مقالاتموفقیت / انگیزشی

به متوسط بودن آلرژی ندارید؟!

مشکل بسیاری از انسان‌ها از اینکه پیشرفتی نمی‌کنند یا به رویاهایشان دست نمی‌یابند، این است که آن‌ها به متوسط بودن عادت کرده‌اند و هیچ واکنشی به آن نشان نمی‌دهند! زمانی که می‌گویید می‌خواهید انسان بزرگی باشید، می‌خواهید کارهای بزرگی انجام دهید و در وجود خود عظمت را حفظ کنید اما در واقع با متوسط بودن احساس راحتی می‌کنید، در درونتان دچار تضاد خواهید شد.

خود را ار متوسط بودن ارتقا دهید
خود را ار متوسط بودن ارتقا دهید

به متوسط بودن آلرژی پیدا کنید!

اهمیتی ندارد در کدام منطقه به دنیا آمدید یا چه منابع و امکاناتی در اختیار دارید، اهمیتی ندارد اگر در فقر یا بدون پدر و مادر بزرگ شدید؛ اگر می‌خواهید موفق شوید، باید به متوسط بودن آلرژی پیدا کنید! موفقیت و متوسط بودن، هیچ نقطه اشتراکی با یکدیگر ندارند. باید به مرحله‌ای برسید که در آن به متوسط بودن حساس شوید!

در آن صورت دیگر متوسط فکر نمی‌کنید و متوسط رفتار نمی‌کنید؛ در آن صورت دیگر نمی‌خواهید مانند سایر افراد متوسط باشید و متوسط زندگی کنید. «قناعت» با «عادت به متوسط بودن» متفاوت است. قناعت یعنی با چیزهایی که هم اکنون دارید، خوشحال و خوشبخت و شکرگزار باشید، در عین حالی که بیشتر می‌خواهید و در مسیر رسیدن به چیزهای بیشتر، قدم بر می‌دارید.

اما عادت به متوسط بودن یعنی دروغ گفتن به خودتان! یعنی در درونتان بیشتر می‌خواهید اما به شرایط فعلی عادت کرده‌اید و ذهنتان اجازه نمی‌دهد پا را فراتر بگذارید! تا زمانی که متوسط باقی بمانید، همواره شرایط و درآمد متوسط را جذب خواهید کرد؛ اما زمانی که سعی کنید عالی باشید، همه چیزهای عالی را جذب خواهید کرد. برای عالی شدن، دو اصل وجود دارد:

نکاتی درباره تغییر طرز تفکر برای رسیدن به افزایش درآمد و ثروت
بخوانید

1: ساکت شوید!

درست است که می‌گوییم خواسته‌هایتان را تصور و توصیف کنید، اما یکبار که این کار را انجام دادید، دیگر باید ساکت شوید و خود را مسئول حرفی که بر زبان آورده‌اید بدانید! این یعنی تنها تصور و توصیف کافی نیست؛ باید اقدام کنید! از اولین باری که تصمیم به انجام کاری می‌گیرید و آن را در ذهنتان آنطور که می‌خواهید تصور می‌کنید، تنها 24 ساعت زمان دارید تا اقدام کنید!

متوسط نباشید و بر خواسته خود اصرار کنید
متوسط نباشید و بر خواسته خود اصرار کنید

2: به خواسته خود پایبند باشید!

برای به دست آوردن خواسته‌تان، سختی‌ها را تحمل کنید و عقب نکشید. تنها کافیست پشتکار و تداوم داشته باشید. بهترین هدیه‌ها از آن کسانی می‌شوند که تا لحظه آخر دست از تلاش نمی‌کشند. به اهداف خود پایبند باشید؛ اگر حتی قرار است برای رسیدن به رویاهای بزرگ خود، از قدم‌های کوچک شروع کنید، آن قدم‌ها را با دقت و حوصله بردارید.

پایبندی خود را به کائنات نشان دهید. حتی زمانی که انرژی ندارید یا احساس خوبی ندارید، باز هم کارهایی که باید انجام دهید را انجام دهید. در کل، باید متعهد باشید! اگر به اهداف کوچک خود پایبند باشید، روزی به خودتان خواهید آمد و خواهید دید که پیشرفت بزرگی کرده‌اید.

راه موفقیت متوسط بودن نیست
راه موفقیت متوسط بودن نیست

موفقیت، آسان نیست!

یادتان باشد که اگر دستیابی به اهداف آسان بود، هر کسی می‌توانست این کار را انجام دهد. اگر آسان بود، هر کسی می‌توانست تجارت خود را راه بیاندازد و به هر جای دنیا سفر کند! اگر آسان بود، انیشتین‌ها و ادیسون‌ها تعدادشان از حد می‌گذشت! چیزی در درون شما وجود دارد که باعث می‌شود متوسط نباشید.

8 قانون طلائی برای گام برداشتن در مسیر موفقیت
بخوانید

هیچ یک از ویژگی‌های شما متوسط نیستند. اما برای بسیاری از انسان‌ها، متوسط بودن آسان‌ترین کار است. محتاط بودن، باعث می‌شود متوسط باقی بمانید. همه انسان‌های موفق، ریسک را انتخاب کردند و تصمیم گرفتند که از حیطه امن ذهن خود خارج شوند.


آن‌ها انتخاب کردند که بایدها و نبایدهای ذهنشان را کنار بگذارند و به صدای قلبشان گوش دهند. به همین دلیل است که می‌گویند موفقیت، چیزی جز یک تصمیم نیست. تصمیم بگیرید که معمولی نباشید؛ تصمیم بگیرید که زیاد بخواهید؛

تصمیم بگیرید که ریسک پذیر باشید و تصمیم بگیرید که اقدام کنید. ممکن است مادر و پدر، یا حتی معلمتان به شما کمکی نکنند و شما را باور نداشته باشند؛ اما ما می‌دانیم که شما چقدر عالی هستید و کمک می‌کنیم تا عظمت خود را درک کنید.

ما شما را به چالش می‌کشیم تا در یکایک فعالیت‌های خود، عالی باشید. به محضی که عالی بودن را حس کنید، دیگر دلتان نمی‌خواهد متوسط باشید!

متوسط نباشید و خود را فراتر برده و موفقیت خود را تضمین کنید. با شرکت در سمینارهای موفقیت تیم آکادمی بازار ، راه خود را بهتر و راحت تر بپیمایید…

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

چهار اقدامی که برای داشتن پیشرفت در شغل باید انجام دهید
معرفی پرفروش‌ترین کتاب‌های پیشرفت شخصی و موفقیت ۲۰۱۹
همیشه تشنه موفقیت و پیشرفت باش
رشد فردی، یک فاکتور کلیدی برای رسیدن به موفقیت
هدف گذاری شغلی – برگزیده ای از فیلم اتاق سهام (Boiler Room- 2000)
برچسب ها

پویا دهقان

کارشناس مدیریت جهانگردی از دانشگاه علم و فرهنگ، و متقاضی شرکت در آزمون ارشد... نوشتن رو دوست دارم، در کنارش از انجام کارهای هیجان انگیز هم به شدت خوشم میاد! به عکاسی شدیداً علاقه مندم و فرصت باشه کارای کوچیکی هم میکنم... دو ژانر مورد علاقم توی موسیقی، راک و سنتیه، اما با این حال خودمو به این دو محدود نمیکنم...

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 2 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن