با کمک این 11 روش رویایتان را به واقعیت تبدیل کنید(3)

تبدیل رویا به واقعیت
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

در دو مقاله قبلی از شما پرسیدیم که اگر قرار باشد هیچ قدمی برای تحقق رویاهایمان بر نداریم، اصلا چرا باید رویا و آرزو داشته باشیم و شما را با ۴ گام آشنا کردیم.  در ادامه، با ما همراه باشید.

۵. روی خودتان کار کنید

می دانید؟ بعضی اوقات ما بزرگ ترین و بدترین دشمن خودمان می شویم. بسیاری از بزرگان می گویند اگر ما از دورن، با خودمان دشمنی نکنیم، دشمنان بیرون هیچ آسیبی نمی توانند به ما بزنند. وقتی که من می گویم باید روی درونتان کار کنید، منظورم تلاش برای تغییر و بهبود افکار درونی و احساساتان است.

افکار تخریب کننده تان را بشناسید؛ آن ها را به چالش بکشید. ببینید این افکار از کجا می آیند؟ منشاشان چیست؟ شما را به کدام سمت می برند؟ به تمامی افکاری که آن ها را به عنوان حقیقت زندگی و شخصیتتان پذیرفته اید، نگاه کنید و از خودتان بپرسید که آیا این تفکر، شما را به جایی که می خواهید بروید نزدیک تر می کند یا از هدف نهاییتان دور و دورتر می سازد.

تک تک افکارتان بروز بیرونی دارند؛ تک تک افکارتان، واقعیتی را در زندگی تان خلق می کنند. یک مثل قدیمی و باستانی می گوید: با دقت و هوشیاری زیاد مراقب قلب و احساساتتان باشید چرا که اوضاع و احوال زندگی تان را تغییر می دهند؛ این یعنی اتفاقاتی که اطراف شماست، زندگی تان را نمی سازند؛ بلکه افکار درونی و احساساتتان است که واقعیت زندگی شما را شکل می دهد و باعث بروز آن اتفاقات در اطراف شما می شوند.

این مثل باستانی از شما می خواهد که از افکارتان حراست کنید چرا که افکارتان زندگی تان را خلق می کنند. شما باید روی درونتان و افکارتان کار کنید. تفکر شماست که شخصیت شما را تعریف می کند. به خاطر داشته باشید که اگر روی افکار نهانی و درونی تان کار نکنید، زندگی شما به همان شکلی که هست باقی خواهد ماند؛ افکار فعلی شما، شما را بدین جا رسانده اند؛ اگر از شرایط کنونی راضی نیستید، با تغییر و تحول افکارتان، شرایط را تغییر دهید. مسئولیت افکارتان را به عهده بگیرید.

11 گام موثر برای تبدیل رویا به واقعیت(3)

چطور افکارمان را مدیریت کنیم

برای این کار، باید ببینید که هر اندیشه و تفکری چه دستاوردی در زندگی تان داشته است؛ افکار و در نتیجه،‌ اقدامات خوب و صحیح نمی توانند نتایج بد رقم بزنند و به همین ترتیب، افکار بد هم نمی توانند نتایج خوبی به بار آورند. اصلا مهم نیست که افکارتان در حال حاضر، چقدر برایتان معنی و مفهوم دارند؛ مهم نیست که چند نفر دیگر مانند شما فکر می کنند و همین نظر را دارند؛ مهم نیست که این افکار چه احساسی به شما می دهند؛ اگر افکار و اندیشه فعلی تان شما را به جایی که در زندگی تان خواسته اید نرسانده اند، پس افکار خوبی برایتان نیستند. دیگر افکاری که هیچ سودی برایتان ندارند را تحمل نکنید. افکاری که شما را به همه جا، به جز مقصد نهایی تان، می رسانند را از خودتان دور کنید. افکار محدود کننده را با افکار قدرتمند جایگزین کنید.

ایده ها و تفکرات مثبت را در ذهنتان بکارید و افکار منفی را ریشه کن سازید. به خاطر داشته باشید افکاری که نتایج مثبت را در زندگی تان متجلی نمی کنند، افکار منفی محسوب می شوند. با دقت افکارتان را بررسی کنید و ببینید که هر کدام از آنها تا به اکنون شما را به کدام سمت و سو برده اند. شما مسئول اندیشه تان هستید؛ این واقعیت را بپذیرید. تا زمانی که این حقیقت را قبول نکنید، نمی توانید اقدامات لازم برای ریشه کن کردن افکار منفی را انجام دهید.

از افکارتان در مقابل منفی گرایی محافظت کنید؛ با افراد منفی نگر همنشین نشوید. بسیاری از مردم فکر می کنند که کنترل افکارشان را در دست دارند اما حقیقت ماجرا این است که آنها برده افکارشان هستند.

شما باید زمان کافی برای بررسی و شناسایی افکارتان اختصاص دهید و هر گونه مقاومت درونی در مقابل آنها را شناسایی و ریشه کن سازید تا بتوانید آنها را با افکار سازنده جایگزین سازید. یادتان نرود که اگر بتوانید در ذهنتان خودتان را برنده ببینید، می توانید در دنیای اطرافتان هم آن را محقق سازید.

ادامه دارد…

همه افراد در ذهن خود آرزوها و اهدافی دارند که فقط تعداد اندکی هستند که به آن ها دست می یابند. دلیل آن مشخص است تنها آرزو کردن کافی نیست بلکه برای تبدیل آن رویاها به واقعیت نیازمند برنامه ریزی و مهارت هایی هستیم که افراد موفق آن ها را داشته اند. می توانیم به مطالعه و شناخت زندگی افراد موفق بپردازیم و با مهارت ها و عادات آنان آشنا شویم و تلاش نماییم که آن عادات را در خود ایجاد و آن مهارت ها را یاد بگیریم و در خود تقویت نماییم.

آکادمی بازار با هدف معرفی و شناساندن ویژگی های منحصر به فرد و مهارت های انسان های موفق به همگان، به زودی سمیناری به نام «موفقیت» برگزار می نماید، که در آن استاد احمد محمدی مدرس، مشاور و سخنران انگیزشی، شیوه تفکر، الگوهای رفتاری و عادت های سازنده انسان های موفق را به ما آموزش خواهند داد. جهت تحقق بخشیدن به رویاهایتان، معطل نکنید، بلکه اولین قدم را با حضور یافتن در محیط مثبت و پرنشاط این سمینار مطمئن و هوشمندانه بردارید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

 

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments