زبان بدن – برنامه فکرانه – دکتر احمد محمدی

زبان بدن
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
زبان بدن یکی از موضوعاتی است که در برنامه فکرانه آکادمی بازار به آن پرداخته شده است. زبان بدن، نوعی ارتباط غیرکلامی است. هر حرکتی که فرد انجام می دهد برای افراد دیگر معنادار است. بیشتر سیگنال هایی که فرد ارسال می کند، غیرارادی است. زبان بدن، نوعی رفتار غیرکلامی پیچیده، دقیق و چند کاناله است. زبان بدن، ممکن است اصولی (یعنی از قوانین خاصی پیروی کند)، یا اینکه در اغلب موارد غیراصولی باشد. رفتار غیرکلامی ممکن است بر خلاف زبان معمولی، پیوسته و شامل قسمت های متقاطعی باشد. رفتار غیر کلامی اکتسابی هم می تواند باشد، ولی مشخص شده است که بعضی عملکردها، غریزی هستند و مربوط به سمت چپ یا سمت راست مغز می شوند.

پادکست فکرانه - زبان بدن

استاد احمد محمدی

استاد احمد محمدی

سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار

تعجبی ندارد که بسیاری از مردم به زبان بدن علاقه دارند. بنا به الزامی که وجود دارد، می توان گفت تقریباً همه ما تماشاگران مردم و روانشناسانی مبتدی هستیم. ما در تمام جنبه های ارتباطی کار خود، مانند مصاحبه ی انتخابی، ارزشیابی سالیانه و جلسه هیئت مدیره، نیازمند بررسی دقیق رفتار غیرکلامی و زبان بدن افراد اطراف خود هستیم، تا به موازات گفته هایشان، احساسات آنان را نیز درک کنیم.

مطالعه بیشتر: پادکست‌ و برنامه‌ فکرانه دکتر احمد محمدی را از دست ندهید

مطالعه بیشتر: ویزیتوری – برنامه فکرانه – دکتر احمد محمدی

می‌توانید در قسمت بلاگ آکادمی بازار، آخرین مقاله‌های مربوط به بازاریابی و فروش، موفقیت، ذهن قدرتمند و …را مطالعه کنید و درجریان آخرین گزارش دوره‌های آموزشی آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی قرار بگیرید.

همچنین می‌توانید سایر  پادکست‌های برنامه فکرانه دکتر احمد محمدی را از جمله مشتری مداری ۲ – برنامه فکرانه – دکتر احمد محمدی، اثر مرکب – برنامه فکرانه – احمد محمدی و همچنین هدف – برنامه فکرانه – احمد محمدی و مدیریت زمان – برنامه فکرانه – احمد محمدی به علاوه‌ی استعداد – فکرانه – دکتر احمد محمدی و پادکست دیگری با عنوان رژیم ذهنی – فکرانه – احمد محمدی و بسیاری دیگر از پادکست‌های برنامه فکرانه را گوش فرا دهید.

ارتباط غیر کلامی

زبان بدن در پادکست آکادمی بازار

افراد بزرگسال، فریب کاران ماهری هستند و به دلایل مختلفی، یاد گرفته اند که به شیوه ای خاص رفتار کنند تا اثری را که می خواهند روی دیگران بگذارند، به جای اینکه بخواهند مستقیماً منظورشان را بیان کنند یا اینکه ایده ها ومحصولات خود را به فروش برسانند.

سیاستمداران و مدیرعامل ها باید زبان بدن را یاد بگیرند؛ زیرا علاوه بر متن سخنرانی، زبان بدن و رفتار غیر کلامی هم مهم است و باید به دقت انجام شوند. به هنگام قرارگیری در مقابل دوربین تلویزیون، رفتار غیرکلامی و زبان بدن آن ها، زیر ذره بین قرار می گیرد. امروزه متخصصان، سخنرانی ها را ضبط می کنند و تمامی حرکات بدن و تغییر حالت صورت سخنران را بررسی می کنند تا به صداقت یا دورویی شخص پی ببرند. همه بازیگران، اهمیت زبان بدن را می دانند و به هنگام ایفای نقش،‌ زبان بدن مناسبی را برای طبیعی تر شدن بازی خویش به کار می گیرند.

پادکست زبان بدن

با توجه به نکات فوق، پی به اهمیت زبان بدن و ارتباط و رفتار غیر کلامی می بریم. از این رو در برنامه فکرانه این هفته، آقای احمد محمدی، زبان بدن، رفتار غیرکلامی و همچنین اهمیت یادگیری آن ها را، همراه با مثال هایی به وضوح خدمتتان توضیح خواهند داد.

زبان بدن هم از جمله مواردی است که در رفتار انسان ها مشترک است. همان طور که در بالا و همچنین پادکست امروز اشاره گشت، زبان بدن یک نوع ارتباط غیر کلامی است. می دانیم که ارتباط قوی داشتن و یادگیری آن چگونه به افراد در تمامی زمینه ها، خصوصاً فروشندگان کمک می کند. این ارتباط غیر کلامی (زبان بدن) هم مهارتی اکتسابی است، که با مطالعه و تمرین می توان کسب نمود.

 استاد احمد محمدی، مدرس سمینار موفقیت در مورد فنون، تکنیک ها و تمامی ابزارهای مورد نیاز برای موفقیت از جمله زبان بدن سخن خواهند گفت. فرصت خوبی است تا با شرکت در این سمینار، قدم اول را در مسیر موفقیت خود بردارید. به این منظور می توانید به آدرس اینترنتی زیر مراجعه نمایید. 

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments