مقالاتموفقیت / انگیزشی

برای رسیدن به موفقیت به 6 فاکتور مهم نیاز دارید

” قبل از هر چیزی داشتن آمادگی، کلید موفقیت است.”   «الکساندر گراهام بِل»

سمینار موفقیت، شما را برای موفقیت آماده خواهد کرد! 

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

” افراد موفق و ناموفق از نظر توانایی تفاوت چندانی ندارند، تفاوت آنها در اراده‌شان برای رسیدن به توانایی‌های بالقوه‌شان است.” «جان ماکسول»

همه می‌خواهند موفق شوند، به آن فکر

می‌کنند و درباره افراد موفق مطالعه می‌کنند. موفقیت فقط داشتن پول و سرمایه نیست بلکه معانی زیادی را دربردارد؛ از جمله موفقیت در ارتباطات، امتحان دادن و نمره خوب گرفتن، رسیدن به شغل مناسب، ایجاد مهارت‌ های مفید، پیشرفت در هر زمینه‌ای از زندگی و چیزهای بیشتر است. اگر بخواهیم در یک کلام موفقیت را تعریف کنیم می‌توان گفت به معنای دستاورد، دستیابی و رسیدن به نتایج مثبت است.

6 کلید موفقیت و رسیدن به دستاوردهای مثبت

1. داشتن یک هدف روشن و واضح

باید دقیقاً بدانید که چه می‌خواهید. اگر ندانید که دقیقاً چه چیزی می‌خواهید درست اقدام نمی‌کنید، مسیرتان مشخص نیست و تصمیمات درستی هم نمی‌ گیرید.  وقتی هدفتان مشخص باشد، می‌توانید برنامه‌ ریزی کنید و بدانید که چه راهی را باید طی کنید.

2. مطالعه کردن در مورد هدفتان

در مورد هدفتان بیاموزید. این کار باعث می‌شود که برایتان روشن شود که آیا واقعاً قصد دست یافتن به این هدف را دارید یا نه. گاهی ما خواهان چیزی هستیم ولی وقتی در مورد آن مطالعه می‌کنیم می‌فهمیم که آن چیز به درد ما نمی‌خورد. وقتی در مورد هدفتان بدانید از جزئیات آن هم آگاهی می‌یابید، می‌دانید که چه باید بکنید و چه تغییری باید در زندگی‌تان به وجود آورید، بنابر این آن را عملی می‌سازید.

3. صبور بودن

یک درخت یک شبه رشد نمی‌ کند و به ثمر نمی‌ نشیند. هر چیزی برای رشد کردن به زمان نیاز دارد. برای ایجاد یک کسب و کار، تبدیل شدن به یک مدیر موفق، راننده‌ی حرفه‌ ای شدن، شناگر خوب شدن یا صحبت کردن فصیح به زبانی دیگر به زمان نیاز است. موفقیت در هر زمینه‌ای از زندگی نیاز به صبر دارد. وگرنه در صورتی که فوراً به نتایج مطلوبتان نرسید، ممکن است که صبرتان طاق شود و آن کار را رها کنید. در هر کاری همیشه مشکلات و موانع وجود دارند. با وجود موانع و سختی‌ ها و ناکامی‌ ها باید صبور باشید و به کارتان ادامه دهید. با تلاش و خود-انضباطی می‌توانید در تمام زمینه‌ ها صبور شوید.

5 مشخصه که نشان دهنده انتخاب نادرست اهداف است
بخوانید

6 important factors for achieving success

4. پایداری کردن و استقامت داشتن

صبر و استقامت در کنار هم است. وقتی صبور باشید در واقع پایداری می‌کنید و بالعکس. اغلب مردم به علت ثبات نداشتن در کاری که شروع کرده‌اند، آن را به سرانجام نمی‌رسانند. فقط فکر کنید که اگر تا الان در هر کاری  استقامت می‌داشتید چه کارهای زیادی را توانسته بودید، تمام کنید. اغلب اگر کمی بیشتر استقامت کرده بودید به هر چه که می‌خواستید رسیده بودید. این قضیه شبیه داستان مشهور در مورد فردی هست که به دنبال طلا بود. پس از مقداری کندن زمین و پیدا نکردن چیزی دست از تلاش کشید و آن را رها کرد. فرد دیگری رسید و شروع به حفاری کردن در همان نقطه کرد. پس از کندن چند سانتی‌متر بیشتر به طلا رسید. در زندگی هم همین قضیه صادق است. باید استقامت داشته باشیم و خسته نشویم.

5. انگیزه داشتن

این کلید نیز با کلیدهای قبلی مرتبط است. زمانی که انگیزه وجود داشته باشد، صبر و استقامت نیز وجود خواهد داشت. انگیزه باعث می‌شود که امیال و آرزوها دست‌ یافتنی شوند. چه چیزی می‌تواند انگیزه‌تان را تقویت می‌کند؟ اگر دائماً از اهمیت هدف و دلایل رسیدن به آن و فوایدش آگاه باشید، می‌توانید انگیزه خود را در سطح بالایی حفظ کنید. تکرار عبارات تاکیدی، مطالعه کردن درمورد افراد موفق می‌تواند در بالا بردن انگیزه شما مؤثر باشد.

چگونه در غیاب رئیسمان، تصمیمات مهم بگیریم؟
بخوانید

6. داشتن اعتماد به نفس و خودباوری

خودباوری تأثیر بسیار زیادی در رسیدن به هدفتان دارد. اگر عزت نفس و اعتماد به نفس لازم را نداشته باشید دست به کاری جدید نمی‌زنید و ریسک‌پذیری نخواهید داشت. برای موفق شدن باید تا حدی جسور و شجاع باشید تا بتوانید از منطقه امن خود خارج شوید.

تمام موارد ارائه شده در این مقاله را دنبال کنید و به مدت یک هفته آنها را در زندگی‌تان پیاده کنید. سپس دوباره یک هفته دیگر آنها را تکرار کنید. این کار را با اهداف کوچکی که دستیابی به آنها زمان زیادی نمی‌گیرد، شروع کنید. پس از انجام چند هدف کوچک و ساده اعتماد به نفس و انگیزه‌‌ی زیادی کسب می‌کنید و بدین ترتیب قادر می‌شوید که به سراغ اهداف بزرگتر هم بروید و به موفقیت دست یابید.

در مقاله فوق دریافتیم که موفقیت برای هر فردی تعریف خاص خود را دارد، ولی دیدیم که برای رسیدن به هر هدف و موفقیتی یک سری خصوصیات مشترک وجود دارند. مهارت ها و خصوصیاتی که همگی یادگرفتنی هستند، و تمام افراد موفق این خصوصیات را دارند. استاد احمد محمدی در سمینار موفقیت، تمامی ابزارهای مورد نیاز برای موفقیت را به شما خواهند آموخت و با دانستن آن ها و تلاش و تمرین به طور قطع به موفقیت و اهداف خود خواهید رسید. 

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

من می توانم – قسمت دوم
به متوسط بودن آلرژی ندارید؟!
۷ روش برای خلق زندگی رویایی
5 عامل بازدارنده از ثروتمند شدن – قسمت دوم
تمرینات قانون جذب و نحوه انجام دادن آنها (2)
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 4 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن