تاثیر نوشتن و مکتوب کردن اهداف در دستیابی به موفقیت (۲)

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
مکتوب کردن اهداف
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

نوشتن اهداف

ما در این مقاله دو قسمتی، راجع به اهمیت نگارش اهداف و موفقیت صحبت کردیم و گفتیم که برای تحقق آن‌ها، نیازمند برنامه‌ای کارا و البته ایجاد عاداتی صحیح و البته جدید هستیم. فرآیند آگاهانه خلق عادت، کاری چالش‌زا است.

یادتان باشد که بسیار مهم است که بدانید که چرا به چنین تغییراتی نیاز دارید و اصلا برای چه دارید این سختی و مشقت را تحمل می‌کنید.

آیا آمادگی قبول چنین مسئولیتی را دارید؟ آیا فکر می‌کنید دلیل و انگیزه‌تان، شما را به سر منزل مقصود،‌ که همان تحقق اهداف‌تان می‌باشد، می‌رساند؟

بیشتر بخوانید: تاثیر نوشتن و مکتوب کردن اهداف در دستیابی به موفقیت (۱)

خودتان را دست کم بگیرید

این بار بیایید و خودتان را دست کم بگیرید. این کار، شما را بر می‌انگیزد و به کار وا می‌دارد اما در اصل، به معنای پایین آوردن کیفیت و کمیت اهداف‌تان می‌باشد.

این روش، برای آن دسته از ایده‌آل‌ گراهایی اصولا لقمه‌های بسیار بزرگ‌تر از دهان‌شان بر می‌دارند، موثر واقع می‌شود.

این کار به این معنا نیست که شما باید اهداف چالش‌زا و برانگیزنده‌تان را با هدفی معمولی عوض کنید و بی‌خیال آرمان‌ها و آرزوها شوید؛ بلکه، از شما می‌خواهیم که با چشم باز و شناخت و آگاهی اهداف‌تان را برنامه ریزی کنید.

برنامه ریزی

تاثیر برنامه ریزی در دستیابی به موفقیت

برنامه ریزی کردن امری کاملا شخصی است اما بسیاری از افراد فکر می‌کنند که حتما باید در همه لحظات فقط و فقط از آن برنامه پیروی کنند. اصلا اشکالی ندارد که گاهی اوقات، از دوستان یا مربیان‌تان پیروی کنید تا ببینید که آیا شما هم از انجام آن کارها خوش‌تان می‌آید یا خیر.

در هر صورت، چیزی که مهم است این است که بدانید که چرا به چنین تغییراتی نیاز دارید و به آن‌ها در زندگی‌تان نیاز دارید. با توجه به مسائلی که گفتیم، آیا الان آماده قبول چنین مسئولیتی هستید؟

مهم نیست چه برنامه‌ای برای خودتان می‌ریزید، فقط به خاطر داشته باشید که در نهایت، برخی از آن اهداف، جامه عمل به تن نخواهند کرد و شما در رسیدن به آن‌ها موفق نمی‌شوید.

بیشتر بخوانید: داشتن ثبات قدم در راه رسیدن به اهداف اولین درس موفقیت است

مسئولیت خود را قبول کنید

چیزی که من به کرات با آن مواجه شده‌ام این است که اکثر مربیان یا کتب، از شما می‌خواهند که اهداف را با سایرین در میان بگذارید تا باعث شود در تحقق آن‌ها کوتاهی نکنید.

اما این استراتژی هم نقص‌های خاص خودش را دارد. مساله این است که هیچ کسی جز شما نمی‌تواند تغییراتی که به دنبال‌شان هستید، در زندگی‌تان ایجاد کند.

استاد احمد محمدی

برای موفقیت باید همه تصمیمات و انتخاب‌های بزرگ و کوچک بهبود یابند؛ مخصوصا تصمیمات کوچک.

دکتر احمد محمدی

پس نمی‌توانید بار مسئولیت آن را به دوش سایرین بیندازید؛ ضمن اینکه نمی‌توانید دستاوردهای خود را هم با آن‌ها شریک شوید. متوجه منظورم شدید؟

برای رسیدن به اهداف تنها عمل کنید

بگذارید مثالی برایتان بزنم. فرض کنیم که شما تصمیم می‌گیرید که شنبه‌ها پیاده روی کنید. شما نباید بروید و از دوستان‌تان بخواهید که با شما پیاده روی کنند.

چرا که به محض اینکه تغییری در برنامه آن‌ها ایجاد شود، ادامه دادن این هدف، برای شما چالش‌زا‌تر از قبل می‌شود.

ضمنا، غیبت و عدم حضور آن‌ها هم بهانه‌ای برای شما می‌شود و شما قطعا از انجام کار، سرباز خواهید زد.

بیشتر بخوانید: آیا رشد فردی فقط در رسیدن به اهداف خلاصه می‌شود؟

خود را تحسین کنید

تحسین کردن عالی است اما تحقیر کردن هیچ وقت محرک و انگیزه خوبی برای ادامه دادن راه نبوده است. آن دسته از افرادی که اهداف کوچک برای خود تعیین می‌کنند، بیشتر از سایرین می‌توانند آن‌ها را محقق کنند.

هرچه بیشتر در محقق ساختن اهداف موفق شویم و تجربه مثبت داشته باشیم، بیشتر مایلیم که به اهداف بیشتر و بیشتر دست پیدا کنیم و در واقع، احتمال موفقیت خودمان را بیش از پیش بیشتر می‌کنیم.

انگیزه خود را حفظ کنید

انگیزه خود را در راه موفقیت حفظ کنید

نوشتن اهداف روشن و واضح برای آن دسته از افرادی که به انجام این کار عادت کرده‌اند، معجزه می‌کند؛ آن‌ها به زندگی‌شان سامان می‌بخشند.

تصویرسازی و تجسم مثبت و تعریف و بیان دقیق جزییات فرآیند و مراحلی که از سر خواهید گذراند به همراه اعمال و پیاده سازی تغییرات مثبت و سازنده منجر به دستیابی به نتایج مورد نظر شما شده است.

به شما کمک می‌کنند تا در تمامی مراحل، چه سخت و چه آسان، انگیزه‌تان را حفظ کنید و به قولی که به خودتان داده‌اید، متعهد باقی بمانید.

بیشتر بخوانید: اولین قدم موفقیت را محکم بردارید

شکست در راه رسیدن به اهداف

به خاطر داشته باشید که هر چقدر هم که با دقت برنامه ریزی کنید، اهدافی وجود دارند که شما قادر به دستیابی به آن‌ها نخواهید بود و این کاملا طبیعی است. شکست هم بخشی از فرآیند است و ما نباید از آن‌ها هراسی داشته باشیم.

تمرکز روی هدف یا تمرکز روی افراد؟

استاد احمد محمدی

استاد احمد محمدی

سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار

به آن‌ها، به چشم موانعی کوچک و جزیی در مسیر نگاه کنید که به راحتی آن‌ها را پشت سر خواهید گذاشت. به هر حال، گاهی اوقات، اهداف نتیجه مطلوب و مد نظر ما را برای‌مان رقم نمی‌زنند.

اما خودتان را از تجربه آن‌ها محروم نکنید و بدانید که این هم بخشی گران مایه از تجارب شما خواهد شد. بنابراین امیداوارانه و با جدیت تمام طبق مقاله فوق هدف‌های خود را مکتوب کنید. برای رسیدن به اهداف علاوه بر مکتوب کردن می‌توانید از صفحه اینستاگرام دکتر احمد محمدی دیدن کرده و همچنین از بسته آموزشی: چگونه به اهداف خود برسیم؟ استفاده نمایید.

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *