مقالاتموفقیت / انگیزشی

با کمک این 11 روش رویایتان را به واقعیت تبدیل کنید(2)

در مقاله قبلی، به اولین مورد اشاره کردیم و از شما خواستیم که اوضاع را به گونه ای که در حال حاضر می بینید، نبینید؛ چشم هایتان را بشویید و جور دیگری ببینید؛ در این صورت، قادر خواهید بود کارهای بیشتری در راستای تحقق هدفتان انجام دهید.

۲. خودتان را در معرض پیام های مثبت قرار دهید

یکی از مهم ترین کارهایی که می توانید برای تحقق رویاهایتان انجام دهید، این است که خودتان را در تجارب و داستان های مثبت و انگیزه بخش غرق کنید. برای این کار، بهتر است به صورت آگاهانه ذهنتان را با پیام های مثبت تغذیه کنید. به داستان های الهام بخش از افراد موفق، افرادی مانند جیم ران، لس براون و آنتونی رابینز یا حتی افرادی که توانسته اند زندگی مطلوب و رویایی شما را به واقعیت تبدیل کنند گوش کنید. در جستجوی داستان موفقیت افرادی همانند خودتان باشید که توانستند اوضاع مالی، شرایط جسمی و روابط خود را از همان نقطه ای که شما در این لحظه در آن قرار دارید، بهبود بخشند.

سعی کنید روزی ۳۰ دقیقه از وقتتان را به مطالعه یا گوش دادن پیام های انگیزه بخش اختصاص دهید؛ این سرمایه گذاری اندکی برای رسیدن به خواسته تان است که می تواند انتظارات شما را دگرگون سازد. شما احساس بهتری خواهید داشت و با تقویت باورتان نسبت به خود و توانایی هایتان، می توانید اقدامات بیشتری هم انجام دهید.

۳. کتب الهام بخش بخوانید

افراد زیادی پیش از شما توانسته اند خواسته های فعلی شما را برای خودشان محقق کنند و مسیرشان به سوی موفقیت را نیز در کتب مختلفی گردآوری کرده اند. تنها کاری که باید بکنید این است که این کتب را مطالعه کنید. مطالعه این قبیل کتب، هوشمندانه ترین کاریست که می توانید انجام دهید؛ دیگر نیازی به آزمون و خطا نخواهید داشت و فرمول دقیق رسیدن به مقصد نهایی تان را در اختیار خواهید گرفت. این عاقلانه ترین راه ممکن است.

اکثر افراد موفق هفته ای حداقل دو کتاب می خوانند؛ به این ترتیب، در طی ده سال، بیش از 1000 کتاب خواهند خواند. اگر شما بتوانید هزار کتاب خوب و فوق العاده کاربردی مطالعه کنید، فکر می کنید چه تاثیری بر تفکر و اندیشه تان خواهید گذاشت؟ البته دقت کنید که من از شما نمی خواهم که در همین ابتدای کار، با مطالعه هفته ای ۲ کتاب کار را شروع کنید. قطعا انجام چنین کاری برای کسی که عادت به مطالعه ندارد، بسیار دشوار و حتی غیرممکن است.

زمان مناسب برای رسیدن به رویاهایتان چه موقع است؟
بخوانید

تاکید من بر این است که شما باید با افکار افرادی که پیش از شما موفق شده اند و به خواسته های شما رسیده اند، آشنا شوید و از تجارب ارزشمند و گرانقدر آنها بهره مند شوید. برای شروع، من پیشنهاد می کنم روزی ۳ پاراگراف از یک کتاب الهام بخش را مطالعه کنید و کم کم بر میزان آن بیفزایید. فکر می کنم مطالعه روزی ۳ پارگراف کار ساده ای باشد و همه تحت هر شرایطی از پس آن برآیند. فکر نمی کنم بیش از ده دقیقه از وقتتان را بگیرد؛ ضمن اینکه شما با انجام این کار، احساس بهتری نسبت به خودتان خواهید داشت چرا که در حال توسعه و گسترش توانایی ذهنی و قدرت فکری تان هستید.

۴. از یک مربی کمک بگیرید

مربی نه تنها می تواند شما را در راستای تحقق اهدافتان پاسخگو شناخته و شما را نسبت به برداشتن قدم های ضرروی تشویق و ترغیب کند، بلکه به شما کمک می کند تا تصویر بزرگ تری را که اکنون، به دلیل گیر کردن در شرایط فعلی تان، نمی توانید ببینید، را به شما نشان دهد. هیچ گاه در درخواست کمک و مشاوره از یک مربی فردی یا حرفه ای احساس خجالت نکنید و اجازه ندهید احساساتی همچون غرور بی جا مانع از این کار شود. شما با این کار، لطف زیادی به خودتان خواهید کرد.

این افراد می توانند درهای بسته بسیاری را برایتان باز کنند؛ بسیاری از افراد موفق و سرشناس دنیای امروز هنوز هم از مربیان خصوصی شان کمک می گیرند؛ حتما تایگر وودز را می شناسید؛ وی یکی از بزرگ ترین گلف بازارن جهان است؛ جالب است که بدانید وی هنوز هم از مربی اش راهنمایی و کمک می گیرد. دلیل این امر چیست؟

اگر در زندگی شکست نخورده‌ای یعنی هیچ تلاشی نکردی
بخوانید

وقتی این افراد در این سطح از مهارت و توانایی شان به نقش موثر مربی اذعان می کنند، چرا من و شما باید با غرور بی جا مانع از دریافت چنین کمک هایی شویم؟

ادامه دارد…

بهترین کار قبل از شروع هر کاری مطالعه و تحقیق و شناخت افراد موفق در آن حوزه است. افراد موفق همگی تعداد زیادی عادت و ویژگی های مشترک دارند که تعدادی از آنان در مقاله فوق اشاره گشته است. می توانید با مطالعه زندگی آنان و آشنایی با شیوه تفکر و الگوهای رفتاری آنان دریابید که آنان چگونه رویاهای خود را به واقعیت تبدیل نموده اند.

آکادمی بازار با هدف ترویج و توسعه دانش مورد نیاز موفقیت و چگونگی تحقق بخشیدن به رویاها، به زودی سمیناری به نام «موفقیت» برگزار می کند، که در آن استاد احمد محمدی مدرس، مشاور و سخنران انگیزشی، مهارت ها و ابزارهای مورد نیاز موفقیت و ویژگی های منحصر به فرد انسان های موفق را به شما تدریس خواهند نمود. جهت تحقق بخشیدن به رویاهایتان تعلل را کنار بگذارید و اولین قدم را با شرکت نمودن در این سمینار مثبت و پرنشاط محکم و هوشمندانه بردارید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

مطالب مرتبط:

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

زمان مناسب برای رسیدن به رویاهایتان چه موقع است؟
دلایل اصلی دشوار بودن رسیدن به رویاهای بزرگ چیست؟
آیا از پیگیری رویاهایتان ناامید شده اید؟
مراحلی که برای تحقق رویاهایتان باید پشت سر بگذارید
اگر رویای بزرگی در سر دارید،  باید این 4 ریسک را بپذیرید
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 9 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن