با ترس از دست دادن چه کار کنیم؟

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

با ترس از دست دادن چه باید کرد؟ چگونه باید این ترس را درمان کنیم؟

بخشی از انرژی روزانه‌ی ما صرف ترس‌هایمان می‌شود. می‌ترسیم شغل خودمان را از دست بدهیم. می‌ترسیم نتوانیم از پس مسایل مالی بربیاییم. می‌ترسم عزیزانمان را از دست بدهیم. می‌ترسیم همسرمان به ما خیانت کند. می‌ترسیم نتوانیم فرزندان خوبی تربیت کنیم. می‌ترسیم در رابطه با دیگران دچار مشکل شویم. می ترسیم جنگ، قحطی، تورم، مسایل و مشکلات عاطفی و اجتماعی پیش بیاید.

حجم زیادی از انرژی ما با همین ترس‌ها به هدر می‌رود. با ترس‌هایمان چه باید بکنیم. ترس، نوعی انرژی است. اما چطور می‌توانیم از این منبع انرژی استفاده کنیم؟ چطور می‌توانیم ترس از دست دادن را برای همیشه حل کنیم؟

آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی، مجموعه‌ای از ویدئوهای آموزشی و انگیزشی منتشر کرده است که می‌تواند پاسخگوی برخی دغدغه‌های ذهنی کاربران باشد. عناوین برخی از این ویدئوهای آموزشی عبارتند از: منتظر معجزه بمانم یا قوانین موفقیت را یاد بگیرم؟، از کجا بفهمیم در آینده موفق خواهیم شد یا خیر؟ ، چگونه می‌توانیم زندگی را طور دیگری ببینیم؟، نقش مشکلات در زندگی ما چیست؟، چه زمان به موفقیت می‌رسیم؟ و بسیاری از ویدئوهای آموزشی که می‌تواند راهگشا باشد.

ترس,خلاقیت
ترس

با ترس‌هایمان چه باید بکنیم؟

بیایید یک بار هم که شده با خودتان رو راست باشید و قلم و کاغذ را بردارید و هر آنچه شما را می‌ترساند روی کاغذ بنویسید. شما هستید و خدای شما و قلم و کاغذ در دستان شما. روی کاغذ با خیال آسوده بنویسید از چه چیزهایی می‌ترسید. ما به علت و دلایل پشت پرده ترس‌ها کاری نداریم.

وقتی همه ترس‌ها را نوشتید، ببنید کدام یک از آنها برای شما مهم‌تر است و اگر حل بشود انرژی خوبی را به زندگی شما می‌آورد. مثلا فردی ترس از دست دادن شغلش را دارد. این ترس شبانه روز همچون خوره به جانش افتاده و گاهی اوقات قدرت عملکرد را از وی گرفته است.

خب، این فرد باید ترس از دست دادن شغل را در فهرست خود انتخاب کند و برای رها شدن از این ترس تلاش کند. وقتی ترس از چیزی دارید، نشان می‌دهد خود را آنقدرها قوی نمی‌دانید. در واقع خودتان را در آن حوزه آنقدرها قوی نمی‌دانید که می‌ترسید. در مبارزه وقتی ترس به سراغ ما می‌آید که بدانیم حریق قدرتمندی در مقابل ما ایستاده است.

وقتی ترسی داریم اگر ما ضعیف‌تر از آن موضوع باشیم، ترس بر ما غلبه می‌کند. ولی اگر قوی‌ و قوی‌تر شویم، آن موضوع دیگر برای ما ترسناک نیست. تصور کنید فردی که ترس از دست دادن شغلش را دارد. اگر هر روز روی توانمندتر کردن خودش کار کند، بعد از مدتی می‌بیند نه تنها ترس از دست دادن شغلش را ندارد، بلکه به دنبال فضاهای بزرگ‌تر و بهتری برای کار کردن می‌گردد.

خانم یا آقایی که ترس از دست دادن همسرشان را دارند، اگر روی توانمندسازی و جذاب سازی درونی خودشان کار‌ کنند، می‌بینند تمام ترس‌ها رنگ باخت و رفت. وقتی شما قوی و قدرتمند باشید، موضوعی برای ترسیدن وجود نخواهد داشت.

ترس نشانه ضعف است. وقتی در موضوعی می‌ترسید یعنی در آن حوزه آنقدرها قدرتمند نیستید و باید روی خودتان کار کنید. فهرست خودتان را با دقت ببینید. هر کدام از ترس‌هایتان نشان می‌دهد که در کدام حوزه‌ها باید برای خودتان زمان صرف کنید تا قوی‌تر شوید. تا وقتی قوی‌تر نشده‌اید، این ترس‌ها هستند و ترس‌ها بزرگ و بزرگ‌تر می‌شوند و انرژی شما را می‌مکند.

مراقب ترس‌هایتان باشید. ترس‌ها نشان می‌دهند ما در زندگی چه کارهایی باید انجام بدهیم و چه کارهایی نباید انجام بدهیم. ترس‌ها نشان می‌دهند نقاط ضعف ما کجا است و چه کار باید بکنیم تا قوی‌تر شویم. قدر ترس‌های خودتان را بدانید. ترس‌ها نشان می‌دهند در چه حوزه‌هایی باید زمان بیشتری صرف کنیم.

آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی، دوره‌های آموزشی مختلفی در موضوعات تکنیک های فروش موثر، برنامه ریزی فروش، مدیریت بازاریابی، مشتری مداری، اصول مدیریت و سرپرستی فروش، پرورش ویزیتور حرفه ای، بازاریابی تلفنی، نخبگان فروش، فن بیان و ارتباط موفق، اصول و فنون مذاکره موفق و زبان بدن و آداب معاشرت برگزار می‌کند.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments