ذهن قدرتمندمقالات

باور نمی‌کنید که شگفت انگیز هستید؟!

مهم نیست در مقاله قبلی، چقدر به شما گفتیم که شگفت انگیز هستید! چقدر گفتیم که شما نسلی منتخب هستید و چه قدرت‌هایی دارید! اگر بارها و بارها هم آن مقاله را بخوانید، و ما نیز میلیون‌ها بار این موضوع را برای شما تکرار کنیم، باز هم تا وقتی خودتان آن را نپذیرید و باور نکنید که شگفت انگیز هستید، گفته‌های ما فایده‌ای ندارد!

باور کنید که شگفت انگیز هستید

برای اینکه به این باور برسید، باید دلایلش را بدانید. برای باور کردن و پذیرش هر چیز، اگر دلایل آن را بدانید، ذهن شما به راحتی می‌توانید آن را باور کند و بپذیرد. بنابراین، در مقاله قبلی سعی داشتیم شما را از اینکه شگفت انگیز هستید، مطلع کنیم. اما در این مقاله می‌خواهیم به شما بگوییم که «چرا شگفت انگیز هستید؟»

از ناامیدی به امیدی شگفت
از ناامیدی به امیدی شگفت

از نا امیدی تا امید!

اریک توماس، سخنران انگیزشی و پر انرژی امریکایی می‌گوید که وقتی 17 سال داشت و در فقر شدید و بی‌خانمانی به سر می‌برد در حالی که از مدرسه نیز اخراج شده بود، فکر می‌کرد وجودش چقدر بی‌فایده است و اصلاً برای چه بوجود آمده است!

او غذای خود را از سطل زباله‌ها تأمین می‌کرد! چنین فردی قطعاً با خود فکر می‌کند که وجودش در این کره خاکی کاملاً بی دلیل است! نتیجه این تفکر، بدبختی، فقر و مشکلات جدی‌تری را برای او پدید آورد. باعث شد او از فروشگاه‌ها دزدی کند و درگیر مواد مخدر شود.

زیرا او باور نداشت که شگفت انگیز است، پس نمی‌توانست کارهای شگفت انگیز انجام دهد و شگفت انگیزانه رفتار کند. تا اینکه شخصی به طور تصادفی سر راه او قرار گرفت و به او گفت که هر کس برای انجام کار خاص یا مأموریتی الهی به این جهان فراخوانده شده است. حتی پیش از آن که مادرتان بداند جنینی در رحم دارد، شما برای انجام مأموریتی خاص بر روی زمین فراخوانده شده بودید.

قانون جذب راهی برای غلبه بر افسردگی
بخوانید
امیدی شگفت انگیز
امیدی شگفت انگیز

در واقع، می‌توان گفت که پدر و مادرها تنها وسیله‌ای هستند برای آوردن موجوداتی به روی زمین، تا مأموریتی را به سرانجام برسانند. این مأموریت‌ها، همگی باعث پیشرفت بشری و تکامل جهان هستی خواهند شد. خالق شما، مأموریتی را به شما سپرده است که هیچکس جز شما قادر به انجام آن نیست.

اریک توماس، درست از همان لحظه که باور کرد انسان شگفت انگیزی است، حتی راه رفتنش هم شگفت انگیزانه شد؛ بورسیه تحصیلی گرفت و به دانشگاه رفت. او دیگر شگفت انگیزانه فکر می‌کرد. شاید اوقات سختی در زندگی شما وجود داشته که شما هم به این نتیجه رسیده باشید که وجودتان بی دلیل است؛ اما این تنها نجواهای شیطان است که سعی دارد شما را از منبع هستی، که باعث می‌شود شگفت انگیز باشید و زندگی شگفت انگیزی داشته باشید، دور می‌کند.

بهترین مدرس بازاریابی و فروش
دکتر احمد محمدی

ما، به امید زنده‌ایم…

هربار احساس کردید که بی دلیل خلق شده‌اید و حضورتان در این دنیا بی‌فایده است، اریک توماس را به یاد بیاورید که در یک خانه متروکه زندگی می‌کرد و تصمیم به خودکشی داشت. به اریک توماس فکر کنید که بی خانمان و نا امید بود، و سپس به وضعیت کنونی او نگاه کنید!

او اکنون هزاران فرد نا امید را امیدوار می‌کند! چیزی در او تغییر نکرده؛ او همان بدن و همان قلب و مغز را دارد که قبلاً داشت؛ اما درون او تغییر کرده است. سیستم باورهای او به کلی دگرگون شدند و زمانی که سیستم باورهایتان تغییر کند، زندگی شما تغییر خواهد کرد.

6 راهی که به شما کمک می کنند تا بر تردید خود غلبه نموده و فردی عملگرا شوید (1)
بخوانید

سیستم باورهای شما که در ذهن ناخودآگاهتان قرار دارد، بر زندگی شما فرمانروایی می‌کند. و همچنین این باورها؛ حال چطور به این باور برسیم که شگفت انگیز هستیم؟

آدمی به امید شگفت نیاز دارد
آدمی به امید شگفت نیاز دارد

افکاری هستند که مدت زمانی طولانی تکرار شدند. تنها راه تغییر آن‌ها نیز، این است که افکار جدیدی را جایگزین کنیم و تا زمانی که به افکار غالب‌مان تبدیل شوند، آن‌ها را تکرار کنیم.

بنابراین، اگر قصد دارید به این باور برسید که «شگفت انگیز هستید»، بهتر است افکارتان را شگفت انگیزانه کنید. حالا چطور این کار را انجام دهید؟ از طریق خواندن مطالب شگفت انگیز، خواندن زندگینامه افراد شگفت انگیز، تکرار عبارات تأکیدی شگفت‌انگیز و داشتن رفتارهای شگفت‌انگیزی که در شأن شماست.

شاید در ابتدا کمی سخت باشد؛ اما تکرار، این مشکل را حل می‌کند. شما با تکرار یک چیز، ذهن ناخودآگاهتان را برنامه‌ریزی می‌کنید و به محضی که ذهن ناخودآگاهتان برنامه‌ریزی شود، دیگر نیاز به تلاش نیست؛ زندگی شما مطابق آن پیش خواهد رفت…

در مسیر موفقیت ممکن است بارها شکست بخورید و نا امید شوید و هزاران اتفاق دلسرد کنند‌ه‌ی دیگر برایتان رخ دهد! اما بلند شوید و به راهتان ادامه دهید… با شرکت در سمینارهای موفقیت تیم آکادمی بازار ، مسیر خود را هموارتر از گذشته ببینید.

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

چگونه می‌توانم همیشه نور امید را در قلبم زنده نگه دارم؟
قانون جذب حقیقت و موفقیت در مواجهه با واقعیت – ذهن و زندگی شاد
راز موفقیت در کسب لذت جهت امید به زندگی بهتر
برچسب ها

پویا دهقان

کارشناس مدیریت جهانگردی از دانشگاه علم و فرهنگ، و متقاضی شرکت در آزمون ارشد... نوشتن رو دوست دارم، در کنارش از انجام کارهای هیجان انگیز هم به شدت خوشم میاد! به عکاسی شدیداً علاقه مندم و فرصت باشه کارای کوچیکی هم میکنم... دو ژانر مورد علاقم توی موسیقی، راک و سنتیه، اما با این حال خودمو به این دو محدود نمیکنم...

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن