به دست آوردن ثروت تنها به معنای رسیدن به پول نیست

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

ما در این مقاله به شما می‌گوییم که به دست آوردن ثروت تنها به معنای رسیدن به پول نیست و شما باید پول حاصل از کسب و کار را به گردش بیندازید و جریان پول را متوقف نکنید.

پلتفروم هوشمند ستاره یاب

کلیک کن، رزومه بساز، استخدام شو

به دست آوردن ثروت

در این مقاله به نوشته پاپ پراکتور می‌پردازیم که بیان می‌کند به دست آوردن ثروت تنها به معنای رسیدن به پول نیست.

یکی از مفاهیم کلیدی برای به دست آوردن ثروت درک این است که پول هدف نیست. بله درست است من گفتم پول هدف نیست. 

اغلب مردم به من می‌گویند که می‌خواهند پول به دست آورند با این حال می‌دانم که این تنها پول نیست که آن‌ها واقعا پس کسب از آن می‌خواهند.

بسیاری از مردم هرگز ثروتمند نمی‌شوند

به دست آوردن پول

این چیزهایی است که با پول می‌توان آن را خرید و هم چنین داشتن آزادی زمان برای انجام دادن کاری است که آن‌ها واقعا می‌خواهند.

در حالی که ممکن است شما فکر کنید این تفاوت ناچیز است در واقع به همین دلیل است که بسیاری از مردم هرگز ثروتمند نمی‌شوند.

اکثر ما در طول دوران کودکی خود فکر می‌کردیم که نکته اصلی پول درآوردن این است که آن را جایی سپرده کنیم و برای خودمان لانه‌ای بسازیم.

ما حالا پول را به‌عنوان یک نوع دوره آموزش بیمه در برابر شانس بد، حوادث یا سالخوردگی زمانی که دیگر نمی‌توانیم کار کنیم تلقی می‌کنیم.

به دست آوردن ثروت یک سفر رو به رشد و در گردش است

ثروتمندان می‌دانند که پول تنها زمانی کار می‌کند که در حال گردش باشد نه زمانی که در حساب بانکی سپرده شده باشد. 

شما باید درک کنید که ثروت یک سفر دائمی رو به رشد و در گردش است و اگر این گردش متوقف شود جریان پول نیز متوقف خواهد شد. 

با آکادمی بازار برای مطالعه بیشتر درباره اینکه به دست آوردن ثروت تنها به معنای رسیدن به پول نیست همراه باشید.

مانع به دست آوردن ثروت چیست؟

در حالی که ممکن است به نظر برسد که موانع زیادی در مسیر پیش روی شما برای به دست آوردن ثروت وجود دارد تنها مانع واقعی چیزی است که شما در مورد پول به آن اعتقاد دارید می‌اندیشید و احساس می‌کنید. 

اکثر ما با کلیشه اعتقاد دیدن است بزرگ ‌شده‌ایم که این یک نگرش شکاک و منفی از زندگی است.

با این حال، آن را در تمام زندگی خود را می‌شنویم تا آن که حتی بدون درک آن بخشی از روند فکر ما شود افراد ثروتمند می‌دانند که این کلیشه دقیقا عقب مانده است.

آیا به دست آوردن ثروت مهارت خاص یا دانش خاصی دارد؟

مهارت کسب ثروت

شما باید به آن چه که می‌توانید به دست آورید قبل از این که ببینید این اتفاق در زندگی شما رخ می‌دهد باور داشته باشید آن‌ها می‌دانند که ” اعتقاد دیدن است”.

آیا این بدان معنا است که ثروتمندان مهارت خاص یا دانش خاصی دارند؟ نه اما برخی ویژگی‌های کلیدی دارند که به آن‌ها کمک می‌کند ثروتمند شوند.

تنها چیزی که یک میلیونر را از دیگران جدا می‌کند ذهنیت ثروتمند است و پایه و اساس این اندیشه اعتقاد و باور می‌باشد.

ویژگی افراد ثروتمند

افراد ثروتمند ویژگی‌هایی دارند که در ذیل به آن‌ها می‌پردازیم:

اولین ویژگی تمایل به گوش دادن به قلب خود است

اولین ویژگی افرادی که به دنبال به دست آوردن ثروت هستند تمایل به گوش دادن به قلب خود است. اگر با گوش دادن به صدای قلب خود ثروتمند شوید پس حقیقتا ثروتمند خواهید شد ولی بقیه ثروتمند نخواهند بود. 

این تمایل طبیعی است که نظرات کسانی را که دوست داریم یا برای ما قابل احترام هستند را بپرسیم متاسفانه ما به نظرات و تعصبات خود گوش می‌دهیم ولی نتایج آن‌ها را در زندگی خود در نظر نمی‌گیریم.

به‌ جای آن که به دستاوردهای دیگران نگاه بیندازیم ما تصمیم می‌گیریم که بر مبنای دل‌بستگی احساسی عاطفی خود گوش کنیم. چگونه کسی که ثروت جمع نکرده می‌تواند به شما در مورد چگونگی کسب ثروت مشاوره دهید؟ آن‌ها نمی‌توانند.

ویژگی دوم افراد ثروتمند توانایی اقدام به موقع است

ویژگی دوم افراد ثروتمند توانایی اقدام به موقع است زمانی که فرصت پیش روی آن‌ها است. اغلب تصور می‌شود فرصت چیزی است که شما نمی‌توانید آن را از دست بدهید یا از آن صرف نظر کنید.

با این حال از روی تجربه شخصی خود می‌دانم که این فرصت اغلب تنها یک زمزمه است که در طول برخی از زمان‌های پر تلاش زندگی می‌آید.

اگر داستان‌های زندگی افراد بسیار ثروتمند و موفق را بخوانید اغلب درخواهید یافت که آن‌ها یا از مشاغل اخراج شده یا از مدرسه اخراج شده یا با تراژدی‌های شخصی که دیگران آن‌ها را ویرانگر تلقی می‌کنند سروکار داشته‌اند.

در عوض چالش‌ها را به عنوان فرصت‌ها و رونق‌پذیری در نظر می‌گیرند ثروتمندان همچنین می‌دانند که ثروت یک روند مداوم است.

راه به دست آوردن ثروت

راه به دست آوردن ثروت

این مقصدی نیست شما در یک روز به آن برسید و پس از آن متوقف شود این نیز به ندرت در یک شب انجام می‌شود گرچه می‌تواند در یک دوره کوتاه مدت رخ دهد

با این حال اگر قبل از داشتن ذهنیت ثروتمند ثروت به دست آورید در آن صورت در خطر از دست دادن آن ثروت برای همیشه هستید.

همه کسانی که در قرعه کشی برنده شده‌اند تنها چند سال پس از آن بی پول می‌شوند از آن جایی که آن‌ها هرگز فکر نمی‌کردند که ثروتمند شوند فرصت کمی برای دستیابی به ثروت دارند و در نهایت همان مقدار پولی که دارند را از دست می‌دهند. 

کسانی که با یک ذهنیت ثروتمند آنچه را که دوست دارند انجام می‌دهند و با آن پول به دست می‌آورند اغلب افرادی را می‌بینم که به دنبال ثروت هستند.

ثروت درون شما وجود دارد

در واقع ثروت درون شما وجود دارد. شما فعالیت‌ها و سرگرمی‌هایی دارید که آن‌ها را دوست دارید و اگر شما انتخاب کنید می‌توانید آن را در کسب و کار خود اعمال کنید. 

کسانی که در به دست آوردن ثروت موفق هستند کاری را انجام می‌دهند که آن را دوست دارند. پس از آن پول به دست می‌آید و فقط یک نتیجه منطقی از به رسمیت شناختن رویای خود آن‌ها است پول رویا نیست.

استاد احمد محمدی
موفق و شکست‌خورده، فقیر و ثروتمند، همه در طول روز بیست و چهار ساعت فرصت اقدام داشته‌اند.
دکتر احمد محمدی

این که آیا شما در بدترین شرایط رشد می‌کنید و یا هر مزیتی دارید شما دارای همان پتانسیل بالقوه درون خودتان هستید تا بتوانید زندگی را که می‌خواهید بسازید.

 زندگی شما هرگز تغییر نخواهد کرد تا زمانی که خودتان باور کنید که می‌توانید آن را تغییر دهید اعتقاد داشتن همان دیدن است.

سخن آخر

در مقاله فوق تعریف بسیار صحیحی از دوره ثروت ارائه شد بنابراین اینکه تنها حساب بانکی شما پر پول باشد نشان‌دهنده‌ ثروتمند بودن شما نیست. 

استاد احمد محمدی
استاد احمد محمدی
سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار
پرسودترین سرمایه گذاری عمر

بلکه باید ذهنیت ثروتمندی داشته باشید تا بتوانید آن پول را به گردش درآورید و حفظ کنید همچنین در مقاله فوق تفاوت‌های افراد ثروتمند (در واقع بهتر است بگوییم با ذهنیت ثروتمند) با افراد فقیر و بی پول را دانستیم.

ازآنجایی ‌که سعی و تلاش تیم آکادمی بازار ثروتمند ساختن ذهنیت افراد جویای پول است شما برای موفقیت در کسب و کارتان می‌توانید بسته آموزشی «تکنیک‌های افزایش فروش» را تهیه کنید.

پلتفروم هوشمند ستاره یاب

کلیک کن، رزومه بساز، استخدام شو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *