با کمک این ۱۱ روش رویا خود را به واقعیت تبدیل کنید(۲)

تبدیل رویا به واقعیت
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

رویا

در مقاله قبلی، به اولین مورد تبدیل رویا به واقعیت اشاره کردیم و از شما خواستیم که اوضاع را به گونه‌ای که در حال حاضر می‌بینید، نبینید.

چشم‌ها را بشویید و جور دیگری ببینید؛ در این صورت، قادر خواهید بود کارهای بیشتری در راستای تحقق هدف‌تان انجام دهید.

بیشتر بخوانید: با کمک این ۱۱ روش رویا خود را به واقعیت تبدیل کنید(۱)

۲. برای رسیدن به رویا خود را در معرض پیام‌های مثبت قرار دهید

یکی از مهم‌ترین کارهایی که می‌توانید برای تحقق رویا انجام دهید، این است که خودتان را در تجارب و داستان‌های مثبت و انگیزه بخش غرق کنید. برای این کار، بهتر است به صورت آگاهانه ذهن‌تان را با پیام‌های مثبت تغذیه کنید.

به داستان‌های الهام بخش از افراد موفق، افرادی مانند جیم ران، لس براون و آنتونی رابینز یا حتی افرادی که توانسته‌اند زندگی مطلوب و رویایی شما را به واقعیت تبدیل کنند گوش کنید.

در جستجوی داستان موفقیت افرادی همانند خودتان باشید که توانستند اوضاع مالی، شرایط جسمی و روابط خود را از همان نقطه‌ای که شما در این لحظه در آن قرار دارید، بهبود بخشند.

چگونگی ایجاد احساس بهتر

چگونگی ایجاد احساس بهتر با تبدیل رویا به واقعیت

سعی کنید روزی ۳۰ دقیقه از وقت‌تان را به مطالعه یا گوش دادن پیام‌های انگیزه بخش اختصاص دهید؛ این سرمایه گذاری اندکی برای رسیدن به خواسته‌تان است که می‌تواند انتظارات شما را دگرگون سازد.

شما احساس بهتری خواهید داشت و با تقویت باورتان نسبت به خود و توانایی‌ها خود، می‌توانید اقدامات بیشتری هم انجام دهید.

بیشتر بخوانید: با کمک این ۱۱ روش رویا خود را به واقعیت تبدیل کنید(۳)

۳. کتب الهام بخش بخوانید

افراد زیادی پیش از شما توانسته‌اند خواسته‌های فعلی شما را برای خودشان محقق کنند و مسیرشان به سوی موفقیت را نیز در کتب مختلفی گردآوری کرده‌اند. تنها کاری که باید بکنید این است که این کتب را مطالعه کنید.

مطالعه این قبیل کتب، هوشمندانه‌ترین کاری است که می‌توانید انجام دهید؛ دیگر نیازی به آزمون و خطا نخواهید داشت و فرمول دقیق رسیدن به مقصد نهایی‌تان را در اختیار خواهید گرفت. این عاقلانه‌ترین راه ممکن است.

عادت افراد موفق در تبدیل رویا به واقعیت

اکثر افراد موفق هفته‌ای حداقل دو کتاب می‌خوانند؛ به این ترتیب، در طی ده سال، بیش از ۱۰۰۰ کتاب خواهند خواند. اگر شما بتوانید هزار کتاب خوب و فوق‌العاده کاربردی مطالعه کنید، فکر می‌کنید چه تاثیری بر تفکر و اندیشه‌تان خواهید گذاشت؟

استاد احمد محمدی

اگر کارهای انسان‌های موفق را انجام دهی به همان نتایجی می‌‎رسی که آن‌ها رسیده‌اند.

استاد احمد محمدی

البته دقت کنید که من از شما نمی‌خواهم که در همین ابتدای کار، با مطالعه هفته‌ای ۲ کتاب کار را شروع کنید. قطعا انجام چنین کاری برای کسی که عادت به مطالعه ندارد، بسیار دشوار و حتی غیرممکن است.

بیشتر بخوانید: با کمک این ۱۱ روش رویا خود را به واقعیت تبدیل کنید(۴)

روزی سه پاراگراف بخوانید

تاکید من بر این است که شما باید با افکار افرادی که پیش از شما موفق شده‌اند و به خواسته‌های شما رسیده‌اند، آشنا شوید و از تجارب ارزشمند و گران‌قدر آن‌ها بهره‌مند شوید. برای شروع، من پیشنهاد می‌کنم روزی ۳ پاراگراف از یک کتاب الهام بخش را مطالعه کنید.

کم کم بر میزان آن بیفزایید. فکر می‌کنم مطالعه روزی ۳ پارگراف کار ساده‌ای باشد و همه تحت هر شرایطی از پس آن برآیند. فکر نمی‌کنم بیش از ده دقیقه از وقت‌تان را بگیرد.

ضمن اینکه شما با انجام این کار، احساس بهتری نسبت به خودتان خواهید داشت چرا که در حال توسعه و گسترش توانایی ذهنی و قدرت فکری‌تان هستید.

۴. از یک مربی کمک بگیرید

از یک مربی کمک بگیرید

مربی نه تنها می‌تواند شما را در راستای تحقق اهداف‌تان پاسخگو شناخته و شما را نسبت به برداشتن قدم‌های ضرروی تشویق و ترغیب کند، بلکه به شما کمک می‌کند تا تصویر بزرگ‌تری را که اکنون، به دلیل گیر کردن در شرایط فعلی‌تان، نمی‌توانید ببینید، را به شما نشان دهد.

هیچ گاه در درخواست کمک و مشاوره از یک مربی فردی یا حرفه‌ای احساس خجالت نکنید و اجازه ندهید احساساتی همچون غرور بی‌جا مانع از این کار شود. شما با این کار، لطف زیادی به خودتان خواهید کرد.

بیشتر بخوانید: با کمک این ۱۱ روش رویا خود را به واقعیت تبدیل کنید(۵)

افراد موفق

این افراد می‌توانند درهای بسته بسیاری را برای‌تان باز کنند.

بسیاری از افراد موفق و سرشناس دنیای امروز هنوز هم از مربیان خصوصی‌شان کمک می‌گیرند؛ حتما تایگر وودز را می‌شناسید؛ وی یکی از بزرگ‌ترین گلف بازان جهان است. جالب است که بدانید وی هنوز هم از مربی‌اش راهنمایی و کمک می‌گیرد. دلیل این امر چیست؟

وقتی این افراد در این سطح از مهارت و توانایی‌شان به نقش موثر مربی اذعان می‌کنند، چرا من و شما باید با غرور بی‌جا مانع از دریافت چنین کمک‌هایی شویم؟

ادامه دارد.

سخن پایانی

بهترین کار قبل از شروع هر کاری مطالعه و تحقیق و شناخت افراد موفق در آن حوزه است. افراد موفق همگی تعداد زیادی عادت و ویژگی‌های مشترک دارند که تعدادی از آنان در مقاله فوق اشاره گشته است.

می‌توانید با مطالعه زندگی آنان و آشنایی با شیوه تفکر و الگوهای رفتاری آنان دریابید که آنان چگونه رویاهای خود را به واقعیت تبدیل نموده‌اند. آکادمی بازار با هدف ترویج و توسعه دانش مورد نیاز موفقیت و چگونگی تحقق بخشیدن به رویاها، محصولات آموزشی و ویدئوها و دوره‌های آموزشی مختلفی را برای شما فراهم کرده است.

علاوه بر مواردی که در قسمت‌های مختلف این مقاله و مقاله‌های بعدی گفته شد، می‌توانید از بسته آموزشی : «موفقیت دست یافتنی است» استفاده نمایید. این بسته راه تبدیل رویا به واقعیت و موفقیت را به شما نشان خواهد داد. با کمک این بسته راه صد ساله را در یک شب طی کنید و به موفقیت برسید. همچنین می‌توانید از مطالب صفحه اینستاگرام دکتر احمد محمدی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *