با این ۱۰ عادت صبحگاهی یک روز فوق العاده برای خود بسازید(۲)

عادت صبحگاهی
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

عادت صبحگاهی

در مقاله قبلی، با ذکر اهمیت ساعات صبح و تاثیرگذاری آن‌ها بر کل روزمان، شما را با عاداتی آشنا کردیم که می‌توانند روزی فوق العاده برای‌تان رقم بزنند. در این جا با ادامه این عادت صبحگاهی با ما همراه باشید.

۴. روزی که در پیش خواهید داشت را در ذهن‌تان مجسم کنید

این کار، شیوه‌ای ساده اما بی‌نهایت قدرتمند برای آغاز روزتان است؛ لحظه‌ای چشمان‌تان را ببندید و ببینید که دوست دارید روزتان چگونه پیش برود و از صبح تا شب، شاهد چه اتفاقاتی باشید.

شما با این کار، مسیری را برای خودتان تعیین می‌کنید که به شما کمک می‌کند در دام کارهای ضروری اما بی‌اهمیت نیفتید و با هر تلنگری از مسیر اصلی‌تان خارج نشوید.

بیشتر بخوانید: ۱۰ عادت صبحگاهی که باعث موفقیت‌‌های بزرگ می‌‌شوند

مربع مخصوص عادت صبحگاهی

شاید با مربع مخصوص‌ «شون کاوی» آشنا باشید. وی کارها را به چهار گروه دسته بندی می‌کند:

  • کارهای مهم و ضروری
  • کارهای مهم و غیر ضروری
  • کارهای غیر مهم و ضروری
  • کارهای غیر مهم و غیر ضروری

بهتر است سعی کنید تا از ماهیت کارهایی که در طول روز انجام می‌دهید آگاه باشید. به همین منظور، وقتی در ابتدای روز، مسیر اصلی‌تان را در ذهن مجسم می‌کنید، می‌توانید این کارها را از هم تفکیک کنید.

وقتی در طی روز با آن‌ها مواجه می‌شوید، تصمیم درست‌تری گرفته و در مسیر اصلی و مد نظر خودتان، مسیر رو به پیشرفت‌تان به حرکت‌تان ادامه دهید.

۵. مطالب انگیزه بخش بخوانید و به آن‌ها گوش دهید

صبح زود، وقتی از خواب بیدار می‌شوید، فرصتی با احتمالات بی‌پایان در اختیار شماست؛ به همین دلیل است که من عاشق صبح‌ها هستم.

یکی از بهترین راه‌های بهره‌مندی از این فرصت، غرق کردن خودتان در مطالب انگیزه و الهام بخش است؛ ببینید که کتاب خواندن برای‌تان راحت‌تر است یا گوش دادن به کتاب‌های صوتی و پادکست.

مهم نیست که کدام یک را انتخاب می‌کنید؛ تنها نکته مهم انگیزه دادن به خودتان و تاکید بر توانایی‌تان در مقابله و مواجه با اوقات و شرایط سخت است.

بیشتر بخوانید: ۱۰ عادت صبحگاهی برای داشتن زندگی سالم‌تر

با عادت صبحگاهی شما هم می‌توانید

شما با آگاهی از این مطالب، گاهی اوقات می‌بینید که دیگران، در شرایطی به مراتب دشوارتر از شرایط شما، توانسته‌اند رویاها را محقق کنند؛ برخی دیگر حتی با وجود ناتوانی‌های جسمی‌شان، غیرممکن‌ها را ممکن ساخته‌اند؛ پس چرا شما نتوانید؟

مسیری که پیش روی شماست، در مقایسه با مسیر سنگلاخی که بسیاری از این بزرگان طی کرده‌اند، به مراتب هموار‌تر بوده و شما با یادآوری تلاش آن‌ها، به خودتان نهیب خواهید زد که من هم می‌توانم.

۶. به غیرممکن‌ها فکر کنید

عادت صبحگاهی برای شروع صبح

اجازه دهید در همین جا، که هنوز از مقوله «فرصتی با احتمال بی‌پایان» دور نشده‌ایم، روش وایت کویین (ملکه سفید) در «آلیس در سرزمین عجایب» را با شما در میان بگذارم:

«آلیس خندید: تلاش کردن هیچ فایده‌ای ندارد. ما نمی‌توانیم غیرممکن‌ها را انجام دهیم.

ملکه: من به جرات می‌توانم بگویم که تو به اندازه کافی تمرین نکرده‌ای. وقتی که من جوان‌تر بودم، هر روز نیم ساعت را به این کار اختصاص می‌دادم. بعضی روز‌ها قبل از صبحانه، به ۶ کار غیرممکن فکر می‌کردم.»

بیشتر بخوانید: با این ۱۰ عادت صبحگاهی یک روز فوق العاده برای خود بسازید(۱)

پرواز ذهن با عادت صبحگاهی

اجازه دهید که ذهن‌تان از منطق و چارچوب‌های ممکن و پذیرفته شده دور و رها شود تا بتواند دنیای غیرممکن‌ها را تجربه کند؛ به این ترتیب، شما می‌توانید خلاقیت را در وجودتان جاری کنید.

ارسطو می‌گوید: “علامت ذهن بالغ یا آموزش یافته این است که می‌تواند اندیشه‌ای را در خود بپروراند بدون اینکه آن را پذیرفته باشد.” اجازه دهید ذهن‌تان پرواز کند. اینقدر خودتان را درگیر واقعیت‌ها نکنید.

۷. صبحانه‌ای مقوی بخورید

اگر می‌خواهید متابولیسم بدن‌تان را راه بیندازید و انرژی لازم برای کل روز در اختیار داشته باشید، باید یک صبحانه مقوی و صحیح میل کنید.

احتمالا می‌دانید که کربوهیدرات‌های ساده در مقایسه با کربوهیدرات‌های پیچیده، چربی و پروتئین، با سرعت بیشتری در بدن قند آزاد می‌کنند و به بدن یک احساس سریع هوشیار بودن می‌دهند.

بیشتر بخوانید: با این ۱۰ عادت صبحگاهی یک روز فوق العاده برای خود بسازید(۳)

مواد غذایی مناسب:

اما این احساس، عمر کوتاهی دارد و اگر صبحانه‌تان بیشتر مملو از کربوهیدرات‌ها باشد، بدن شما به صورت مداوم در حال نزاع جهت به دست آوردن انرژی لازم در سرتاسر روز می‌باشد.

استاد احمد محمدی

فرق آدم‌های موفق با بقیه این است که آن‌ها کارهای درست را انجام می‌دهند، حتی اگر از آن نفرت داشته باشند.

دکتر احمد محمدی

به همین دلیل بهتر است بیشتر سراغ غلات کامل، تخم مرغ، میوه‌های تازه یا حتی یک شیک (نوشیدنی) سلامت برای وعده صبحانه‌تان بروید.

ادامه دارد.

افراد موفق و عادت صبحگاهی

اگر صبح خود را به خوبی آغاز کنیم، بقیه روزمان هم خوب خواهد شد. با داشتن مراسم و عادت‌های صبحگاهی مناسب و انرژی مثبت حاصل از آنان، می‌توانیم با نگرشی مثبت به سایر امور در طی روز رسیدگی نماییم و به نتایج دلخواه و عالی برسیم.

اغلب انسان‌های موفق سحرخیز هستند و خود را عادت داده‌اند که چند ساعت اول صبح را تعدادی کار که در مقاله فوق هم اشاره گردیده است، را انجام دهند، سپس به سراغ کارهای دیگر خود بروند. 

برای آشنایی با عادات آن‌ها پیشنهاد آکادمی بازار بسته آموزشی «زندگی افراد موفق» است. با کمک این بسته و بسته آموزشی: «موفقیت دست یافتنی است» و همچنین صفحه اینستاگرام دکتر احمد محمدی می‌توانید بسیار سریع به موفقیت برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *