چه زمانی در زندگی رشد خواهیم کرد؟

موفقیت در زندگی
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
زندگی برای همه در جریان است و این جریان برای همه یکسان نیست، بعضی‌ها رشد پیدا می‌کنند و تعدادی هم همان آدم قبل می‌مانند. چطور می‌شود که در طول زندگی شاهد رشد و پیشرفت در زندگی بعضی‌ها هستیم و در همین زمان می‌بینیم که خیلی‌ها سر همان نقطه‌ای که بودند، مانده‌اند و اندازه سرِ سوزن تغییرات مثبت نداشته‌اند. به راستی چه چیز باعث این تفاوت‌ها شده؟

به راستی گاهی در مسیر زندگی باید توقف کنیم و از خودمان بپرسیم، آیا مسیری که می‌رویم درست است؟ زندگی‌مان چطور می‌گذرد؟ و آیا از این اوضاع و روزگاری که برای خودمان درست کرده‌ایم راضی هستیم؟ بگذارید همین ابتدا تکلیف را بریتان روشن کنم، اگر از اوضاع و احوالتان راضی نیستید شروع نکنید به نق زدن و مقصر خواندن این و آن. به راستی سرنوشت هر کس دست خود اوست و این ما هستیم که به زندگیمان شکل می‌دهیم.

زندگی همیشه در جریان است، چه تو بخواهی چه نخواهی این روزها به سرعت در حال گذرند، که البته همواره در حال تغییر نیز هستند.

مطالعه بیشتر: خلاقیت چیست و چگونه بر آگاهی و رشد ذهن تاثیر می‌گذارد؟

مطالعه بیشتر: زندگینامه تیم کوک ، مدیری که باعث رشد شرکت اپل شد

تهدیدهای زندگی را تبدیل به فرصت کن

گاهی اوضاع بر وفق مراد است و روزها به کام می‌گذرد، گاهی هم هر چه می‌کنی سختی و تلخی از تو پیشی می‌گیرند و نمی‌توانی جلوی اتفاقات بد را بگیری. فکر نکن تو فقط اینگونه‌ای. این قانون زندگی است و برای همه یکسان است.

فیلم انگیزشی رشد

زندگی همواره سختی‌ها و دست اندازهایی دارد و  تو در همین مشکلات است که رشد می‌کنی. دقیقا در همین مسیرهای سخت است که باید کمر همت را ببندی. احساس خوشبختی در رفاه و آسایش و آرامش برای همه آسان است. در دل روزهای سخت لحظه‌های خوش را ساختن مَرد می‌خواهد. همه آدمها می‌توانند در روزهای خوب امیدوار و مثبت باشند. تا در سختی قرار نگیری رشد نخواهی کرد، رشد ذهنی، احساسی و معنوی. چطور است که انسان در روزهای دشوار بیشتر خدایش را صدا میزند؟

چون حضور او را بیشتر در کنارت حس می‌کنی. اینکه ما چگونه بتوانیم زندگیمان را در روزهای سخت مدیریت کنیم باعث رشد و تعالی ما خواهد شد. باید از روزهای سخت زندگی آموخت و یاد گرفت و بزرگ شد. قد بکشیم و روحمان را بزرگتر کنیم. باید در روزهای ناسازگار زندگی تبدیل به فرد قوی‌تری شوید و این نمو پیدا کردن را خودتان با جان و دل درک کنید.

آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی، مجموعه‌ای از ویدئوهای آموزشی و انگیزشی منتشر کرده است که می‌تواند پاسخگوی برخی دغدغه‌های ذهنی کاربران باشد. عناوین برخی از این ویدئوهای آموزشی عبارتند از: منتظر معجزه بمانم یا قوانین موفقیت را یاد بگیرم؟، از کجا بفهمیم در آینده موفق خواهیم شد یا خیر؟ ، چگونه می‌توانیم زندگی را طور دیگری ببینیم؟، نقش مشکلات در زندگی ما چیست؟، چه زمان به موفقیت می‌رسیم؟ و بسیاری از ویدئوهای آموزشی که می‌تواند راهگشا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *