با کمک این ۱۱ روش رویا خود را به واقعیت تبدیل کنید(۵)

تبدیل رویا به واقعیت
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

رویا

در این مقاله به گام هشتم در تبدیل رویا به واقعیت و قطع ارتباط با افراد منفی نگر می‌رسیم.

۸. روابط خود را ارزیابی کنید

ذهن شما همانند یک اسفنج عمل می‌کند. با هر کسی که بیشتر وقت‌تان را بگذرانید، دقیقا شبیه همان می‌شوید. شما افکارتان را با آن‌ها به اشتراک می‌گذارید، احساسات‌تان را با آن‌ها در میان می‌گذارید، چیزهای مشابهی را دوست دارید و کارهای زیادی را هم با آن‌ها انجام می‌دهید. به همین دلیل هم درست مانند آن‌ها خواهید شد.

اجازه دهید نتیجه تحقیقی که به مدت ۳۰ سال روی افراد چاق افراطی انجام گرفته است را با شما در میان بگذارم: این محققان دریافتند که دلیل اصلی اینکه این افراد دچار چاقی مفرط هستند این است که دوستان صمیمی و افراد نزدیک به آن‌ها، افرادی چاق یا در مرز چاقی هستند.

استاد احمد محمدی

فقط خودت در قبال زندگی‌ات مسئول هستی، نه جامعه، نه خانواده، نه دیگران، فقط خودت!

استاد احمد محمدی

اگر شما دوستی دارید که یا چاق است یا در معرض چاقی مفرط قرار دارد، ۴۱٪ تا ۱۱۶٪ احتمال دارد که شما هم، حتی اگر در ایالت و استانی دیگر هم زندگی می‌کنید، همانند این افراد دچار چاقی مفرط شوید. شاید باور کردنش برای‌تان دشوار باشد.

بیشتر بخوانید: با کمک این ۱۱ روش رویا خود را به واقعیت تبدیل کنید(۱)

محتاط باشید تا به رویا خود برسید

ارتباط ذهن ما با اذهان دیگران بسیار قدرتمند است به طوری که اگر شما با افراد چاق و فربه در ارتباط باشید یا به آن‌ها گوش دهید، چه بخواهید چه نخواهید‌، احتمال چاق شدن خودتان را به شدت بالا می‌برید.

به همین دلیل است که شما باید در انتخاب افرادی که زمان و وقت‌تان را با آن‌ها سپری می‌کنید،‌ محتاط و آگاه باشید. رابطه و روابطی که انتخاب می‌کنید، تاثیرات شدیدی روی شما می‌گذارند.

تاثیر افراد

تاثیر افراد و ارتباط برای تبدیل رویا به واقعیت

لس براون، استاد انگیزه بخش می‌گوید:‌ اگر با ۹ فرد ورشکسته مراوده داشته باشید، من به شما تضمین می‌دهم که دهمین فرد ورشکسته، خود شما خواهید بود. عکس این مطلب هم دقیقا صادق است.

اگر شما با ۹ فرد ثروتمند معاشرت کنید، شما هم در مسیر ثروت قرار گرفته و دهمین فرد ثروتمند، خود شما خواهید بود.

حال ببنید که ۵ نفری که بیشترین میزان وقت‌تان را با آن‌ها می‌گذرانید چه کسانی هستند؟ اگر در جواب دادن به این سوال مشکل دارید، تلفن‌تان را بردارید و فهرست تماس‌ها را چک کنید.

بیشتر بخوانید: با کمک این ۱۱ روش رویا خود را به واقعیت تبدیل کنید(۲)

برای رسیدن به رویا از افراد بی‌هدف دوری کنید

دقت داشته باشید که افرادی که هدفی در زندگی ندارند و نمی‌دانند از زندگی‌شان چه می‌خواهند و افرادی که باور‌های منفی دارند و مدام از زمین و زمان شکایت و گله می‌کنند، نمی‌توانند دوست شما باشند.

در واقع،‌ آن‌ها، هر چقدر هم که دوست داشته باشید روابط‌تان را با آن‌ها حفظ کنید، دشمن شما هستند. وقت‌تان را با این افراد هدر ندهید.

آن‌ها شما را از مسیر اصلی‌تان دور و منحرف خواهند کرد؛ باعث می‌شوند زندگی‌تان تباه گردد. من نمی‌گویم که آن‌ها را از زندگی‌تان حذف کنید اما سعی کنید بیش از ده دقیقه از وقت‌تان را به آن‌ها اختصاص ندهید.

ارتباط محدود داشته باشید

ارتباط محدود داشته باشید

دیگر مثل سابق، وقت آزادتان را با آن‌ها نگذرانید؛ هر ۵ دقیقه یک بار به آن‌ها زنگ نزنید تا ببینید که در حال انجام چه کاری هستند. مطمئن باشید آن‌ها به جایی نخواهند رسید.

اگر هم نتوانید ارتباط‌تان را با آن‌ها محدود سازید،‌ شک نکنید که خودتان هم به جایی نخواهید رسید. روابط‌تان را مجدد بررسی کنید. روابط‌تان باید شما را بالا ببرند نه اینکه باری بر دوش شما باشند و شما را پایین نگه دارند.

مطمئن شوید که افرادی که با آن‌ها حشر و نشر دارید، بر مشکلات و مسائل شما نمی‌افزایند و در عوض، به شما کمک می‌کنند تا افرادی بهتر و شادتر شوید.

بیشتر بخوانید: با کمک این ۱۱ روش رویا خود را به واقعیت تبدیل کنید(۳)

برای تبدیل رویا به واقعیت قطع ارتباط کنید

به تک تک اسامی موجود در دفترچه تلفن گوشی‌تان نگاه کنید و از خودتان بپرسید که رابطه با این فرد چه تاثیری روی من و چه فایده‌ای برای من دارد؟

آیا این رابطه مرا به هدفم نزدیک‌تر می‌کند یا برعکس، مرا از مسیر اصلی منحرف می‌سازد؟

اگر دریافتید که این افراد به شما یا موفقیت‌تان آسیب می‌زنند سعی کنید بیش از ۱۰ دقیقه از وقت‌تان را با آن‌ها نگذرانید. اگر تاثیر منفی روی شما می‌گذارند، با آن‌ها قطع رابطه کنید.

سخن پایانی

به خودتان لطف کنید و این افراد سمی را از اطراف‌تان بزدایید. اگر دیدید که این افراد در مسیر موفقیت به شما کمک می‌کنند، سعی کنید نوع کمک‌شان را شناسایی کنید. زمان آزادتان را با آن‌ها بگذرانید.

از آن‌ها کمک و مشاوره بگیرید. خب؛ ۵ نفری که بیش از همه با آن‌ها ارتباط دارید چه کسانی هستند؟ در شناخت این افراد و انتخاب‌شان دقت کافی را داشته باشید، چرا که در سه تا پنج سال آینده شبیه آنان خواهید گشت!

برای قطع ارتباط با افراد سمی و بی‌هدف اطراف خود باید فن بیان خوبی داشته باشید تا بتوانید قصد خود را به درستی و به دور از ایجاد سوتفاهم بیان کنید. دوره آموزشی غیرحضوری معجزه فن بیان به شما این مهارت را خواهد آموخت. هم‌چنین می‌توانید از مطالب صفحه اینستاگرام دکتر احمد محمدی استفاده کنید تا اعتماد به نفس و فن بیان خود را تقویت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *