مقالاتموفقیت / انگیزشی

بهترین شیوه تعیین اهداف با کمک برایان تریسی

همانطور که در مطالب قبلی با شما صحبت کردیم، هدف گذاری از اهمیت والایی در موفقیت ما بر خوردار است. خب؛ چطور باید اهداف را تعیین کرد؟ برای این مهم، به اصول بنیادی تعیین هدف که توسط برایان تریسی بیان شده اند، می پردازیم. برایان تریسی، در قدم اول، به اصل همسانی اشاره می کند. وی می گوید در وهله اول باید ارزش هایمان را بشناسیم و اهدافی را برای خود انتخاب کنیم که با آن ارزش ها همسانی و همخوانی داشته باشند؛ به این ترتیب است که تحقق آن اهداف احساس خوبی به ما می بخشد و منجر به بالا رفتن اعتماد به  نفس و تقویت عزت نفس ما می گردد.

در قدم دوم، تریسی به حوزه برتری ما اشاره می کند. او معتقد است ما باید بتوانیم زمینه هایی که در آن عالی عمل می کنیم را بشناسیم و به نهایت پتانسیل و ظرفیتمان در آن حوزه، دست پیدا کنیم. انجام چنین کارهایی لذت  واقعی را برای افراد به ارمغان می آورند. خب؛ چه کارهایی وجود دارند که شما در انجام دادنشان مهارت دارید و از انجامشان هم لذت می برید؟ شما باید به آن کارها بچسبید و در آن حوزه رشد کنید و هر بار، آن را عالی تر از گذشته انجام دهید.

اصل بعدی که وی به آن اشاره می کند،‌ به امکانات فعلی شما بر می گردد؛ تریسی می گوید

برای موفقیت نباید الزاما به دنبال چیزی در دوردست ها باشید و مدام فکر کنید که اگر فلان چیز/ویژگی را داشتید می توانستید موفق شوید. در سمینار موفقیت از استاد احمد محمدی یاد خواهید گرفت که چگونه با شرایط و امکانات کنونی خود به اهداف والای خود دست یابید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

وی می گوید شما باید از امکانات موجود و از همان جایی که همین اکنون در آن قرار دارید، کارتان را شروع کنید و دست به کار شوید. متاسفانه، ما قدر داشته های فعلی مان را نمی دانیم و این امر باعث می شود فرصت های نهفته در آن ها را نبینیم. همین الان، لحظه ای دست نگه دارید و استعداد ها، شرایط فعلی و داشته هایتان را با این عینک جدید ببینید؛ در اغلب مواقع، آنچه که بدان نیاز دارید، در دسترستان است اما شما نمی توانید آن را ببینید.

اصل چهارمی که تریسی به آن اشاره می کند،‌ حفظ تعادل در زندگی در حوزه های مختلف زندگی تان است؛ شما باید اهداف شخصی، خانوادگی، مادی، سلامتی و فکری و ذهنی برای خودتان  تعیین کنید. پرداختن به یک حوزه نباید شما را از رسیدگی به سایر زمینه ها غافل ساخته و باز دارد. موفقیت شما، در واقع، با محقق ساختن اهدافتان به صورت همزمان در تک تک این حوزه ها ارتباط دارد.

تریسی در اصل بعدی از شما می خواهد تا آن یک هدف غایی و بزرگ تان را برای خود تعریف کنید؛ لابد با خودتان می گویید شما چندین و چند هدف دارید؛ بله؛ می دانم؛ اما منظور وی، آن یک هدفی است که تحققش، به تحقق سایر اهدافتان کمک بیشماری می کند. این هدف، سایر فعالیت ها و اقدامات شما برای رسیدن به دیگر اهدافتان را سازماندهی می کند و به موفقیتتان شتاب می دهد.

وی در ادامه، به برخی نکات دیگر در تعیین اهداف اشاره می کند. تریسی بر اهمیت عدم تضاد میان اهداف تاکید می ورزد؛ وی می گوید اگر با خودتان عهد کرده اید تا در تجارت و کسب و کارتان موفق شوید و تبدیل به یکی از ده فعال برتر در حوزه تان شناخته شوید،‌ نمی توانید نیمی از روزتان را به فعالیت هایی همچون گشت و گذار در ساحل یا اسب سواری اختصاص دهید؛ در واقع،‌ اهداف شما باید تقویت کننده یکدیگر باشند. ضمن اینکه،‌ اهداف انتخابی شما، باید شما را به چالش بکشند و موجبات رشد شما را فراهم آورند؛ در واقع،‌ حفظ تعادل در این جا نیز نقش عمده ای بازی می کند.

اهدافتان،‌ در عین حال که نباید دم دستی و سطحی باشند، در عین حال نباید شما را ناامید ساخته و از همان اول، تخم ترس و نگرانی و شکست را در دل شما بکارند. اهدافتان باید به شما انگیزه حرکت بدهند. و در نهایت،‌ وی بر تعیین بازه زمانی (اهداف کوتاه مدت/ میان مدت/ بلند مدت) و نیز قابل اندازه گیری بودن اهداف تاکید می ورزد. برای این مهم،‌ اهدافتان را به مراحل و بخش های کوچک تر تقسیم کرده و زمان هایی را برای رسیدن به آنها تعیین کنید و پس از رسیدن تاریخ مد نظر، عملکردتان را ارزیابی کنید؛ مجددا، تاکید می کنم که با نگرشی صادقانه به عملکردتان نگاه کنید و دلایل موفقیت و البته عدم موفقیتتان را با خود مرور کنید و از اشتباهاتتان، درس آموخته و در جستجوی بهبود و توسعه روش ها و عملکردتان باشید.

تعیین هدف، بحث بسیار مهمی است و باید در زندگی برای خود هدف و ارزویی تعیین کنیم تا زندگی برایمان با ارزش گردد. در مقاله ی فوق برایان تریسی نویسنده و سخنران انگیزشی معروف، بهترین شیوه برای هدف گذاری را به ما آموخت. با بهره گیری از این روش ساده و در عین حال مؤثر می توانید دستیابی به اهداف خود را تضمین نمایید.

هرروزه برای هدف گذاری و به طور کلی راه های موفقیت کتاب ها و مقالات بسیاری نوشته و به روز می گردند. به همین دلیل تیم آکادمی بازار سعی می کند، این اطلاعات به روز و مطمئن را از راه های مختلفی همچون مقالات، فیلم ها و محصولات آموزشی و … خدمت شما عزیزان ارائه دهد. یکی دیگر از این راه ها سمینار موفقیتی می باشد که در آینده ای نزدیک برگزار می شود. در سمینار موفقیت استاد احمد محمدی سخنرانی انگیزشی در خصوص موفقیت و ابزارها و تکنیک های به روز آن، خواهند داشت. اگر می خواهید با علوم روز دنیا در رابطه با موفقیت و خود انگیزشی آشنا گردید، می توانید با مراجعه به آدرس اینترنتی زیر در این سمینار شاد و مثبت شرکت نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

مطالب مرتبط

با عادت‌ به تعویق انداختن کارها برای همیشه خداحافظی کنید
تفکرات و باورهای محدودکننده ، مانع اصلی موفقیت
یک ثروتمند خودساخته شوید
با عادت‌ های خوب افراد موفق آشنا شویم
چگونه از زمان حال لذت ببریم؟
خلاصه کتاب قوانین زندگی نوشته ریچارد تمپلار
خلاصه کتاب قدرت عادت نوشته چارلز داهیگ
خلاصه کتاب قدرت لحظات نوشته چیپ هیث و دن هیث
خلاصه کتاب قدرت هوش هیجانی نوشته دانیل گلمن
خلاصه کتاب 10 ستون ثروت نوشته الکس بکر
خلاصه کتاب قدرت اعتماد به نفس نوشته برایان تریسی
چگونه خواسته خود را خلق کنید
همیشه تشنه موفقیت و پیشرفت باش
خودتان را آماده کنید

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 15 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن