مقالاتموفقیت / انگیزشی

با 7 گام رسیدن به استقلال مالی آشنا شوید

رسیدن به استقلالِ مالیِ واقعی به معنیِ داشتنِ ثروتی کثیف، نیست. اولین علت داشتنِ مشکلاتِ مالی در زندگی، بی‌نظمی، عدمِ مهارت و کنترلِ شخصی است. بیشترِ افراد، تواناییِ عقب انداختنِ خوش گذرانی را ندارند و عادتشان است که همه‌ی درآمدشان، و یک مقداری هم بیشتر، از آن را خرج کنند. که معمولا این مخارج با کمکِ وام و کارتهای اعتباری، جور میشود. یکی از اهدافِ ما، این است که همه دوست داریم، پولِ بیشتری در بیاوریم، انقدر پول داشته باشیم که دیگر نگرانِ پول نباشیم. امروزه، افرادِ زیادی، خیلی سریعتر از گذشته، به استقلال مالی میرسند، اما با این حال، می بینید که خیلی از آنها آدمهای خوشبختی نیستند. اما با این هفت گام، میتوانید ثروتِ لازم را جمع کنید، خوشبخت باشید، و به استقلال مالی، برسید. مهم هم نیست که در سالهای قبل، چقدر پول داشتید.

گام اول: راجب پول تفکر مثبتی داشته باشید

افکار منفی راجب پول یکی از بزرگترین موانعی است که برای رسیدن به استقلال مالی باید آن را حذف کنید. مثلا اینکه پول ریشه تمام بدبختی هاست یا اینکه پول با خود خوشبختی نمی آورد. وقتی که تفکر مثبت داشه باشیم فرصت های مختلف را جذب می کنیم و راه های جدیدی رو به ما باز می شود.

استقلال مالی

گام دوم: اهداف خود را راجب استقلال مالی هرروز بر روی یک برگه بنویسید

به این فکر کنید که چگونه می توان به اهداف رسید. نوشتن اهداف بر روی برگه و فکر کردن به آن فقط 5 تا 10 دقیقه وقت شما را می گیرد که بهتر است صبح انجام شود. استقلال مالی باید مرکز تمام کارهای شما باشد. استقلال مالی چیزی نیست که به صورت اتفاقی و برنامه ریزی نشده به دست بیاید. چیزی است که به صورت آگاهانه باید به آن فکر کنید و برای آن برنامه ریزی کنید.

گام سوم: برای هرروز از قبل برنامه ریزی کنید

بهترین زمان برای برنامه ریزی شب قبل است. برنامه ریزی جلوتر هر روز، هر هفته و هرماه باعث می شود در کارهایتان سریعتر و مصمم تر باشید. وقتی از روی برنامه کار کنید. تمرکز و کنترل بیشتری دارید. همچنین با برنامه ریزی اینکه قرار است چطور هفته، ماه و سال خود را بگذرانید، بهتر می توانید عادت های خود را دنبال کنید و می توانید تصمیم بگیرید کی در زمان صرفه جویی کنید.

سخنرانی توماس دکستر جیکس : به رویاهات ایمان داشته باش
بخوانید

استقلال مالی

گام چهارم: روی هر ساعت از روزتان تمرکز داشته باشید

شما باید بهترین بهره برداری را از زمان بکنید. اصل، اصل تمرکزاست و می شود گفت توانایی رشدتان در تمرکز کردن بیشتر از هر مهارت و عادت دیگری که یاد گرفتید باعث افزایش موفقیت مالیتان میشود. چیزهایی که بیشتر از هر چیز دیگری روی آنها تمرکز دارید و بیشتر وقت خود را برای آن صرف می کنید باید کاملا در راستای اهداف مالی خودتان باشد.

گام پنجم: روی خودتان سرمایه گذاری کنید

باید سرمایه گذاری بر شکوفایی و یادگیری خودتان باشد. دوره های مربوط به مدیریت زمان را خریداری کنید، کتاب هایی راجب به امور مالی شخصی بخوانید و در اینترنت مقالاتی راجب به پول و اینکه چطور می توان پول بیشتری به دست آورد مطالعه کنید. وقتی ایده های زیادی راجب به پول داشته باشید افراد زیادی به شما مراجعه می کنند تا به آنها مشورت دهید.

استقلال مالی

گام ششم: بعد از هر رویداد زندگیتان باید سوالات جادویی از خودتان بپرسید

شما باید از خودتان بپرسید کدام کار را درست انجام داده ام؟ و دفعه بعد باید کدام کار را به نحوی دیگر انجام دهم؟ اگر شما چند دقیقه وقت بگذارید و تمام کارهایی که انجام دادید و همه کارهایی را که باید به نحوی دیگر انجام دهید را بنویسید، بعد از هر تماس و شرایطی می توانید با سرعتی دو یا سه برابر رشد کنید و یاد بگیرید. بهبود خودتان و کیفیت اشتیاقتان روی مقدار پولی که به دست می آورید اثر می گذارد.

گام هفتم: نسبت به دیگران بخشنده باشید

با تمام افراد و کسانی که در خانه و محل کار با آنها رو به رو هستید، به گونه ای رفتار کنید که انگار مهم ترین فرد در دنیای شما هستند. اثبات شده است که اگر فرد بخشنده ای باشید ثروت بیشتری به سمت شما جذب می شود و خوشبخت تر می شوید. اغلب می شنویم که پول خوشبختی نمی آورد اما حقیقت این است که پول یکی از ملزومات خوشبختی است و رفاه مادی باعث رضایت از زندگی می شود و هرچه وضعیت اقتصادی ما بهتر شود اساس رضایت بیشتری در زندگی داریم. پس با تمرکز بر روی اهداف مالی که به شما انگیزه می دهد و باور به اهدافی مثبت نسبت به پول، خودتان و زندگی همزمان به ثروت و خوشبختی بیشتری دست پیدا می کنید. بنابراین اگر از این آموزش لذت بردید و می دانید که چطور ثروت بیشتری را به زندگی خود بیاورید، آن را به دوستان خود نیز یاد بدهید یا هرکس دیگری که این اطلاعات ممکن است به دردشان بخورد.

ذهن همه ما به شکلی درگیر مسائل مالی است؛ بسیاری از ما همواره دغدغه پول داریم؛ در واقع طبق آمار، بیشتر از ۸۰٪ از مردم، گرفتار مشکلات مالی هستند. خب؛ چگونه می توانیم این دغدغه را به حداقل برسانیم؟ همه ما باید استعدادها و توانمندی های خود را شناسایی کنیم و آن هایی که می توانند بر درآمد ما بیفزایند را توسعه و گسترش دهیم. در آکادمی بازار ما محصولاتی را در اختیار شما قرار می دهیم تا دیگر مجبور نباشید راهی را که بارها توسط افراد مختلف طی شده دوباره تجربه کنید و وقت و انرژی تان تلف شود. برای استفاده از این محصولات بر روی لینک زیر کلیک کنید:

دوره آموزشی غیر حضوری «معجزه قدرت ذهن»

 

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

کتاب « استقلال مالی» نوشته گرنت کاردون
برچسب ها

ندا تفضلی

کارشناس برنامه ریزی شهری از دانشگاه تهران هستم. علاقه زیادی به یادگیری اصول موفقیت در زمینه های مختلف دارم و مایل هستم آن ها را با دیگران به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − دو =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن