مقالاتموفقیت / انگیزشی

به چه میزان از اتفاقات دنیای پیرامون خود آگاهی دارید؟

آیا از آنچه که در اطرافتان رخ می‌دهد، خبر دارید؟  اکثر مردم حواسشان به خودشان، افکار، آرزوها و گوشی همراهشان است. آیا شما هم مدام به نگرانی‌ها و مشکلاتتان فکر می‌کنید؟ آیا دائم در اندیشه اهداف، برنامه‎‌ ها و آرمان‌ های خود هستید؟ آیا اغلب به این فکر می‌ کنید که مردم درمورد شما چه نظری دارند و چه می‌ گویند؟ شما باید همه‌ی این ها را کنار بگذارید چرا که از دنیای زیبای اطراف خود غافل شده‌اید. به ندرت در اطراف خود مردمی را می‌بینم که سرشان را بالا بگیرند و به ماه و ستاره در آسمان نگاه کنند. آخرین بار چه زمانی در شب به آسمان زیبا چشم دوخته‌اید و متوجه شده‌اید که ماه چقدر در آسمان شب زیبا می درخشد؟ آخرین باری که طلوع و غروب خورشید را نظاره‌ گر بوده‌اید، چه زمانی بوده است؟ آیا هیچوقت به نوشته‌های بالای ساختمان‌ها توجه داشته‌اید؟ آیا هنگام پیاده‌روی به درختان، گل ها یا ساختمان‌های اطرافتان نگاه می‌کنید؟

من پیشنهاد می‌کنم که هر از گاهی بایستید و به جهان اطراف خود نگاه کنید.

 • برای مدت زمان کوتاهی فکر کردن به مشکلات و سختی‌ها را کنار بگذارید.
 • برای چند لحظه افکارتان را کنار بگذارید و به جهان اطرافتان نگاهی بیندازید.
 • گاهی چشمتان را از صفحه گوشی همراهتان بردارید و به اتفاقات اطراف خود توجه کنید.

در بچگی معمولا بیشتر حواسمان به جهان اطرافمان هست اما با گذشت زمان و به علت تغییر شرایط زندگی، توجه به اطراف را کنار می‌گذاریم و این کار به یک عادت تبدیل می‌شود. باید این عادت را از بین برد تا خوشی بیشتری وارد زندگی‌ مان شود.

 نتیجه: علت اینکه بیشتر مردم از جهان اطراف خود آگاه نیستند عبارت اند از: افکار آشفته، باقی ماندن در گذشته و مشکلات، پر مشغله بودن و نگاه کردن بیش از اندازه به صفحه گوشی همراه.

Are you aware of the world around you?

 

چرا مهم است که از جهان اطراف خود آگاه باشیم؟

وقتی یاد می‌گیرید که به جهان اطراف خود نگاه کنید، زندگی جالب‌ تر می‌شود چرا که جهان سحر آمیز و جدیدی را کشف می‌کنید که مدت‌ها از آن غافل بوده‌اید.

 • فرصت‌ هایی را پیدا می‌کنید که تاکنون متوجه آن ها نبودید.
 • از انسان‌ های اطراف خود، طرز فکر و احساسشان آگاه می‌ شوید و این آگاهی در بهبود روابطتان با آن ها کمک  می کند.
 • شغل خود را با خطا های کمتری انجام می‌ دهید.
 • از درختان، گل‌ ها، طبیعت و مناظر زیبا و طلوع و غروب لذت می‌برید.
 • احساس می‌کنید ارتباط بیشتری با زندگی و نیرو های طبیعت دارید.
 • آگاهی وسیع‌ تر، درکی عمیق‌ تر و حس سرزنده بودن را تجربه می کنید.
در سال جدید تحولی مثبت در زندگیتان ایجاد کنید
بخوانید
زمانی که تنها بر زندگی و کسب و کار خود تمرکز دارید، خود را محدود ساخته‌ اید. فرصت‌ها را از دست می‌ دهید و آگاهی‌ تان از جهان اطراف محدود می‌ شود. زندگی در جهان کوچک و محدود را متوقف سازید. تلاش کنید که دیدی وسیع‌تر را بپذیرید، بردبارتر باشید و از جهان اطرافتان آگاه شوید.

چند راهکار

 1. گاهی از کار خود دست بکشید و به اتفاقات اطراف خود توجه داشته باشید.
 2. هنگام پیاده‌روی در خیابان به نوع پوشش و طرز راه رفتن مردم توجه کنید. به مغازه‌ها، ساختمان‌ها و وسایل نقلیه نگاه کنید.
 3. هنگامی که شخصی با شما حرف می‌زند، به او گوش دهید.
 4. با دیدگاهی وسیع‌تر به زندگی نگاه کنید و از ایده‌ها و فعالیت‌های نو نترسید.
 5. یادگیریِ تمرکز ذهن و تلاش برای آرام کردن پچ‌پچ‌های دائمی ذهن، بسیار مؤثر است و ذهن و افکار شما را کنترل می‌کند. با این کار راحت‌تر می‌ توانید توجه خود را به چیزی که دوست دارید، هدایت کنید. زمانی‌ که ذهن آرام است حواس پنجگانه بهتر کار می‌کنند، درک و فهم سریع‌ تر می‌ شود و جهان را از منظر وسیع‌ تری می‌ نگرید.

“در تکاپوی و فشار روزگار، بسیار فکر می‌کنیم، بسیار جستجو می‌ کنیم و بسیار دنبال خواسته‌هایمان هستیم اما از خوش بودن غافلیم.”   «اِکهارت تولی»

“ذهن خلّاق و متفکر مانند بچه‌ ای است که نه گذشته‌ ای دارد نه الگوهایی برای پیروی ، نه قضاوت های ارزشی، به آسانی زندگی می‌ کند، حرف می‌ زند و بدون هیچ دغدغه ذهنی روزگار را سپری می‌ کند.”  « آرنو دژاردن»

از تغییرات مثبت و موثر در کار و زندگی شخصی استقبال کنید
بخوانید

” همیشه قلبی مهربان و ذهنی باز داشته باشید.”   «فیل جَکسون»

 

موضوع خیلی مهمی که بسیاری از ما از آن غافلیم! توجه به جهان اطراف خود! طوری مشغول مشکلات و هدف های خود هستیم، که از جهان اطراف خود غافل گشته ایم. فراموش کرده ایم که از طبیعت و محیط پیرامون خود لذت ببریم و با ذهنی آزاد به آن توجه نماییم. گاهی هم که در محیطی زیبا و نیروبخش قرار گرفته ایم به جای توجه به آن و بازیابی روحیه خود، مشغول عکس سلفی گرفتن با تلفن همراه خود هستیم! حتی در آن هنگام هم به دنبال پیگیری برخی هدف های کوچک خود هستیم، مثل داشتن عکسی مناسب برای پروفایل خود!!! 

بنابراین بیایید علاوه بر تلاش برای زندگی بهتر و پیشروی به سمت اهداف خود، کمی هم به خود و جهان اطراف خود توجه کنیم. در جهان اطراف ما اتفاقات بسیاری می افتد که می توانند منابع یادگیری و شادی بخش عالی باشند. یکی از این اتفاقات که می تواند چشم و ذهن شما را به محیط و زندگی اطراف شما بازتر کند، می تواند همین سمینار موفقیت باشد. چرا که در آن استاد احمد محمدی به شما خواهند آموخت چگونه در حین توجه به اهداف و آینده خود، از زمان حال و محیط اطراف خود هم لذت ببرید. جهت شرکت در این سمینار شاد و انگیزشی کافی است بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

تکنیک‌هایی که در داشتن ارتباط موثر با دیگران به کمکتان می‌آیند
ذهن آگاهی و نقش آن در بهبود روابط با دیگران
۶ راه برای بهبود روابط انسانی در کسب و کارها
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + پنج =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن