مقالاتموفقیت / انگیزشی

بخشش، راز رسیدن به پول و خوشبختی بیشتر!

برای رسیدن به پول و خوشبختی بیشتر، بخشش کنید

حتماً هزاران بار این جمله را شنیده اید که می گویند: «از هر دست بدهی، از همان دست پس می گیری!» برای زیادتر شدن دارایی، قانونی وجود دارد به نام گردش پول؛ یعنی هر چه بیشتر پولت را به گردش بیاندازی، پول بیشتری نصیبت خواهد شد و هر چقدر خساست به خرج دهی، دارایی‌هایت نه تنها بیشتر نمی‌شود، بلکه کمتر هم خواهد شد! از این رو در تمامی ادیان الهی، توصیه به «بخشش» شده است و تاکید شده که هر چقدر ببخشی، بر ثروتت می افزایی! اما این بخشش باید همراه با ایمان باشد؛ یعنی ایمان داشته باشید که وقتی می‌بخشید، چندین برابرش به شما باز می‌گردد. در این صورت حس خوبی دارید و با احساسی فوق العاده پولی را می‌بخشید؛ اگر بخشش شما همراه با حس بد باشد، پول بیشتری را از دست می‌دهید زیرا در حقیقت به وفور و فراوانی ایمان ندارید!

در این باب، آنتونی رابینز داستانی از زندگی خودش را بازگو می‌کند که مصداق خوبی برای مفهوم فوق می‌باشد:

بخشش ، حتی در بدترین شرایط

«می‌خواهم برایتان از روزی بگویم که ثروتمند شدم! من ورشکست شده بودم؛ آشفته و عصبانی بودم و جز خودم، همه چیز و همه کس را مقصر می‌دانستم! از دست یکی از دوستانم که به او پول قرض داده بودم، عصبانی بودم. با وجود اینکه باید قبض‌ها و صورت حساب‌های خودم را پرداخت می‌کردم، اما چون او به پول نیاز داشت به او پول قرض دادم.

حدود 12000 دلار به او قرض دادم در حالیکه خودم حتی پولی برای غذا خوردن نداشتم! فقط 25 یا 26 دلار ته حسابم مانده بود! مدام به او زنگ می‌زدم اما او جواب تلفنم را نمی‌داد. شدیداً به پول نیاز داشتم و او هم مدام مرا پس می‌زد در صورتی که وقتی او به پول نیاز داشت، من او را پس نزده بودم! به همین خاطر بسیار عصبانی بودم؛ در واقع از خودم عصبانی بودم که چرا این کار را کردم! با 26 دلار چکار می‌توانستم بکنم؟

داستان مردی که نشانی خوشبختی را از کائنات می‌پرسید
بخوانید

در رستورانی نشسته بودم که ناگهان پسربچه کوچکی که لباس کار بر تن داشت، وارد شد؛ رفتار او بسیار ستودنی بود. در را برای مادرش باز کرد و سپس صندلی را برای مادرش کشید تا بنشیند. رفتار او مرا به وجد آورد و تکانم داد. حس کردم که او پسربچه ای خالص و پاک است؛ همیشه دوست داشتم من هم آنگونه باشم.

او واقعاً پسر خوبی بود و من چون تحت تاثیر رفتار او قرار گرفته بودم، وقتی پول غذای خودم را که حدوداً 7 دلار شده بود حساب کردم، نزدیک او رفتم، دستم را در جیبم کردم و باقی پولم را هر چقدر که بود، جلوی او روی میز قرار دادم! حقیقتاً باید از اینکار می ترسیدم! چطور می‌توانستم غذا بخورم؟ اما نترسیدم چون چیزی در درونم باعث می شد که این ترس را پشت سر بگذارم.

دکتر احمد محمدی
دکتر احمد محمدی

قدرت بخشش ، ماورای تصورات ما

سرانجام متوجه شدم که چیزی فراتر از محدودیت‌ها در درون ما وجود دارد! خصوصاً زمانی که دیگر به پول فکر نمی‌کردم… در واقع پول چیزی بود که باعث ترس من شده بود! به خانه برگشتم در حالیکه حتی نمی‌دانستم برای وعده غذایی بعدی‌ام باید چکار کنم! اما همین که به خانه رسیدم، پستچی آمد و پاکتی را به من داد؛ نامه ای از طرف همان دوستی بود که به او پول قرض داده بودم!

در یادداشتی نوشته بود: « من تو را سر دواندم و کارم اشتباه بود؛ بسیار متأسفم! وقتی به تو احتیاج داشتم، تو کنارم بودی… این پولی است که به تو بدهکار بودم، به اضافه مقدار بیشتری برای جبران آن.» او 12000 دلار مرا به اضافه 100 دلار به خاطر دیرکرد آن داخل پاکت گذاشته بود.

آن مقدار پول، برای برگزاری برنامه‌های من به مدت یک یا دو ماه کافی بود. به گریه افتادم و با خودم فکر کردم که این اتفاق واقعاً چه معنایی دارد؟ به این نتیجه رسیدم که هر چقدر ببخشی، همیشه به تو باز خواهد گشت…  حتی لازم نیست به آن فکر کنید؛ فقط ببخشید… قدرت بخشش آنقدر بزرگ خواهد بود که حتی تصورش را هم نمی‌توانید بکنید!

افزایش درآمد به کمک تکنیک های فنگ شویی (1)
بخوانید

من نمی‌دانم که آیا آن اتفاق یک همزمانی بود یا نه؟ ولی از آن روز به بعد، من به معنای واقعی شروع به ثروتمند شدن کردم! به جرأت می‌توانم بگویم که روزهای سختی داشته‌ام… مشکلات مالی و احساسی زیادی داشته‌ام، مثل همه شما… اما دیگر هرگز به آن ذهنیتی که ریشه در باور به کمبود و عدم فراوانی داشت، بر نخواهم گشت… راز خوشبخت زندگی کردن، بخشیدن است.

«اگر قصد بخشیدن نداری، انتظار دریافت هم نداشته باش…!»

بخشش، راز رسیدن به پول و خوشبختی بیشتر!

جذب پول بیشتر با بخشیدن

اگر واقعاً می‌خواهید پول بیشتری جذب کنید و جریان ثروت به سوی شما روانه شود، کافی‌است ماهیانه مبلغی را صرف بخشیدن به دیگران کنید؛ لازم نیست این مبلغ خیلی زیاد باشد. به طور معمول بهتر است 10 درصد درآمد خود را ببخشید اما اگر حس خوبی به این میزان ندارید، هر مقداری که حس‌تان را بد نمی‌کند صرف بخشش به دیگران کنید.

فقط نکته مهم این است که زمانی که دارید پولی را می‌بخشید، مراقب باشید که این حرکت شما همراه با حس ترحم، دلسوزی، غم و اندوه، و هر حس و فرکانس منفی دیگری نباشد. شما فقط و فقط، برای کمک به خودتان و افزودن به ثروت خودتان دارید این کار را انجام می‌دهید، نه اضافه کردن ثروت به شخصی دیگر!

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

برچسب ها

پویا دهقان

کارشناس مدیریت جهانگردی از دانشگاه علم و فرهنگ، و متقاضی شرکت در آزمون ارشد... نوشتن رو دوست دارم، در کنارش از انجام کارهای هیجان انگیز هم به شدت خوشم میاد! به عکاسی شدیداً علاقه مندم و فرصت باشه کارای کوچیکی هم میکنم... دو ژانر مورد علاقم توی موسیقی، راک و سنتیه، اما با این حال خودمو به این دو محدود نمیکنم...

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 12 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن