برای خلق فرصت ها منتظر دیگران نباشید خودتان شروع کنید

شروع
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

اکثر ما منتظریم تا وقت مناسب رسیدن به چیزی فرا برسد؛ وقت رسیدن به شغل بهتر برسد؛ یک فرصت برای به دست آوردن پول زیاد به دست آوریم یا منتظریم که همسر دلخواهمان زندگی‌مان سر راهمان سبز شود.

  • آیا این فرصت ها هرگز فرا نمی‌رسند؟
  • امکان دارد که این فرصت ها در زمان مناسبی برایمان پیش نیایند؟
  • شاید آنها را شناسایی نکنیم.
  • شاید برای آنها آماده نباشیم.
  • امکان دارد زمانی‌که این فرصت ها پیدا می‌شوند دیگر علاقه‌ای به آن نداشته باشیم.

شما بدون هیچ اراده‌ای منتظر افتادن اتفاقی هستید. چرا فقط رؤیاپردازی می‌کنید و برای رسیدن به رؤیاهایتان حرکتی انجام نمی‌دهید؟ چرا ناامید و ناراحت هستید وقتی که هنوز اتفاقی رخ نداده؟

شما می‌توانید فرصت ها را خلق کنید

موضوع خلق فرصت ها نیست بلکه آگاهی یافتن از آنها اهمیت دارد. اغلب فرصت ها همیشه در پیشروی ما قرار دارند اما ما آنها را نمی‌شناسیم. برای اینکه بتوانیم آنها را ببینیم و تشخیص دهیم باید ذهنیتمان را تغییر دهیم. وقتی شما به شدت خواهان چیزی هستید و بر آن تمرکز دارید، آن شروع به ظهور و رخ دادن می‌کند. هیچ سحر و جادویی در اینجا نیست، بلکه قوانین عاطفی و ذهنی آشکار در کار است. افراد موفق هرچند بدون آگاهی از این قوانین استفاده می‌کنند.

چگونه فرصت ها را خلق و آنها را شناسایی کنید؟

۱. باید آنچه را که می‌خواهید تعریف کنید. اگر نمی‌دانید دقیقاً چه چیزی می‌خواهید پس چگونه می‌خواهید به آن برسید؟ وقتی متوجه شدید که چه می‌خواهید، قادر به شناسایی فرصت ها هم خواهید بود.

Don't wait for others to create opportunities, create them yourself

۲. اهدافی را که تا به حال به آنها رسیده‌اید، تجسم‌سازی کنید. اهدافتان را احساس کنید و از آن لذت ببرید. این تجسم‌سازی به شما انگیزه و انرژی می‌دهد تا به هدفتان جامۀ عمل بپوشانید. وقتی انگیزه، انرژی و شور و شوق دارید، شما فرصت هایی را که قبلاً‌ نداشته‌اید می‌بینید. افرادی که در سر راهتان قرار می‌گیرند متوجه اشتیاق شما می‌شوند و برای شما مسیر را می‌گشایند.

فرض کنید که دنبال شغل جدیدی هستید و امیدی به پیدا کردن آن ندارید. این نگرش ذهنتان را مسدود می‌کند و دیگر اجازه نمی‌دهد که در جستجوی شغلی باشید. اگر به دنبال شغلی جدید هستید، باور کنید که آن را پیدا می‌کنید، بنابراین منتظر آن باشید. شاید یک آگهی تبلیغاتی در روزنامه ببینید یا یک دوستی درمورد آن با شما صحبت کند. شغل همینجا در دسترس است و به خاطر نگرش انتظار، شما از این شانس آگاه می‌شوید.

بدون داشتن این ذهنیت احتمالاً این موقعیت را از دست می‌دهید. مثال دیگری بزنیم. مثلاً می‌خواهید به خارج از کشور مسافرت کنید اما همیشه این باور را دارید که سفر خارجه به پول هنگفتی نیاز دارد و  اصلاً در مورد هزینه‌های این سفر پرس‌وجو نمی‌کنید. تصورتان این است که این رؤیا برای شما دست‌نایافتنی است. با این طرز فکر هر شانسی را برای مسافرت از بین می‌برید.

اگر بلند همت باشید و فقط آرزو نکنید همه چیز تغییر می کند

بدون هیچ شک و تردیدی خودتان را در حال سفر تجسم کنید. دیر یا زود شما بالاخره از هر طریقی که شده یا معامله‌ یا تخفیف می‌توانید هزینه‌های این سفر را تأمین کنید. شاید هم فرصتی پیدا شد و پول زیادی به دست آوردید و بالاخره به سفر خارجه بروید. اگر دوست دارید که دوستان زیادی داشته باشید این شانس را با ماندن در خانه پیدا نمی‌کنید بلکه باید با دیگران در ارتباط باشید. با فکر کردن درمورد نحوۀ رفتار و گفتار، شما فرصت‌ را خلق می‌کنید تا اینکه آنها به شما جذب می‌شوند.  شما با نگرش و فکر صحیح می‌توانید تقریباً فرصت‌ ایجاد هرچیزی را خلق کنید.

اگر به دنبال موفقیت هستیم، باید راه و روش افراد موفق را بیاموزیم و الگو قرار دهیم. افراد موفق هیچ گاه به پای دیگران نمی نشینند تا آنها کاری انجام دهند. بلکه همواره در تلاش هستند تا فرصت های جدیدی را خلق کنند و به بهترین نحو از آنها استفاده کنند. در واقع افراد موفق از مرحله رویاپردازی های بی هدف عبور کرده اند. یعنی در تلاشند هر چه را که در ذهنشان می پرورانند به واقعیت تبدیل کنند. اگر می خواهید عادات افراد موفق و راه های رسیدن به موفقیت را بیاموزید و از آنها استفاده کنید می توانید در سمینار موفقیت شرکت کنید. سمینار موفقیت فرصت مناسبی است که می توانید با شرکت در آن از مطالب آموزشی استاد احمد محمدی مدرس موفقیت بهره مند گردید و فرصت های خود را خلق کنید. برای اطلاعات بیشتر کافی است روی لینک زیر کلیک نمایید!

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

دیدگاه بگذارید

avatar