به دست آوردن ثروت تنها به معنای رسیدن به پول نیست

به دست آوردن ثروت
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

در این مقاله به نوشته پاپ پراکتور می پردازیم که بیان می کند به دست آوردن ثروت تنها به معنای رسیدن به پول نیست.

یکی از مفاهیم کلیدی برای بدست آوردن ثروت، درک این است که پول هدف نیست. بله درست است، من گفتم، پول هدف نیست. اغلب مردم به من می گویند که می خواهند پول بدست آورند. با این حال، می دانم که این تنها پول نیست که آن ها واقعا پس کسب از آن می خواهند.

این چیز هایی است که با پول می توان آن را خرید و هم چنین داشتن آزادی زمان برای انجام دادن کاری است که آن ها واقعا می خواهند. در حالی که ممکن است شما فکر کنید این تفاوت ناچیز است، در واقع به همین دلیل است که بسیاری از مردم هرگز ثروتمند نمی شوند. اکثر ما در طول دوران کودکی خود فکر می کردیم که نکته اصلی پول در آوردن این است که آن را جایی سپرده کنیم و برای خودمان لانه ای بسازیم. ما حالا پول را به عنوان یک نوع بیمه در برابر شانس بد، حوادث و یا سالخوردگی زمانی که دیگر نمی توانیم کار کنیم، تلقی می کنیم.

مطالعه بیشتر: یک ثروتمند خودساخته شوید

مطالعه بیشتر: خلاصه کتاب 10 ستون ثروت نوشته الکس بکر

ثروتمندان می دانند که پول تنها زمانی کار می کند که در حال گردش باشد – نه زمانی که در حساب بانکی سپرده شده باشد. شما باید درک کنید که ثروت یک سفر دائمی رو به رشد و در گردش است و اگر این گردش متوقف شود، جریان پول نیز متوقف خواهد شد. با آکادمی بازار برای مطالعه بیشتر درباره اینکه به دست آوردن ثروت تنها به معنای رسیدن به پول نیست همراه باشید.

همچنین می‌توانید از طریق فروشگاه محصولات آکادمی بازار درجریان سایر محصولات از جمله کتاب صوتی، فیلم آموزشی، محصولات بازاریابی و فروش، محصولات مربوط به توسعه فردی، محصولات مربوط به کارآفرینی و آموزش مالی و همچنین دوره آموزشی غیرحضوری قرار بگیرید. همچنین می‌توانید در قسمت بلاگ آکادمی بازار، آخرین مقاله‌های مربوط به بازاریابی و فروش، موفقیت، ذهن قدرتمند و …را مطالعه کنید و درجریان آخرین گزارش دوره‌های آموزشی آکادمی بازار قرار بگیرید.

رسیدن به پول
به دست آوردن ثروت

مانع به دست آوردن ثروت چیست؟

در حالی که ممکن است به نظر برسد که موانع زیادی در مسیر پیش روی شما برای به دست آوردن ثروت وجود دارد، تنها مانع واقعی چیزی است که شما در مورد پول به آن اعتقاد دارید، می اندیشید، و احساس می کنید. اکثر ما با کلیشه ” اعتقاد دیدن است” بزرگ شده ایم که این یک نگرش شکاک و منفی از زندگی است.

با این حال، آن را در تمام زندگی خود را می شنویم تا آن که حتی بدون درک آن بخشی از روند فکر ما شود. افراد ثروتمند می دانند که این کلیشه دقیقا عقب مانده است – شما باید به آن چه که می توانید بدست آورید قبل از این که ببینید این اتفاق در زندگی شما رخ می دهد، باور داشته باشید. آن ها می دانند که ” اعتقاد دیدن است”.

آیا این بدان معنا است که ثروتمندان مهارت خاص یا دانش خاصی دارند؟ نه – اما برخی ویژگی های کلیدی دارند که به آن ها کمک می کند ثروتمند شوند.

تنها چیزی که یک میلیونر را از دیگران جدا می کند، ذهنیت ثروتمند است و پایه و اساس این اندیشه، اعتقاد و باور می باشد.

در سمینار موفقیت، استاد احمد محمدی به شما خواهند گفت که سرمایه و ثروت واقعی چیست و چگونه به دست می آید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

ویژگی افراد ثروتمند

اولین ویژگی افرادی که به دنبال به دست آوردن ثروت هستند ، تمایل به گوش دادن به قلب خود است. اگر با گوش دادن به صدای قلب خود ثروتمند شوید، پس حقیقتا ثروتمند خواهید شد ولی بقیه ثروتمند نخواهند بود. این تمایل طبیعی است که نظرات کسانی را که دوست داریم یا برای ما قابل احترام هستند را بپرسیم.

متاسفانه، ما به نظرات و تعصبات خود گوش می دهیم ولی نتایج آن ها را در زندگی خود در نظر نمی گیریم. به جای ان که به دستاورد های دیگران نگاه بیندازیم ما تصمیم می گیریم که بر مبنای دلبستگی احساسی عاطفی خود گوش کنیم. چگونه کسی که ثروت جمع نکرده می تواند به شما در مورد چگونگی کسب ثروت مشاوره دهید؟ آن ها نمی توانند.

ویژگی دوم افراد ثروتمند، توانایی اقدام به موقع است زمانی که فرصت پیش روی آن ها است. اغلب تصور می شود فرصت چیزی است که شما نمی توانید آن را از دست بدهید یا از آن صرف نظر کنید. با این حال، از روی تجربه شخصی خود می دانم که این فرصت اغلب تنها یک زمزمه است که در طول برخی از زمان های پر تلاش زندگی می آید.

اگر داستان های زندگی افراد بسیار ثروتمند و موفق را بخوانید، اغلب در خواهید یافت که آن ها یا از مشاغل اخراج شده، یا از مدرسه اخراج شده یا با تراژدی های شخصی که دیگران آن ها را ویرانگر تلقی می کنند سروکار داشته اند. در عوض، چالش ها را به عنوان فرصت ها و رونق پذیری در نظر می گیرند. ثروتمندان همچنین می دانند که ثروت یک روند مداوم است.

استاد احمد محمدی

راه به دست آوردن ثروت

این مقصدی نیست شما در یک روز به آن برسید و پس از آن متوقف شود. این نیز به ندرت در یک شب انجام می شود – گرچه می تواند در یک دوره کوتاه مدت رخ دهد. با این حال، اگر قبل از داشتن ذهنیت ثروتمند ثروت به دست آورید، در آن صورت در خطر از دست دادن آن ثروت برای همیشه هستید.

همه کسانی که در قرعه کشی برنده شده اند، تنها چند سال پس از آن بی پول می شوند. از آن جایی که آن ها هرگز فکر نمی کردند که ثروتمند شوند، فرصت کمی برای دستیابی به ثروت دارند و در نهایت همان مقدار پولی که دارند را از دست می دهند. کسانی که با یک ذهنیت ثروتمند آن چه را که دوست دارند انجام می دهند – و با آن پول بدست می آورند. اغلب افرادی را می بینم که به دنبال ثروت هستند.

در واقع، ثروت درون شما وجود دارد. شما فعالیت ها و سرگرمی هایی دارید که آن ها را دوست دارید و اگر شما انتخاب کنید می توانید آن را در کسب و کار خود اعمال کنید. کسانی که در به دست آوردن ثروت موفق هستند، کاری را انجام می دهند که ان را دوست دارند. پس از آن پول بدست می آید و فقط یک نتیجه منطقی از به رسمیت شناختن رویای خود آن ها است. پول رویا نیست.

این که آیا شما در بدترین شرایط رشد می کنید و یا هر مزیتی دارید، شما دارای همان پتانسیل بالقوه درون خودتان هستید تا بتوانید زندگی را که می خواهید بسازید. زندگی شما هرگز تغییر نخواهد کرد تا  زمانی که خودتان باور کنید که می توانید آن را تغییر دهید – اعتقاد داشتن همان دیدن است.

در مقاله فوق تعریف بسیار صحیحی از ثروت ارائه شد.  بنابراین اینکه تنها حساب بانکی شما پر پول باشد نشان دهنده ی ثروتمند بودن شما نیست.  بلکه باید ذهنیت ثروتمندی داشته باشید تا بتوانید آن پول را به گردش درآورید و حفظ کنید.  همچنین در مقاله فوق تفاوت های افراد ثروتمند (در واقع بهتر است بگوییم با ذهنیت ثروتمند) با افراد فقیر و بی پول را دانستیم.

از آنجایی که سعی و تلاش تیم آکادمی بازار ثروتمند ساختن ذهنیت افراد جویای پول است. شما برای موفقیت در کسب و کارتان می توانید از مقالات آکادمی بازار از جمله مقالات کارآفرینی و کسب و کار استفاده نمایید.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments