ظاهر و لباس فروشنده – برگزیده ای از فیلم اتاق سهام (Boiler Room- 2000)

ویژگی های لباس فروشندگان موفق
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

ظاهر و لباس فروشنده – برگزیده ای از فیلم اتاق سهام (Boiler Room- 2000) را مطالعه کنید.

ویژگی های لباس فروشندگان موفق چیست؟ مردم شما را بر اساس ظاهرتان قضاوت می نمایند. ۹۵ درصد تأثیر نخست بر سایرین به نوع لباس و آراستگی‌ شما وابسته است، زیرا لباس و مدل مو ۹۵ درصد چیزی می باشد، که سایرین از شما می‌بینند.

در کلیپ فوق، مدیر شرکت به هنگام مصاحبه با افراد متقاضی برای استخدام، از آن ها می خواهد ظاهر خود را اصلاح نمایند و طوری ظاهر خود را بیارایند، که مانند مدیر شرکت به نظر آیند.

مطالعه بیشتر: چه زمان به موفقیت می‌رسیم؟

مطالعه بیشتر: در بخش فیلم آکادمی بازار چه محصولاتی ارائه می‌شود؟

در بخش ویدئوهای آموزشی دکتر احمد محمدی می‌توانید ویدئوهای دیگری با موضوع نردبان موفقیت، قانون کمی تلاش بیشتر افراد موفق، نقش آمیگدال ها (بادامه مغز) در فروش و ویدئوهای آموزشی بیشتر را مشاهده کنید.

آکادمی بازار مرجع موفقیت ایران، مجموعه‌ای غنی از مقاله‌های مختلف در زمینه‌های بازاریابی و فروش، موفقیت، ذهن قدرتمند و … ارائه می‌دهد. به‌علاوه کاربران می‌توانند از دوره‌های آموزشی این مرکز همچون پکیج آموزشی غیرحضوری ذهن قدرتمند بهره برده و آن را ازطریق فروشگاه آکادمی‌ بازار تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهند.

از این رو تصمیم بر آن شد، مطالبی در مورد ویژگی های لباس رسمی فروشندگان موفق خدمت شما عزیزان ارائه گردد. با ما همراه باشید:


لباس و ظاهر مناسب برای آقایان

جوراب:به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی از جوراب سفید استفاده نکنید. جوراب سفید تنها برای ورزش استفاده می شود و به هیچ وجه مناسب مراسمات رسمی و جلسات کاری نمی باشد. به طور کلی ، جوراب می بایست تیره تر از شلواری که می پوشید باشد.

کفش:کفش های اسپرت ، ورنی و براق مناسب جلسات کاری نمی باشند. هیچ گاه از کفش سفید برای جلسات استفاده نکنید.

کمربند: از کمربندهای ورنی و براق استفاده نکنید. رنگ های مناسب برای کمربند عبارتند از مشکی ، قهوه ای و طوسی. رنگ کمربند باید با رنگ کیف ، کفش و بند ساعت (چرمی) یکی باشد. سگک کمربند می بایست ساده باشد.

پیراهن:از پیراهن براق استفاده نکنید. بهتر است از پیراهن های ساده استفاده نمایید، در صورتی که می خواهید پیراهن طرح دار استفاده نمایید به نکات زیر توجه نمایید:

  • اگر پیراهن طرح چهارخانه استفاده می نمایید، سعی نمایید که طرح آن ریز باشد.
  • خطوط پهن در طرح پیراهن مناسب جلسات رسمی و کاری نمی باشد.
  • اگر قدتان کوتاه است از پیراهن های با خطوط عمودی و اگر زیاد لاغر هستید از پیراهن های با خطوط افقی استفاده نمایید.

کت و شلوار:مانند پیراهن، کت نیز بهتر است ساده باشد ویا دارای طرح ریز (کت های دارای خطوط درشت و پهن مناسب جلسات کاری نیست) از نظر سایز، کتی انتخاب نمایید که حتما دکمه آن بسته شود چرا می بایست در زمان ایستادن و راه رفتن دکمه های کت به صورت زیر بسته باشد.اگر کت ، تک دکمه است همان یک دکمه بسته باشد. اگر دو دکمه است ، دکمه بالایی بسته و اگر ٣ دکمه است، ٢ دکمه بالایی می بایست بسته باشند. تنها در زمان عکس گرفتن تمام دکمه ها را می بایست بست. همچنین آستین کت باید به اندازه ای باشد که تا محل دکمه سر آستین پیراهن بیرون از آن باشد. حتما در اولین فرصت اتیکت روی آستین کت را از آن جدا نمایید. رنگ کت می بایست تیره تر از پیراهن باشد.

ساعت و زیور آلات:بهتر از آقایان از ساعت های با صفحه گرد استفاده نمایند. هیچ گاه ساعت اسپرت را با لباس رسمی استفاده نکنید. ساعت با بند استیل با همه نوع لباس می توان ست کرد ولی در صورت استفاده از ساعت چرم همانطور که اشاره شد باید با رنگ کمربند، کفش و کیف ست باشد. از گردنبند استفاده نکنید، تنها می توانید از یک دستبند و حلقه ازدواج استفاده نمایید.

لباس و ظاهر مناسب برای خانم ها

با توجه به اینکه معمولا لباسی که خانم ها در محل کار و جلسات رسمی می پوشند، کاملا متفاوت از لباس هایی می باشد که در مهمانی ها استفاده می نمایند، برخی اصول در مورد لباس رسمی خانم های فروشنده به صورت زیر باید باشند:

مقنعه، مانتو و شلوار:رنگ مقنعه باید از رنگ مانتو تیره تر باشد. تلاش نمایید سرتا پا یک رنگ نپوشید و از ترکیب رنگ ها به صورت صحیح برای مقنعه ، مانتو و شلوار استفاده نمایید. رنگ های گرم را با گرم و رنگ های سرد را با رنگ های سرد ست نمایید. رنگ های خنثی با هردو طیف رنگ قابل استفاده هستند. طرح لباس مانند لباس های اقایان ریز باید باشد.

کیف و کفش:کفش بدون بند و حداکثر سایز پاشنه ٣ سانتی متر. مناسبترین رنگ برای کیف و کفش مشکی می باشد و بهتر است اگر دارای طرحی می باشند، ست باشد.

آرایش: آرایش هرچه کمتر، بهتر است. رژ لب و لاک به خصوص رنگ های تند و جیغ استفاده نکنید، بهتر است بجای رژ از برق لب و بجای لاک صرفا خانم ها به فرنچ کردن اکتفا نمایند.

ساعت و جواهرات:خانم ها بهتر است از ساعت های با صفحه مربع استفاده نمایند، چرا که حس صمیمیت کمتری نسبت به صفحه گرد می دهد و برای جلسات کاری مناسبتر می باشد.

در هر شغلی که باشیم، آراستگی نکته ی مهمی است که باید رعایت نماییم، چرا که می تواند نشان دهنده ی شخصیت ما به سایرین باشد. حال چه سایرین همکاران یا مدیران باشند چه مشتریان یا رجوع کنندگان به شما. بنابراین این ویژگی بسیار در بازدهی شغلی و موفقیت شما تأثیر گذار خواهد بود. اگر می خواهید سایر ویژگی های مورد نیاز موفقیت در زندگی و شغل خود را بدانید، پیشنهاد می کنم در سمینار موفقیت استاد احمد محمدی شرکت نمایید. تنها کافی است بر روی لینک ذیل کلیک نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

 

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments