مقالاتموفقیت / انگیزشی

با گفتن غیرممکن است برای خودتان مانع نتراشید

وقتی لغت “غیرممکن” را به کار می‌برید،  برای خود مانع ایجاد می‌کنید. گرچه تعداد بسیاری موانع واقعی و نامعلومی وجود دارند، وقتی که کلمۀ “غیرممکن” را می‌گویید در واقع به خود و جهان می‌گویید که نمی‌توانید کاری بکنید و حصاری دور خود می‌کشید. بین خود و آن کاری که به نظرتان غیرممکن است دیوار نامرئی می‌سازید. حذف کلمۀ “غیرممکن” از دایرۀ لغتتان شبیه ویران کردن یک دیواری است که مانع انجام دادن کار و رسیدن به موفقیت‌تان می‌شود.

کلمۀ “غیرممکن” مشابه عبارت ” من نمی‌توانم”، ” من باور ندارم که بتوانم” یا “آن اثری ندارد” است. این کلمه یا کلمات مشابه شبیه زنجیری هستند که به پای شما بسته شده‌اند. این کلمات نداشتن عزت نفس و کمبود اعتماد به نفس را نشان می‌دهند و مانع رسیدن به موفقیت می‌شوند. بنشینید و فکر کنید که تا به حال چند بار این کلمه و کلماتی مشابه را بر زبان خود جاری کرده‌اید و چگونه با انجام این کار برای خود محدودیت ایجاد کرده‌اید. فکر کنید اگر این کلمات را نگفته بودید، الان زندگی‌تان چگونه بود؟

چند بار عبارات زیر را گفته‌اید؟

  • غیرممکن است که به این شغل برسم.
  • امکان ندارد که وزنم را کم کنم.
  • غیرممکن است که پول بیشتری به دست آورم.
  • غیرممکن است که ثروتمند شوم.
  • غیرممکن است که زبان فرانسه یا هر زبان دیگری یاد بگیرم.
  • من از عهدۀ سفر خارجه برنمی‌آیم.
  • هیچ کسی مرا دوست ندارد.

اینها تنها چند نمونه مثال هستند. اگر فکر کنید می‌توانید جملات دیگری به این لیست اضافه کنید. هر بار که یکی از جملات بالا را تکرار می‌کنید مانعی برای خود ایجاد می‌کنید، هرچه بیشتر این جملات را تکرار کنید، موانع بیشتری می‌سازید و شما آنها را باور می‌کنید. اینها موانع ذهنی‌اند اما از موانع جسمی قوی‌تر هستند. این جملات مانع تلاش شما می‌شوند، فرصت‌ها را از بین می‌برند و باعث محدود شدن زندگی‌تان در این جهان می‌شوند. باید دیوارها را بشکنید و از ساختن آنها دست بکشید. همگی شما به تغییر نگرش نیاز دارید و باور کنید که همه چیز امکانپذیر است.

شکستن مانع غیرممکن

1. کلمۀ “غیرممکن” را به کار نبرید و آن را از دایرۀ لغاتتان حذف کنید.

2. افکارتان را محدود نکنید. همه چیز در ذهنتان ممکن است. هیچ محدودیتی برای نحوۀ تفکر شما وجود ندارد. فکر کردن به آنچه که می‌خواهید به پول، زمان و تلاشی نیاز ندارد.

3. همه چیز از ذهن شروع می‌شود. وقتی تصورتان این است که چیزی غیرممکن است و آن را باور می‌کنید، فرصت‌هایی را می‌بینید که از قبل نمی‌دیدید. باور به ممکن  هاذهنتان را می‌گشاید و انگیزه‌تان را بالا می‌برد.

4. اهداف یا کارهای ساده و کوچکی را که به نظرتان غیرممکن هستند، بیابید و آنها را چالشی برای تغییر نگرش‌تان در نظر داشته باشید. فکر کنید آنها امکان‌پذیر هستند. از الان شروع کنید تا برای رسیدن به آنها کاری بکنید.

5. آنچه را که می‌خواهید تجسم کنید و باور کنید که رسیدن به آنها کار دشواری نیست. شاید در ابتدا با مقاومت درونی روبرو شوید اما پس از مدتی بر آن غلبه می‌یابید.

6. هدف معینی را تجسم کنید و باور کنید که امکانپذیر است. با تکرار کردن این تفکر در ذهنتان، کم کم باور می‌کنید که آن غیر ممکن نیست. این کار ذهنیت و نگرش‌تان را عوض می‌کند و موانع ذهنی را از بین می‌برد و موفقیت، شادی، چیزهای جدید و زندگی بهتر به سوی شما جذب می‌شوند.

7. داستان‌هایی از افراد موفق بخوانید که باوری به غیرممکن بودن نداشتند و به هرچه که خواستند رسیدند.

کلمۀ ” غیر ممکن” موانعی برای شما به وجود می‌آورد و زندگی‌تان را محدود می‌سازد. کلمۀ “ممکن” را بر زبان جاری سازید و به موفقیت بپیوندید.

وقتی شما قصد انجام کاری را می کنید، همیشه موانعی نیز با پیدایش ایده تان در سر راه شما قرار می گیرد. شاید ابتدا شما فقط عوامل بیرونی مثل نداشتن بودجه کافی یا  نداشتن امکانات کافی و از این قبیل مشکلات را به عنوان مانع در نظر بگیرید اما اولین و مهمترین مانعی که بر سر راه رسیدن به هدفتان سبز می شود خودتان هستید! بله شما. البته که هیچ کس دوست ندارد مانع پیشرفت خود شود اما باید در نظر داشته باشید که این امر بیشتر غیر ارادی است. همانطور که در متن بالا گفته شد شما با “نمیتوانم ها” و “غیر ممکن ها” باعث چیده شدن دیوار هایی بین خود و اهدافتان می شوید. همین عبارات کوتاه رفته رفته انگیزه شمارا می گیرند و باعث دلسردی شما می شوند. اینکه شما بتوانید خود باوری و اعتماد به نفس را جایگزین این موانع ذهنی کنید کار آسانی نیست اما “غیرممکن” هم نیست فقط باید بخواهید و برای آن تلاش کنید. آکادمی بازار به زودی سمیناری برگزار می کند که در آن استاد احمد محمدی روش ها و راهکار های مطمئنی در مورد چگونگی دستیابی به اهداف و موفقیت ارائه می دهد که شما می توانید با بهره مندی از آن ها چندین قدم به اهدافتان نزدیکتر شوید. برای اطلاعات بیشتر از جزئیات سمینار روی لینک زیر کلیک کنید:

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی 

مطالب مرتبط

محدودیت تنها در ذهن شماست و لاغیر
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 13 =

دکمه بازگشت به بالا
Open

دوره آموزشی معجزه ذهن قدرتمند

Close
بستن