، رویاپردازی و به تعویق انداختن کارها را رها کنید. کارهای بیهوده را کنار بگذارید و اقدام کنید. قبلاً به شما گفته‌ایم که زندگی شما می‌تواند بی نظیر باشد و شما تا چه حد شگفت انگیز هستید.

تصمیم گیری
تصمیم گیری

آیا تصمیم خود را گرفته اید؟

بهتر است سؤال پرسیدن درباره اینکه آیا موفقیت امکان پذیر است یا نه را کنار بگذارید. شروع کنید و خودتان پاسخ سؤال را به خودتان اثبات کنید! سؤال اصلی این نیست که آیا موفقیت امکان پذیر هست یا خیر؛ سوال اصلی این نیست که آیا می‌توان دانشگاه قبول شد یا خیر؛ سوال اصلی این نیست که آیا امکان دارد بتوانید تجارت خود را داشته باشید، تبدیل به یک میلیونر شوید یا تمامی رویاهایتان به حقیقت بپیوندد!

زیرا می‌دانید که پاسخ همه این‌ها مثبت است. دیگر بحث بر سر پتانسیل‌ها و توانایی‌های شما نیست. زیرا متوجه شده‌اید که توانایی‌های شما نامحدود است. سؤال اصلی این است که «آیا تصمیم خود را گرفته‌اید؟»

راحت تر تصمیم بگیرید
راحت تر تصمیم بگیرید

قدم اول: تصمیم بگیرید!

دلیل موفقیت همه افراد موفق، این است که یک روز تصمیم گرفتند که تمام انرژی و تمرکز خود را روی موفقیتشان بگذارند؛ حال آنکه بسیاری از افراد، هنوز حتی متوجه نشده‌اند که چه می‌خواهند و رویایشان چیست! افراد موفق، از کارهای بیهوده دست کشیدند، بازی‌های کامپیوتری را کنار گذاشتند، دست از تلویزیون نگاه کردن برداشتند، خوردن بعضی چیزها را متوقف کردند و بسیاری از چیزها را قربانی موفقیت خود کردند.


زیرا در مقاله‌های قبلی گفتیم که باید بهای موفقیت را پرداخت. اگر می‌خواهید موفق شوید، باید تمرکز و انرژی خود را وقف عملی کردنِ تصمیم خود کنید. دلیل اینکه اکنون در جایگاهی که می‌خواهید، قرار ندارید، این است که هنوز تصمیمی نگرفته‌اید!

تکنیک ها، ابزارها و توصیه های موفقیت در تصمیم گیری
بخوانید

موفقیت، چیزی جز یک تصمیم نیست و این تصمیم باید آنقدر قوی باشد که اراده شما را برانگیزاند. تصمیم قاطع و قوی، یعنی اینکه بگویید:

«تا زمانی که موفق نشوم و به خواسته‌ام نرسم، هرگز تسلیم نخواهم شد!»

و زمانی که در آیینه به خودتان نگاه کنید و بگویید: «دیگر کافی است! هرکاری لازم باشد انجام می‌دهم تا موفق شوم!» ما به شما تضمین می‌دهیم که موفقیت شما در همان لحظه رقم می‌خورد.

تصمیم - پیگیری خواسته ها
تصمیم – پیگیری خواسته ها

قدم دوم: احساس فوریت داشته باشید!

پس از تصمیم گیری، دومین کاری که باید انجام دهید، این است که حس فوریت داشته باشید! باید احساس کنید که وقت زیادی برای عملی کردن تصمیمات خود ندارید! و واقعاً هم همینطور است؛ عمر شما محدودتر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید! شما باید از فرصت‌های طلایی خود بیشترین بهره را ببرید و برای انجام تصمیمات خود، احساس فوریت داشته باشید.

آنچه مردها را از پسربچه‌ها، و زنان را از دختربچه‌ها متمایز می‌کند، نحوه بهره‌وری آن‌ها از زمانی است که در اختیار دارند. و این همان حس فوریت است. هر روز که از خواب بیدار می‌شوید، باید فوراً به سوی رویای خود حرکت کنید زیرا تا پایان روز، وقت زیادی ندارید!

اگر هر روز چنین احساسی داشته باشید، میزان بهره‌برداری شما از روزتان، قابل مقایسه با قبل نخواهد بود. شما باید به این باور برسید که زمانی برای هدر دادن ندارید!

برخی از شما، وقتی از خواب بیدار می‌شوید آهسته عمل می‌کنید، کم انرژی هستید و اشتیاق و انگیزه کمی دارید. اما باید احساس فوریت کنید! زیرا با این کار، نه تنها به کائنات می‌گویید که هدف خود را می‌دانید، بلکه اعلام می‌کنید که آن را به اندازه نفس کشیدنتان می‌خواهید!

با کمک این 11 روش رویایتان را به واقعیت تبدیل کنید(5)
بخوانید

قدم سوم: پیگیر باشید!

اینطور نباشد که فقط یک روز در هفته تصمیم بگیرید و فقط یک روز را پر انرژی باشید و روز بعد همه چیز را فراموش کنید! شما باید هر روز پیگیر باشید و هر روز احساس فوریت کنید. باید هر روز که از خواب بیدار می‌شوید به خود بگویید: «امروز موفق‌تر از دیروز خواهم بود.»

بدون توقف! نباید منتظر بمانید تا حس شما خوب شود و انرژی و انگیزه‌تان بالا برود! بلکه باید یاد بگیرید کنترل احساستان را به دست گرفته و خودتان احساس‌تان را خوب کنید.

پس همین حالا تصمیم بگیرید. سپس حس فوریت داشته باشید؛ حتی از همین لحظه! شما زمان زیادی در اختیار ندارید! این جمله را با خود تکرار کنید. اگر همین حالا از موقعیت خود استفاده نکنید، سه ماه دیگر ممکن است شرایط بدتری در انتظارتان باشد! و در نهایت، همین امروز و هر روز، به سوی هدفتان حرکت کنید؛ حتی یک قدم!

با پیگیری و داشتن انگیزه مستمر، به اهداف خود برسید و آن‌ها را عملی کنید. سمینارهای موقفیت تیم آکادمی بازار ، راهی مناسب برای پیگیری خواسته‌های شماست…

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

ما موجوداتی ارتعاشی هستیم
برچسب ها

پویا دهقان

کارشناس مدیریت جهانگردی از دانشگاه علم و فرهنگ، و متقاضی شرکت در آزمون ارشد... نوشتن رو دوست دارم، در کنارش از انجام کارهای هیجان انگیز هم به شدت خوشم میاد! به عکاسی شدیداً علاقه مندم و فرصت باشه کارای کوچیکی هم میکنم... دو ژانر مورد علاقم توی موسیقی، راک و سنتیه، اما با این حال خودمو به این دو محدود نمیکنم...

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + دوازده =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن